Juris doktor / jd programı

Genel

Program açıklaması

Hukuk Lisans Diploması

Hukuk Massachusetts School yüksek kaliteli, pratik ve ekonomik bir hukuk eğitimi sağlar. Rolling kabul sunulmaktadır ve SON gerekli değildir. Hukuk Massachusetts Okulu New England herhangi bir yasa okula kıyasla düşük eğitim sunmaktadır.

Program Açıklaması:

Bir Juris Doktor derece hukuk sadece profesyonel bir derece değil. JD derece elde etmek, hukuk, işletme, ve sayısız diğer meslek dünyasında fırsatlar dünyasını açacak temelidir. Hukuk Massachusetts Okulu'nda, böyle iş, sivil haklar, ceza, uluslararası, kişisel yaralanma, ve daha fazlası gibi hukukun çeşitli yönleriyle, sizin Juris Doktor odaklamak için seçeneğiniz vardır.

Sizin JD Derecesi kazanmak ve bir Avukat olmak gerekir?

  • Onları etkileyen konularda ve işlerde hakkında insanlarla konuşan hoşlanıyor musunuz?
  • Eğer empati, henüz eleştirel düşünme yeteneği var mı?
  • Açıkça argümanlar yazılı veya sözlü bir şekilde ifade edebilir?
  • Okuma ve yazma hoşlanır?

Evetse, tutkunuzu takip ve Hukuk Massachusetts Okulu'nda Juris Doktor derecesi kazanmak. Bir JD derecesi mali ve duygusal, entelektüel hedeflerinizi karşılayan bir kariyer yolunu kuracak. Andover Hukuk Massachusetts School orada uygun bir ders ile özelleştirilebilir JD lisans programı aracılığıyla size rehberlik yolun her adımında, ve kabul sürecinde bir kişiselleştirilmiş bir yaklaşımdır.

Esnek Gün / Eve Programları:

Andover Hukuk Massachusetts Okulu sunar: 1. Çalışmanın 2 üç yıl, tam zamanlı bir programdır. Part-time öğrenci, dönem başına 11-12 kredi alırken dört yıllık, part-time programı tam zamanlı öğrenciler, dönem başına onbeş kredi almak. MSLAW gün ve akşam programları, ve öğrenciler iki programı hızlandırmak sağlar iki yaz dönemi hem de sunuyor.

Program Gereksinimleri:

Kullanmak değil veya diğer hukuk okullar tarafından kullanılan geleneksel SON testinde yer değeri hukuk okulda başarılı olmak için potansiyel bir yasa öğrencinin yetenek belirlemek için çünkü Andover Hukuk Massachusetts Okulu benzersizdir. Bunun yerine, MSLAW bu tespiti yapmak için kendi kişisel görüşme ve deneme testi kullanır. Özellikle, MSLAW potansiyel bir öğrencinin yetenek belirlemek için çeşitli faktörleri kullanır:

  • Lisans ve / veya yüksek lisans notları
  • İstihdam ve yaşam deneyimi
  • Öneri üç harf
  • Bir kişisel görüşme
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Massachusetts School of Law's mission is to provide an academically rigorous affordable legal education emphasizing ethics, advocacy, leadership, and professional skills.

Massachusetts School of Law's mission is to provide an academically rigorous affordable legal education emphasizing ethics, advocacy, leadership, and professional skills. Daha Az