Hukuk Yüksek Lisans: Uluslararası Teknoloji Hukuku

Genel

Program açıklaması

Son başvuru tarihi güncellemesi

 • AB / AEA dışı öğrenciler: 1 Mayıs (COVID-19 nedeniyle 1 Nisan'ın orijinal süresi uzatıldı)
 • AB / AEA öğrencileri ve VU Amsterdam * aracılığıyla çalışma vizesi / oturma iznine ihtiyaç duymayan öğrenciler: 1 Haziran (COVID-19 nedeniyle 1 Mayıs'ın son süresi uzatıldı)

Dünyayı yeniden yapmak: yeniden yaslanmak?

Teknoloji, yasalarımızın çoğunun yaratıldığı zaman hayal ürünü olan durumlar yaratır. Robotlar, biyoteknoloji, otonom araçlar ve silahlar ve sonsuz veri toplanması ve sıkıştırılması - bir insan olmak ne anlama geliyor? Ve birbirimizle ve doğal dünyayla nasıl ilişki kurarız? Bunlar teknolojik ilerleme karşısında kendimize tekrar sormak zorunda kaldığımız sorular. Hukuk, bulduğumuz cevapları biçimlendirir ve yansıtır.

Uluslararası teknoloji hukukundaki temel derslerin yanı sıra büyük veriler, insan hakları ve güvenlik konularında uluslararası silahlar kanunu, biyoteknoloji ve hukuk, robotlar ve yapay zeka ve blok zinciri ve yıkıcı teknoloji gibi konulardan birini seçeceksiniz.

Düzenleme ve teknolojinin sınırlarını araştırmak isteyen dost, erişilebilir ve uluslararası bir öğretmen ve öğrenci grubunun bir parçası olacak ve talep üzerine bilgi ve becerileri olan bir uzman olarak mezun olacaksınız.

Uluslararası Teknoloji Hukuku (ITL), Vrije Universiteit Amsterdam Law LLM programının bir uzmanlığıdır.

Çalışma programı

ITL, LLM lisansüstü programında tam zamanlı, bir yıllık bir uzmanlık alanıdır. Uzmanlığın zorunlu unsurları:

 • Uluslararası Teknoloji Hukuku (12 EC)
 • Büyük Veri, İnsan Hakları ve İnsan Güvenliği (6 EC)
 • Yasal Yöntemler (6 EC)
 • Mezuniyet Tezi (12 EC)


Ayrıca, bu kurslardan en az birini seçeceksiniz:

 • Biyoetik, Teknoloji ve Hukuk
 • Dijital Toplumda Avrupa Tüketici Yasası

Ayrıca, bu kurslardan en az birini seçeceksiniz:

 • Robotlar ve Yapay Zeka Üzerine Hukuk ve Etik
 • Uluslararası Silah Kanunu (aşağıdaki resme bakın)
 • Blockchain ve diğer yıkıcı iş teknoloji zorlukları yasaya

Uluslararası teknoloji hukuku öğrencileri ve çalışanları Lahey'deki Kimyasal Silah Yasağı Örgütü'nü (OPCW) ziyaret ediyor.


Yüksek lisans programının bir parçası olarak sunulan birçok seçmeli ders arasından seçim yapmak için 12 EC’niz var, yukarıdaki diğer dersler de dahil olmak üzere Yurtdışında staj ya da eğitim süresi de yapabilirsiniz.

İşte programda sunulan iki ders örneği; bunlar uzmanlığın zorunlu unsurlarıdır:

Uluslararası Teknoloji Kanunu
Bu ders uluslararası teknoloji hukukunda uzmanlık için çerçeve sağlar ve teknolojinin insanlığın fiziksel (sosyal dahil) dünyayla ilişkisini nasıl değiştirdiğini ve yasanın bu değişiklikleri nasıl yarattığını, kolaylaştırdığını veya engellediğini değerlendirir. Dersin sonunda amaç, teknolojinin doğaya, insanlara, nesnelere ve topluma olan ilişkimizi nasıl değiştirebileceği konusunda teorik ve örneklere dayanan bilinçli bir fikre sahip olmanızdır. Ayrıca örneklere dayanarak, yasaların ve kurumların teknolojilerin gelişimini nasıl teşvik edebileceğini ve bu gelişmenin yönünü nasıl yönlendirebileceğinizi anlayacaksınız.

