Hukuk Yüksek Lisans: Uluslararası Göç ve Mülteci Hukuku

Genel

Program açıklaması

Savaştan kaçan Suriye İç Savaşı'ndan gelen mülteciler daha sonra acil ve karmaşık yasal konulara girmeye zorlanıyor. Avrupa'da ailesiyle yeniden bir araya gelmek isteyen Filipinli bir anne de benzer engellerle karşı karşıya. Her ikisi de insani ve insan hakları hukuku arasındaki karşılıklı ilişkilerle ve uluslararası ve yerel hukuk sistemleri arasındaki etkileşimlerle karşı karşıya kalmaktadır.

Uluslararası göç ve mülteci hukuku bu nedenle çok çeşitli açılardan ve disiplinlerden analiz edilmelidir. Bu uzmanlık uluslararası göçü uluslararası ve Avrupa hukuku perspektifinden inceler ve iç hukuk düzeninde nasıl işlediklerine odaklanır.

Uluslararası, Avrupa ve iç hukuk arasındaki etkileşim, bu uzmanlığın özel bir odak noktasıdır ve çağdaş Uluslararası Göç ve Mülteci Hukukunun kilit konularının karmaşıklığını anlamanızı ve analiz etmenizi sağlar.

Çalışma programı

Uluslararası Göç ve Mülteci Yasası, LLM yüksek lisans programının VU Amsterdam tam bir yıllık bir uzmanlığıdır.

Mülteci ve Aile Göç Hukuku
Göçmenler için Yasal Çözümler
Bu derinlemesine kurslar alanında önde gelen uzmanlar tarafından verilmektedir. VU Amsterdam yürütülen araştırmalarla yakından ilgili olan güncel konuları ele alacaklar.

Düzensiz Göç
Bu seçmeli ders, VU Amsterdam , Akdeniz'deki düzensiz göçün insan hakları yönleri üzerine yapılan araştırmayı yansıtmaktadır.

Uluslararası Hukuk ve Göç Felsefesi
Bu entegrasyon kursu, göç ve mülteci hukukunun güncel konularını kavramsal ve felsefi düzeyde inceler. Göç yasasını oluşturan temel varsayımlarla eleştirel bir şekilde ilgilenmenizi sağlayacaktır.

Göç Hukuku Kliniği
Göç yasası bölümündeki araştırmacıların gözetimi altında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Birliği Adalet Divanı nezdinde bekleyen gerçek davalar bağlamında avukatlar için özel hukuki tavsiyeler yazınız.

Kariyer olasılıkları

Mezunlar göçle ilgili çok sayıda uluslararası (hükümet dışı) kuruluşta çalışıyorlar, örneğin UNHCR, IOM, Avrupa Komisyonu, EASO ve Frontex. Uluslararası ve ulusal göç yasası iç içe geçmiş olduğundan, uluslararası göç ve mülteci hukukuna dair sağlam bilgi, göç hukuku şirketleri, yargı, ulusal ve yerel yönetimler veya STK'lar gibi göç hukuku ile ilgilenen ulusal kurum ve kuruluşlar için de çok önemlidir.

Göç hukuku özellikle karmaşık ve uluslararası hukukun diğer alanlarıyla iç içe geçmiş olduğu için, göç hukuku dışındaki meslekler için de çok uygun olacaksınız, ancak yine de uluslararası ve Avrupa hukukunun en temel prensipleri ve çalışmalarında derin bir içgörüye ihtiyaç duyacaksınız.

Neden VU Amsterdam ?

