Hukuk Yüksek Lisans (LLM)

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Kariyerinizi dünyanın önde gelen hukuk okullarından birinden bir Yüksek Lisans (LLM) ile ilerletin.

ANU, Avustralya'nın en iyi üniversitesidir ve ANU, hukuk eğitimi için dünyanın en iyi 20'sidir (QS Dünya Sıralaması Konu 2019/20).

ANU LLM, uygulama avukatları, profesyonelleri ve yeni mezunlarını uzman hukuk bilgisi ve becerileri ile donatmak için tasarlanmış ileri düzey bir lisans niteliğindedir.

Hem hukuka hem de hukuk dışı mezunlara açık olan bu yüksek lisans programı, belirli bir hukuk alanındaki bilgilerini derinleştirmek isteyenler, yeni bir uygulama alanına girmeyi planlayanlar veya bir hukuk bilgisi olan kişiler için idealdir. kamu politikası uzmanları, düzenleyiciler ve yöneticiler dahil olmak üzere kariyerlerinde fayda sağlar.

Öğretim yaklaşımımız akademik titizliği pratik uzmanlıkla birleştirirken, küçük grup öğretimi öğrencilere akademik uzmanlarla etkileşim ve misafir konuşmacıları ve diğer öğrencileri ziyaret etme konusunda artan fırsatlar sunar.

Avustralya'nın ulusal hukuk okulunda lisansüstü öğrencisi olarak, ülkenin başkentinde, federal yasaların ve politikaların yapıldığı şehirde hukuk okumak için benzersiz fırsatlardan yararlanacaksınız. Avustralya Yüksek Mahkemesi'ne, Federal mahkemelere ve federal kurumlara olan yakınlığımız, çoğu ANU Kanunu mezunu olan hukuk uygulayıcılarına, yargı mensuplarına ve hükümet politika yapıcılarına benzersiz erişim sunar.

Derece yapısı

ANU Law School'un LLM'in esnek müfredatı, çalışmalarınızı kişisel ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize uyacak şekilde uyarlamanıza izin verir. Uluslararası güvenlik, havacılık ve uzay, çevre ve iklim, siber savaş ve insan hakları dahil olmak üzere hukuktaki çeşitli konulardan birini seçerek kendi programınızı oluşturabilirsiniz. Veya aşağıdaki alanlardan birinde uzmanlaşmayı seçebilirsiniz:

  • Uluslararası hukuk
  • Kamu hukuku
  • Özel ve Ticaret Hukuku

Uzmanlık

LLM öğrencileri, çok çeşitli konulardan ders seçerek veya aşağıdaki uzmanlıklardan birini seçerek kendi programlarını oluşturabilir:

> Uluslararası hukuk

Uluslararası hukuk devletler ve diğer aktörler arasındaki ilişkileri uluslararası düzeyde düzenler ve toplumu hem uluslararası hem de yerel olarak çeşitli şekillerde etkileyebilir. Uluslararası toplumdaki etkileşimleri ve ulusal toplumlar üzerindeki etkilerini açıklamamıza ve analiz etmemize yardımcı olmaktadır.

Bu uzmanlık size, uluslararası yasal sistemde gezinmek için ihtiyaç duyduğunuz pratik beceri ve uzmanlığı ve geniş bir seçmeli dersler yelpazesi aracılığıyla özel ilgi alanlarına odaklanma esnekliğini sağlayacaktır.

> Özel ve ticari hukuk

Özel ve Ticaret Hukuku uzmanlığı ile kalabalığın arasından sıyrılın. Bireylerin ve şirketlerin faaliyet gösterdiği gittikçe karmaşıklaşan küresel çevre hakkında uzman hukuki bilgi edinin. Bu uzmanlık, çalışmalarınızı fikri mülkiyetten kurumsal sosyal sorumluluğa kadar Özel ve Ticari Hukuk'un belirli alanlarına odaklamanızı sağlar.

> Kamu hukuku

Kamu Hukuku alanında uzmanlaşarak, hükümet düzenlemesinin hem süreci hem de ürünü ve hükümetin kurulduğu temel yasal yapılar hakkındaki bilgilerinizi derinleştirin.

