JD / MPA

Genel

Program açıklaması

Villanova'nın Charles Widger Hukuk Fakültesi ve Liberal Sanatlar ve Bilimler Fakültesi, JD programına kayıtlı öğrencilerin üç yıl içinde aynı anda bir MPA derecesi almalarını sağlayan JD / MPA Programını ortaklaşa sunuyor.

Bu çift diploma programı, kamu hizmetinde kariyerlerle ilgilenen öğrenciler ve hukuk, kamu yönetimi ve yönetim arasındaki ilişkiyi inceleyen disiplinler arası bir eğitim için tasarlanmıştır. JD derecesi gereksinimlerine ek olarak, JD / MPA öğrencileri, kamu idaresi ve kuruluşlarının teorik yönlerinin yanı sıra finansal ve beşeri sermaye yönetimi, veri analizi ve liderliğe de maruz kalırlar.

JD / MPA derecesi, mezunlara aynı zamanda etik, zeki, kapsayıcı ve yaratıcı kamu hizmeti liderleri olan yetkin hukuk uzmanları olmalarına yardımcı olacak değerleri, rolleri, becerileri ve uygulamaları sağlar. Bir JD / MPA derecesi almak, mezunları ayırır ve rekabetçi federal, eyalet veya yerel hükümet kurumlarında, kar amacı gütmeyen veya yarı hükümet kuruluşlarında ve özel sektörde kariyer yaparken onlara bir avantaj sağlar.

Son Güncelleme Eki 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At Villanova Law, our broad-based legal education is grounded in academic rigor; practical, hands-on training; and a foundation in business that primes graduates for diverse and rewarding legal career ... Devamını oku

At Villanova Law, our broad-based legal education is grounded in academic rigor; practical, hands-on training; and a foundation in business that primes graduates for diverse and rewarding legal careers. Wherever your interests may lie—international law, corporate law, intellectual property law or public interest law—you will find programs that will prepare you for the future. Guided by our Where Law Meets Business philosophy, our programming infuses vital business principles, professional skills, ethical training and practical experiences into each student’s education. Through innovative coursework, six clinics and 275+ externship placements, Villanova students learn by doing—and graduate with the knowledge and skills needed for success in today’s competitive job market. Daha Az