 • Bu uzmanlık alanında önde gelen akademisyenler tarafından öğretildiği gibi benzersizdir ve dünya çapında göç hukukunda en büyük ihtisas araştırma gruplarından birine yerleştirilmiştir.
 • VU Amsterdam Hukuk Fakültesi, hepsi ortak bir araştırma programında, göç ve mülteci hukukuna hukuki, ampirik ve felsefi yaklaşımlara sahip olmak konusunda belirgindir. Bu yaklaşım, uluslararası yasal konuların geniş ve aynı zamanda derinlemesine bir analizini mümkün kılar
 • Öğrenciler kendi tercihleri doğrultusunda kendi programlarını tasarlayabilirler: uluslararası hukuk, Avrupa hukuku ve iç hukuk; insan hakları ve emek ve sosyal haklar; pratik, akademik, teorik ve ampirik yaklaşımlar
 • Bu master'ın uzmanlığını, Uluslararası Hukuk Araştırmaları veya Hollanda Anayasa ve İdare Hukuku gibi VU Amsterdam LLM programındaki bir başka uzmanlık ile birleştirebilirsiniz.
 • Hollanda'da akademisyenler, avukatlar, hakimler ve Göçmenlik Hizmeti, Güvenlik ve Adalet Bakanlığı ve STK'lar için çalışanlar dahil olmak üzere göç ve mülteci hukuku alanında çalışan profesyonellerin geniş ve aktif bir topluluğu vardır. Bu, düzenli çalışma programı dışındaki göç yasası konuları ile ilgili toplantılara ve seminerlere katılmak veya staj yapmak için birçok fırsat sağlar.
 • Amsterdam 177 milletten oluşur. Bu onu dünyadaki en kozmopolit şehirlerden biri yapar. Bu nedenle, Amsterdam uluslararası göç ve mülteci hukukunu incelemek için en uygun yer.
 • Amsterdam’da yaşam, diğer büyük Avrupa şehirleriyle kıyaslandığında ekonomiktir.
 • Hollanda'ya öğrenci vizesi almak için kolay ve hızlı bir prosedür var.
 • Yüksek Lisans programınızı tamamladıktan sonra, iş aramak amacıyla Hollanda'da oturma iznine başvurabilirsiniz (en fazla bir yıl için).

Kabul şartları

Lisans veya eşdeğeri Derecesi ile başvuruda bulunabilirler başvuruda bulunabilirler. Kabul edilmek için Kabul Kurulu'ndan izin almanız gerekir.

Lisans eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir. Özellikle AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler, Hukuk alanında uluslararası bir lisans derecesinin bu yüksek lisans programına kaydolmak için yetersiz olduğunu kanıtlama olasılığını dikkate almalıdır.

Devam etmek istediğiniz uzmanlık ile ilgili akademik bir dereceniz varsa, kayıt için de uygun olabilirsiniz. En az bir VU Hukuk lisansı terim düzeyine kadar en az bir hukuk alanı hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu konuda bir anlayışa sahip olmanız ve bunu hukuk veya bilgi ve deneyim alanındaki tamamlanmış derslerde en az 60 EC ile kanıtlayabilmeniz gerekir. Buna eşdeğer hukuk alanında. Bu, Kabul Kurulu tarafından belirlenir.

Lisans eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir.

Başvurmadan önce uygun olup olmadığınızı öğrenin?
Kabul kuruluna sorun ('İletişim' altındaki iletişim bilgileri).

Bize aşağıdaki belgeleri gönderin:

 • diploma veya lisans belgesine kayıt kanıtı
 • tarama (geçici) transkript (ler)
 • İlgili derslerin tanımı
 • isteğe bağlı: sorumluluklarınızın belirlenmesi de dahil olmak üzere ilgili deneyim hakkında rapor
 • hangi uzmanlığı takip etmek istediğinizi belirtin

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden bir derece derecesine kabul edilemez.

İngilizce uzmanlığı için, programa başarılı bir şekilde katılabilmek için İngilizce yeterliliğiniz en az C1 düzeyinde (konuşma ve yazma becerileri dahil) olmalıdır.

Lütfen dikkat: vize veya oturma izniniz için ek dil koşulları geçerli olabilir.

Genel Bakış Yasası: Uluslararası Göçler ve Mülteci Hukuku.

 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Süre: 1 yıl
 • Son başvuru tarihi: Hollandalı ve AB öğrencileri için 1 Haziran. AB üyesi olmayan öğrenciler için 1 Nisan.
 • Başlangıç tarihi: 1 Eylül
 • Eğitim şekli: Tam gün
 • İlgi alanı: Ekonomi, İşletme ve Hukuk
Son Güncelleme Kasım 2019

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Daha Az