Hukuk uzmanı

Genel

Program açıklaması

BIT'deki kanun programı , temel konu olarak kanun ile, Hukuk (çekirdek olarak Tüzük ve Hukuk Yöntemleri ile), Medeni ve Ticaret Hukuku (Fikri Mülkiyet Hukuku temel alınarak), Çevre ve Kaynaklar (Enerji Hukuku ve Çevresel İşkenceleri Hukuku temel alınarak), Uluslararası Hukuk (Hava Sahası ve Dış Mekan Yasaları ve Uluslararası İnsan Hakları Koruma Kanunu'nu esas alan) ve Usul Hukuku (Yargı ve Usul Sistemi temel alınarak).

Öğrenciler katı temel hukuk teorisi, yasal düşünce ve yasal uygulamaların temel eğitimi ve doğal teori ve yasal yöntemlerle sorunları analiz etme ve çözme becerisine sahip olan doğal bilim temel ve bilim ve mühendisliğinin arka plan bilgisi ile donatılmıştır. .

Mezunlar, hukuk, teknoloji, yönetim ve yabancı dil bilgisiyle devlet kurumlarında, işletmelerde, kamu kurumlarında ve sosyal organizasyonlarda çalışmak için güçlü, pratik ve yaratıcı yeteneğe sahiptir.

Temel dersler arasında Kanun, Hukuk, Anayasa Hukuku, Çin Hukuk Tarihi, Medeni Hukukun Genel Teorisi, Mahkeme Hakları Hakkı, Mahkeme Hukuku, Haksız fiil Hukuku, Ticari Hukukun Genel Hükümleri, Şirketler Hukuku, Ceza Hukukunun Genel Teorileri, Özel Ceza Muhakemesi Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Ekonomik Hukuk, Hukuk Usulü Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Dava Hukuku, Çevre ve Doğal Kaynaklara Karşı Koruma Kanunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Uluslararası Hukuk, Özel Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Ekonomik Kanun.

Nitelikler

  • Yüksek lisans programından başvuranların üniversite mezunları olması veya 31 Temmuz'a kadar mezun olmaları gerekir. Bir doktora programına başvuran bir öğrencinin aynı ana dalda veya ilgili alana ilişkin yüksek lisans derecesi bulunmalıdır;
  • Etkili Çince dil becerileri * (HSK 4 notu) veya TOEFL ve IELTS puanı.
  • İki profesörün tavsiyesi.

* Not: Çince (Mandarin) ana öğretim dildir. BIT ayrıca bazı İngilizce programlar sunmaktadır. İngilizce eğitim veren başvuru sahiplerinin Çince dil becerilerine sahip olmaları gerekmez.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Beijing Institute of Technology (BIT) is currently home to more than 2,200 international students from 137 different countries. The largest student population is coming from South Korea, Russia, Polan ... Devamını oku

Beijing Institute of Technology (BIT) is currently home to more than 2,200 international students from 137 different countries. The largest student population is coming from South Korea, Russia, Poland, Pakistan, Germany, France, Kazakhstan, Indonesia and Thailand. Since the launch of the "Study in BIT” initiative in 2013, the past five years have witnessed that BIT made great strides in international students enrolment and management with the number of registered students increasing exponentially from hundreds to more than 2,200, ranking first among national universities with an average annual growth rate of 20%. Daha Az