Hukuk Yüksek Lisans (LL.M.)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yüksek Lisans of Laws, 2 yıllık İngilizce tam zamanlı bir programdır ve çok çeşitli yasal alanlarda modüler bir kurulumda vaka odaklı kurslar sunmaktadır.

Program İçeriği

İlk yıl

  • Sabit zorunlu dersler ve metodolojik araştırma ve iletişim becerilerine sahip ortak bir ilk dönem (30 AKTS kredisi).
  • Kurslar, öğrenciler için eşit bir oyun alanı oluşturmak ve bunları her biri 18 AKTS kredilik bir sonraki dönem modüllerine hazırlamak için Uluslararası ve Avrupa hukukunun temellerine odaklanmaktadır. Birinci yılın ikinci döneminde, öğrenci 'Avrupa Anayasası ve Temel Haklar', 'Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel Adalet' ve 'Ticari İşlemler ve Anlaşmazlıklar' modüllerinden birini seçer.
  • Öğrenci ayrıca, yüksek lisans tezi için ikinci yılda bir araştırma teklifi (3 AKTS kredisi) yazar ve bir hukuk kliniğine (9 AKTS kredisi) girer.

128935_CityCampusAulaRectorDhanispreview_Eurosimulatie4.jpg

İkinci yıl

  • İkinci yılın ilk döneminde, öğrenci 'Ticari İşlemler: Haklar ve Yönetişim' ve 'Çeşitlilik ve Hukuk' modüllerinden birini seçer veya yurtdışında bir dönem seçer.
  • İkinci yılın ikinci döneminde, öğrenci 'Avrupa Anayasası ve Temel Haklar', 'Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel Adalet' ve 'Özel ve İş Hukuku' modüllerinden birini seçer veya yurtdışında bir dönem seçer.
  • İkinci yıl boyunca öğrenci Yüksek Lisans tezini yazar ve savunur (18 AKTS kredisi).
  • Program süresince öğrenci Antwerp veya yurtdışında bir veya iki seçmeli ders (toplam 6 AKTS kredisi) alır.

Kariyer yolu

Program, uluslararası odaklı hukuk firmaları, uluslararası kuruluşlar, uluslararası sivil toplum ve çok uluslu işletmeler gibi uluslararası bir ortamda çalışmak isteyen avukatları hedeflemektedir.

Aynı zamanda araştırma becerilerine de büyük önem vermektedir. Mükemmel mezunlar bir doktora yoluyla araştırma geliştirebilir ve muhtemelen akademisyenlerde kariyer yapabilirler.

Neden UAntwerp ?

Yüksek Lisans of Laws, 2019 Hukuk Yüksek Lisansı Dünya Üniversite Sıralaması tablosunda hukuk konuları için 50. ve 2019 Genç Üniversite Sıralamasında 22. sırada yer almaktadır . Antwerp , dünyanın en etnik açıdan farklı üçüncü şehri, zengin ve hoş bir sosyokültürel ortam sunan, öğrenci çeşitliliğini güzel bir şekilde yansıtan küçük bir metropoldür. Program şu anda tam programa kayıtlı 17 uyruktan oluşmaktadır ve ayrıcalıklı ortak üniversitelerimizden birinde bir dönem yurtdışında eğitim seçeneği sunmaktadır.

127169_Laws_Fotofiche_1180op361.jpg

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of o ... Devamını oku

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of our student population comes from abroad. Daha Az