Hukuk Ustası (Leuven)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Leuven Üniversitesi ( KU Leuven ) ve Zürih Üniversitesi hukuk fakülteleri tamamen İngilizce olarak öğretilen çift diploma programı sunmaktadır. İki yıllık yüksek lisans programı, Leuven'de bir yıl ve Zürih'te bir yıl eğitim içerir.

Program ne hakkında?

Program her kurumun kendine özgü güçlü yönlerine odaklanmaktadır: Leuven'de Uluslararası ve Avrupa Hukuku ve Tahkim Hukuku, Zürih'te Mali Hukuk ve İnsan Hakları Hukuku. İsviçre, tahkim ve bankacılık merkezi olarak dünya çapında bir üne sahiptir ve birçok uluslararası kurum, Leuven'e yaklaşık 30 km uzaklıktaki Brüksel'de olduğu gibi Cenevre'de bulunmaktadır.

Programın tamamlanmasının ardından, öğrenciler KU Leuven diğeri Zürih Üniversitesi'nden çift diploma alırlar. Avrupa'nın önde gelen iki hukuk fakültesinden çift diploma, uluslararası bağlamda gelecekteki profesyonel kariyeriniz için çok büyük bir katma değer olacaktır.

Her ortak üniversite programa katılmak için on beş öğrenci seçecektir.

Güçlü

  • Avrupa'nın önde gelen 2 Hukuk fakültesinden 2 derece.
  • Tamamen İngilizce öğretti.
  • Bir yıl Leuven'de, bir yıl Zürih'te.

Bu benim için doğru program mı?

İdeal olarak, aşağıdaki özelliklere sahip olmalısınız:

  • yerel, Avrupa ve uluslararası hukuk hakkında temel bilgilere sahip olmak ve bu üç hukuk sistemi arasındaki karşılıklı ilişki hakkında genel bir bilgiye sahip olmak;
  • hukuku sosyal, tarihsel ve coğrafi bağlamında konumlandırma yeteneği;
  • yasanın eleştirel, yansıtıcı araştırmalarla ele alınabilmesi;
  • yaratıcı ve hukuk oluşturan bir şekilde düşünmek için soyutta akıl yürütme, sentezleme ve analiz etme;
  • Hukukun tipik kaynakları hakkında kapsamlı bilgi.

Kariyer fırsatları

Hukuk Yüksek Lisans programı, ilginç bir yasal kariyere doğru bir basamaktır. Avrupa ve uluslararası hukuk uzmanları olarak öğrencilerimiz uluslararası hukuk firmalarında, hükümetin tüm seviyelerinde, Avrupa ve uluslararası kurumlarda ve özel çıkar gruplarında çok çeşitli kamu hizmeti alanlarında çalışmaktadır. Mezunlarımız sivil toplum kuruluşları ve özel sektördeki şirketler tarafından da istihdam edilmektedir.

Çalışmalarınız sırasında kariyerinize başlayın

Lisans ve yüksek lisans programı sırasında, belirli bir uzmanlık seçerek, yurtdışında (Erasmus) eğitim alarak, işe yerleştirme yaparak veya kendi işinizi başlatarak kendi profilinizi şekillendirebilirsiniz.

Öğrenci Kariyer Merkezi, ilk iş deneyiminize doğru yolda olmanızdan mutluluk duyar. Merkez ayrıca ilginç bir iş arayışında size koçluk yapar ve iş görüşmelerinde size yardımcı olur. Kendi iş başlatmak isteyen öğrenciler için KU Leuven da LCIE vardır KU Leuven yenilikçi ve girişimci fikirlerin öğrencilere teşvik topluluk.

Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Öğrenci Kariyer Merkezi'nin veritabanları, işler, gönüllü çalışmalar, yenilik projeleri ve öğrenci işleri için teklifler içerir. Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen etkinliklerden birini de ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked ... Devamını oku

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked among the top 100 in the world. Daha Az
Okulun web sitesini ziyaret edin