Büyük Veri, İnsan Hakları ve İnsan Güvenliği
Bu ders, dijital teknolojilerin ve büyük verilerin insan hakları ve güvenlik alanlarında karar vermek için nasıl kullanıldığı ve bu kullanımların mevcut yasal norm ve uygulamaların temel ilkelerini tekrar gözden geçirmemizi gerektirdiği sorusunu ele almaktadır. Kurs, özellikle üç insan hakları ve güvenlik alanına odaklanmaktadır: büyük veri ve sosyal ve cezai adalet; savaşta dijital teknolojilerin kullanımı ve terörle mücadele; ve sınır yönetimi ve göç yasasında teknolojinin kullanımı.

Kariyer olasılıkları

Bir ITL mezunu olarak, gelişmekte olan teknolojilerin düzenlenmesini kullanacak, geliştirecek veya araştıracaksınız. Tipik olarak, hukuk firmaları, BM, AB veya uluslararası teknoloji düzenleyicileri, hükümetler veya STK'lar gibi uluslararası kuruluşlarda çalışacaksınız.

Gelişmekte olan teknolojiler hakkında katı bir anlayış ve yasa bilgisi olan nispeten az sayıda avukat vardır, bu nedenle mezunlar uzmanlaşmış ve talep gören bir grubun parçası olacaktır.

Neden VU Amsterdam ?

VU Amsterdam , teknoloji, internet ve hukuk alanında önemli ve büyüyen bir araştırmacı ve öğrenci grubuna ev sahipliği yapmaktadır. İlgi alanlarınızı takip etme ve aynı fikirde olan öğrenciler ve coşkunuzu paylaşan öğretmenlerle çalışma şansınız olacak.

ITL uzmanlığı yepyeni ve bazıları dünyadaki çok az sayıda üniversitede sunulan en son kursları içeriyor. Teorilerin ve fikirlerin teknolojik ve sosyal gelişmelerle nasıl ilişkili olduğunu anlamanıza yardımcı olacak hukukçu pratisyenlerden ve akademisyenler tarafından verilecek.

Çalışma derneği
Digi Juridica, Internet, BİT ve Fikri Mülkiyet Yüksek Lisans ve Uluslararası Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans öğrencileri için fakülte çalışma birliğidir. Önemli ve sosyal etkinlikler düzenleyerek, Digi Juridica üyelerini iş dünyasıyla ve birbirleriyle temas halinde tutar. Böylece öğrenciler ağlarını arttırır ve yasal iş piyasası hakkında iyi bir fikir edinir.


Digi Juridica, Aralık 2015'te, öğrenciler arasında resmi ve gayri resmi, IP ve BT ile ilgili faaliyetlere duyulan artan ihtiyaç nedeniyle kuruldu. Girişim, Digital Juridica'nın iyi iletişim kurduğu fakülte öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Digi Juridica kariyer etkinlikleri düzenliyor, hukuk firmalarına, diğer kurum ve kuruluşlara ziyaretler yapıyor ve üyelere yönelik gayrı resmi etkinlikler de düzenliyor.

Kabul şartları

Lisans veya eşdeğeri Derecesi ile başvuruda bulunabilirler başvuruda bulunabilirler. Kabul edilmek için Kabul Kurulu'ndan izin almanız gerekir.

Lisans eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir. Özellikle AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler, Hukuk alanında uluslararası bir lisans derecesinin bu yüksek lisans programına kaydolmak için yetersiz olduğunu kanıtlama olasılığını dikkate almalıdır.

