Uluslararası ve Avrupa Ticaret ve Yatırım Kanunu (LL.M / MA)

Genel

Program açıklaması

Program hakkında

Bu hukuk veya sosyal bilimler mezunları için özel bir programdır. Derecenin türüne göre, lisansüstü eğitimimiz iki akış sunar: birincisi hukuk mezunları için [Uluslararası ve Avrupa Ticaret ve Yatırım Hukukunda Yüksek Lisans of Laws (LL .M)], ikincisi ise hukuk dışı mezunlar için (Hukuk Danışmanı). Uluslararası ve Avrupa Ticaret ve Yatırım Hukukunda). Program, öğrencilere AB ve bunun uluslararası ekonomi ile olan ilişkisi ile ilgili Yatırım, İşletme ve Ticaret alanlarını anlamalarını sağlar.

Öğrenciler, Avrupa ve uluslararası ekonomik ilişkiler bağlamında yukarıdaki ana konularla ilgili yararlı bilgiler alacaklardır. Programımız aynı zamanda Uluslararası İşletme, Yasal Belgelerin Hazırlanması, Uluslararası Müzakereler, Uluslararası İletişim, Uluslararası Finansal Yönetim, Karşılaştırmalı Şirketler Hukuku, Uluslararası Vergi ve Bankacılık Kanunu gibi uygulamalı dersler de sunmaktadır. Pratik deneyime sahip uzmanların rehberliği, programı daha canlı kılar. Başvuru sahiplerinin İngilizce olarak akıcı olması beklenir, ancak program süresince, Yatırım, İşletme ve Ticaret alanı ile ilgili özel bir kelime de geliştireceklerdir. Mezunlar, kariyerlerine kamu veya özel sektörde avukatlık mesleğinde veya hukuk danışmanı olarak hukuk mesleğinde başlarlar. Fakültede veya üniversitenin başka bir yerinde daha fazla çalışma olasılığı da vardır.

  • Programın seviyesi: Yüksek Lisans
  • Programın Süresi: 3 yarıyıl
  • Kayıtlı: AB
  • Kredi: 90

Kimler başvurmalı?

Öğrencilerin ekonomik ilişkiler ve ilgili yasal düzenlemelerle ilgilenmelerini bekliyoruz ve başvuru sahibinin Hukuk alanında veya sosyal bilimler alanında bir derece tecrübesi olması bir avantajdır. Lisans derecesine sahip olanlar program sonunda bir sertifika alacaklar. Yüksek Lisans derecesi olan öğrenciler yeni bir Legal Yüksek Lisans derecesi alacaklardır.

Başvuru Koşulları: BA veya MA veya LL M dereceleri, İngilizce olarak kanıtlanmış bir yeterlilik (TOE FL, IELT S veya GRE), Akademik Kayıtlar * ve çevrimiçi röportaj.

Programın başlangıcı

Her yılın eylül ayı

harç

Dönem başına öğrenim ücreti: ilk yılda 1600 EUR; Üçüncü dönemde 500 EUR

Kayıt ücreti: 85 EUR

  • Başvuru ücreti: 35 EUR
  • Giriş sınav ücreti: 50 EUR

Başvuru prosedürleri: Başvuru sahipleri İngilizce dilinin mükemmel bir şekilde anlaşılmasını sağlamalıdır. Adayların uluslararası olarak onaylanmış bir dil sertifikası vermeleri gerekecektir (örneğin TOE FL / IELT S / GRE).

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

The University of Szeged (SZTE) with a history dating back to 1581, is located in the sunniest city of Hungary attracting thousands of young people due to its lively, urban lifestyle and colorful fest ... Devamını oku

The University of Szeged (SZTE) with a history dating back to 1581, is located in the sunniest city of Hungary attracting thousands of young people due to its lively, urban lifestyle and colorful festivals. Considering international rankings SZTE usually appears around the outstanding 550th position globally, and in 2017 it was ranked the best Hungarian university (QS). Daha Az