Juris Doktoru

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

ANU JD uluslararası kabul görmüş bir yasal niteliktir. Bir JD'yi tamamlamanız ve gerekli yasal eğitim (PLT), Avustralya'nın herhangi bir yerinde ve diğer bazı yargı alanlarındaki yasaları uygulamaya koymanızı sağlar.

ANU, hukuk eğitimi için dünyanın ilk 20'sinde yer almaktadır (Konu 2019/20'ye göre QS Dünya Sıralaması).

Bir ANU hukuk öğrencisi olarak, gerçek dünyadaki profesyonel deneyime sahip birinci sınıf akademisyenler ve konuk öğretim görevlilerinden öğreneceksiniz. Küçük grup öğretimi, lisansüstü hukuk öğrencilerine akademik uzmanlarla etkileşimde bulunma ve misafir konuşmacıları ve diğer öğrencileri ziyaret etme fırsatı sunar.

ANU hukuk dereceniz boyunca, yasal bilginizi eyleme geçirme ve Avustralya, Asya, Birleşik Krallık, Avrupa ve Amerika'daki çeşitli stajlar, klinik yerleşimler, öğrenci yarışmaları ve değişimler yoluyla pratik deneyim kazanmanız için sayısız fırsat sunulacak. Devletler.

Avustralya'nın ulusal hukuk okulunda yüksek lisans öğrencisi olarak, ülkenin başkentinde, federal yasaların ve politikaların yapıldığı şehirde hukuk okumak için benzersiz fırsatlardan yararlanacaksınız. Avustralya Yüksek Mahkemesi'ne, Federal mahkemelere ve federal kurumlara olan yakınlığımız, çoğu ANU Kanunu mezunu olan hukuk uygulayıcılarına, yargı mensuplarına ve hükümet politika yapıcılarına benzersiz erişim sunar.

Derece yapısı

ANU JD, temel temel yasal çalışmaları, pratik klinik çalışmaları, stajları veya bir araştırma projesini içeren ayırt edici bir kapsül deneyimi ile birleştirir.

JD'niz sırasında, uluslararası hukuk, idare hukuku, şirketler hukuku, ceza hukuku, sözleşmeler, kanıtlar ve davalar gibi temel hukuk alanlarında bir dizi zorunlu ders çalışacaksınız. Ayrıca, çevre ve iklim hukuku, uluslararası ticaret hukuku, finansal piyasalar ve devralmalar, bilgi teknolojisi hukuku, uluslararası güvenlik hukuku ve insan hakları da dahil olmak üzere bir dizi çağdaş konulu seçmeli dersler seçerek ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize uyacak şekilde terzinizi düzenleyebilirsiniz. kanun.

Uygulamaya kabul

Bir ANU JD’yi ve gerekli pratik yasal eğitimi tamamlamak, Avustralya’nın herhangi bir yerinde ve Yeni Zelanda, Hindistan, Singapur, Vietnam, Malezya ve Hong Kong da dahil olmak üzere diğer bazı ülkelerde yasalar uygulamanızı sağlar.

Kariyer sonuçları

ANU mezunları Avustralya'nın en çok istihdam edilen mezunları ve dünya çapında işverenler tarafından en çok arananlar arasında değerlendirilmiştir. Times Higher Education tarafından yayınlanan son Global Employability Üniversitesi Sıralaması, üst üste dördüncü yıl için bir iş almak üzere Avustralya'nın en iyi üniversitesi olarak ANU'ya puan verdi.

Mezun olduğunuzda, Yüksek Mahkemenin mevcut haklarını, QC'leri, SC'leri, Parlamento Üyelerini, diplomatları, baş yöneticileri, akademisyenleri, yazarları ve küresel firmaların liderlerini içeren 20.000'in üzerinde küresel hukuk mezunu ile bağlantılı bir ağın parçası olacaksınız.

ANU JD, küresel tanınırlığa ve mezunlara, avukat, avukat, kamu hizmeti, ticaret, teknoloji ve iletişim alanlarında olduğu kadar, avukat veya avukat gibi geleneksel hukuki rollere de girmektedir.

Uzman öğretim kadrosu

Anayasa ve idare hukuku, uluslararası hukuk, çevre hukuku, yönetişim ve ulusal güvenlik konularında özel uzmanlığa sahip olan akademik uzmanlarımız, Avustralya, Asya-Pasifik bölgesi ve dünyanın karşılaştığı en önemli yasal, düzenleyici ve yönetişim zorlukları konusunda ulusal araştırma liderliği sunmaktadır.

Çalışanlarımızın çoğu, her zaman erişilebilir olan ve öğrencilerine çalışmalarıyla destek olmak için öğrencilerle yakın çalışan ödüllü öğretmenlerdir.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

ANU is Australia’s national university with a global reputation in international, constitutional, public and private law. ANU is ranked 12th in the world for the study of law (QS World Rankings by Sub ... Devamını oku

ANU is Australia’s national university with a global reputation in international, constitutional, public and private law. ANU is ranked 12th in the world for the study of law (QS World Rankings by Subject, 2018). Daha Az