Devam etmek istediğiniz uzmanlık ile ilgili akademik bir dereceniz varsa, kayıt için de uygun olabilirsiniz. En az bir VU Hukuk lisansı terim düzeyine kadar en az bir hukuk alanı hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu konuda bir anlayışa sahip olmanız ve bunu hukuk veya bilgi ve deneyim alanındaki tamamlanmış derslerde en az 60 EC ile kanıtlayabilmeniz gerekir. Buna eşdeğer hukuk alanında. Bu, Kabul Kurulu tarafından belirlenir.

Lisans eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir.

Başvurmadan önce uygun olup olmadığınızı öğrenin?
Kabul kuruluna sorun ('İletişim' altındaki iletişim bilgileri).

Bize aşağıdaki belgeleri gönderin:

 • diploma veya lisans belgesine kayıt kanıtı
 • tarama (geçici) transkript (ler)
 • İlgili derslerin tanımı
 • isteğe bağlı: sorumluluklarınızın belirlenmesi de dahil olmak üzere ilgili deneyim hakkında rapor
 • hangi uzmanlığı takip etmek istediğinizi belirtin

İngilizce uzmanlığı için, programa başarılı bir şekilde katılabilmek için İngilizce yeterliliğiniz en az C1 düzeyinde (konuşma ve yazma becerileri dahil) olmalıdır.

Lütfen dikkat: vize veya oturma izniniz için ek dil koşulları geçerli olabilir.

Uygulama

Uygulama adımları

 1. Giriş için uygun olup olmadığınızı kontrol edin.
 2. Son başvuru tarihinden önce Studielink üzerinden Yüksek Lisans'a kaydolun, 'Law (Yüksek Lisans)' seçeneğini seçin.
 3. Kaydolduktan sonra VUnet için giriş bilgilerini alacaksınız. Yardım için bu belgeye bakın.
  • Vunet'te takip etmek istediğiniz uzmanlığı seçin.
   İki uzmanlık sürdürmek istiyorsanız, uzmanlıkların birleştirilmesi ile ilgili gereklilikler hakkında bilgi sahibi olmak için önce akademik danışmanlarla iletişim kurun. Daha sonraki bir aşamada ek bir uzmanlık ekleyebilirsiniz.
  • Diplomunuzu yükleyin (varsa).
  • (Geçici) resmi transkriptinizi (PDF) yükleyin.
  • Özgeçmişinizi yükleyin
  • Başvurunuzu tamamlayın.
 4. Başvurunuz daha sonra Kabul Kurulu tarafından değerlendirilir. Genelde başvurunuzu VUnet'te tamamladıktan sonraki 3 hafta içinde bir karar alırsınız.
 5. Uygulamanızın durumunu VUnet'te takip edebilirsiniz.

Lütfen Uluslararası öğrenciler veya Hollandalı öğrenciler için prosedürün tamamını kontrol edin.
Bu yüksek lisans için bir Motivasyon mektubu, öneri mektubu veya bir tez sağlamanız gerekmez.

Yaz boyunca programın başlangıcı ile ilgili pratik bilgiler alacaksınız.

Alt = "Hukuk: Uluslararası Teknoloji Hukuku.

 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Süre: 1 yıl
 • Son başvuru tarihi: 15 Temmuz veya 1 Ocak, Hollandalı ve AB öğrencileri için. AB üyesi olmayan öğrenciler için 1 Nisan veya 1 Kasım.
 • Başlangıç tarihi: 1 Eylül veya 1 Şubat
 • Eğitim şekli: Tam gün
 • Uzmanlıklar: Uluslararası Teknoloji Hukuku, LLM programının Hukuk alanındaki uzmanlığıdır.
 • İlgi alanı: Ekonomi, İşletme ve Hukuk
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Daha Az