Bu uzmanlık, Avustralya'daki düzenlemelerin tasarım, uygulama ve etkililiğini incelerken karşılaştırmalı ve çok disiplinli bakış açılarını birleştirir. Daha iyi kamu politikası ve uygulamalarını bilgilendirmek için, modern düzenleyici devlet ve faaliyetlerini yöneten yasalar konusunda uzman bir anlayış geliştireceksiniz.

Burslar

Seçim, yüksek lisans not ortalamasına sahip aday ANU LLM uluslararası öğrencilere sunulan burslarla akademik liyakat esasına göre yapılır.

Bursun adı Tutar (AUD) Uygunluğu

ANU Hukuk Fakültesi Uluslararası Mükemmellik Bursu

20,000 $ (AUD)
bir kereye mahsus ödeme

Ödül her dönem bir ANU öğrencisi için aşağıdakileri yapabilir:

  • uluslararası bir öğrencidir;

  • aşağıdaki ülkelerden birinin vatandaşıdır: Hindistan, Endonezya, Malezya, Pakistan, Singapur, Tayland veya Vietnam;

  • ANU Hukuk Koleji'nde Yüksek Lisans of Laws (LLM) programına kabul için başvuruda bulunmuş; ve

  • Asgari not ortalaması en az 7,5 ve üstü olan genel not ortalaması ile tanımlanmış mükemmel bir akademik geçmişe sahiptir.

ANU Hukuk Koleji Uluslararası Başarı Bursu

10.000 $ (AUD)
bir kereye mahsus ödeme

Ödül her dönem bir ANU öğrencisi için aşağıdakileri yapabilir:

  • uluslararası bir öğrencidir;

  • ANU Hukuk Koleji'nde Yüksek Lisans of Laws (LLM) programına kabul için başvuruda bulunmuş; ve

  • Asgari not ortalaması 5.0 üzerinden 7 veya üzeri olan mükemmel bir akademik geçmişe sahiptir.

Kariyer sonuçları

ANU mezunları Avustralya'nın en çok istihdam edilen mezunları ve dünya çapında işverenler tarafından en çok arananlar arasında değerlendirilmiştir. Times Higher Education tarafından yayınlanan son Global Employability Üniversitesi Sıralaması, üst üste dördüncü yıl için bir iş almak üzere Avustralya'nın en iyi üniversitesi olarak ANU'ya puan verdi.

Mezun olduğunuzda, Yüksek Mahkemenin mevcut haklarını, QC'leri, SC'leri, Parlamento Üyelerini, diplomatları, baş yöneticileri, akademisyenleri, yazarları ve küresel firmaların liderlerini içeren 20.000'in üzerinde küresel hukuk mezunu ile bağlantılı bir ağın parçası olacaksınız.

LLM mezunları yasal uygulama veya danışmanlık, finans, iş politikası, uluslararası iş, gazetecilik, kamu politikası, hükümet ve diplomasi gibi çeşitli alanlarda kariyerleri ilerletir veya seçer.

Uzman öğretim kadrosu

Anayasa ve idare hukuku, uluslararası hukuk, çevre hukuku, yönetişim ve ulusal güvenlik konularında özel uzmanlığa sahip olan akademik uzmanlarımız, Avustralya, Asya-Pasifik bölgesi ve dünyanın karşılaştığı en önemli yasal, düzenleyici ve yönetişim zorlukları konusunda ulusal araştırma liderliği sunmaktadır.

Çalışanlarımızın çoğu, her zaman erişilebilir olan ve öğrencilerine çalışmalarıyla destek olmak için öğrencilerle yakın çalışan ödüllü öğretmenlerdir.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

ANU is Australia’s national university with a global reputation in international, constitutional, public and private law. ANU is ranked 12th in the world for the study of law (QS World Rankings by Sub ... Devamını oku

ANU is Australia’s national university with a global reputation in international, constitutional, public and private law. ANU is ranked 12th in the world for the study of law (QS World Rankings by Subject, 2018). Daha Az