Kültürlerarası insan hakları yasalarının ustalığı (ll.m.)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Hoşgeldiniz!

Bu yenilikçi LL.M. programı, zamanımızın kritik meselesiyle ilgili derinlemesine eğitim vermek üzere tasarlanmıştır: insanlık onurunun siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel çizgide korunması. Miami'de bulunan St. Thomas Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne avukatlar, devlet görevlileri, öğretmenler, insan hakları savunucuları ve işadamları ile kadınlar ve insan hakları ve sosyal adalet taahhüdünde bulunan kadınlar, uluslararası alanda en dinamik alanlardan birinde yüksek lisans eğitimi almaya davet edilmektedir. kanunlar: kültürlerarası insan hakları.

Birleşmiş Milletler'den ve ünlü burs merkezlerinden gelen dünyaca ünlü öğretim üyelerinden gelen öğretim mükemmellik, oldukça teşvik edici bir öğrenme ortamı yaratır ve kariyeriniz için en zorlu akademik deneyimi vaat eder. Önemli misafir öğretim üyeleri şunları içeriyor:

 • Profesör Guy S. Goodwin-Gill, D.Phil. (Oxon.), Uluslararası Mülteci Hukuku Profesörü (1998-2014) ve All Souls College, Oxford Üniversitesi, İngiltere'de Emeritus Üyesi
 • Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinin (ICTY) eski Temsilcisi ve Hakim Edilmiş Hakem Pokar,
 • Profesör José Miguel Vivanco, New York City'deki İnsan Hakları İzleme Örgütü Amerika Bölgeleri Direktörü
 • Profesör Viviana Krsticevic, Adalet ve Uluslararası Hukuk Merkezi (CEJIL) Genel Direktörü, Washington, DC
 • Profesör Nora V. Demleitner, Roy Steinhauser Hukuk Profesörü, Washington ve Lee Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Öğrenciler, uluslararası insan hakları hukuku ve politikasındaki temel teorileri, uygulamaları ve temel kavramları değerlendirebilme becerisini geliştirirken, insan hakları alanında etkili bir araştırma ve savunmayı pratik ve interaktif bir şekilde yürütürler.

Şimdiye kadar, LL.M. Kültürlerarası İnsan Hakları Programı, dünyadaki 85 ülkeden ve ABD'nin dört bir yanından toplam 400 öğrenciyi bitirdi. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Birleşmiş Milletler Bürosu ile birlikte çalışan, insanlık onuruna verilen mücadeledeki elçilerimizdiler. Gönüllüler, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, Avrupa Konseyi, Afrika Birliği, Uluslararası Göç Örgütü, Dünya Bankası, OXFAM, Açık Toplum Forumu, Küresel Eylem Parlamenterleri, Kızıl Haç ve diğerleri; mahkemelerde davaların başarıyla dağıtılması; hükümetler ve akademik çevrelerde çalışmak; veya kendi STK'larını yönetmek.

LL.M. 24 akademik kredinin tamamlanmasının ardından bir yıl içinde derece kazanıldı. Program, kültürlerarası insan hakları alanında çoğunlukla bir haftada 20'den fazla kompakt kurslar sunuyor. Mülteciler, kadınlar ve çocuklar, yerli halklar, din, ceza hukuku ve uluslararası ticaret konularında insan hakları hukuku ve şikayet prosedürleri, uluslararası hukuk, insancıl hukuk, insan hakları ve terörizm, insan hakları ve çevre konuları ele alınacak . Teorik konuları ve pratik uygulamaları araştıran kurslarımız, on yıldan eski bir sürede devam eden programın mükemmelliğini garantiliyor.

LL.Mühendislik mezunları. programı, Kültürler Arası İnsan Hakları Hukuk Programının Doktora programına kabul için başvuruda bulunmaya uygundur.

Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Koşulları

Uygunluk

LL.M'ye kayıt olma derece bir Juris Doktor (JD) derecesi sahipleri veya hukuk alanında benzer yabancı niteliklere açıktır.

Oldukça seçici bir temelde, insan hakları ve insan onuru sebebine olağanüstü bir taahhütte bulunan bir lisans veya yabancı eşdeğeri olanlara da kayıt kabul edilebilir. Bu programa katılan avukatlar, programın öğrencilerini hukuk programına başlamaya hazırlamamış veya nitelendirmemiştir ve programın öğrencileri bir bar sınavına almaya hak kazanması amaçlanmamıştır.

Öğrenciler tam zamanlı ya da yarı zamanlı statüye başvurabilirler.

Tam zamanlı öğrenci

Tam gün öğrenci, herhangi bir yarıyılda en az altı krediye kayıtlı olan öğrenci olarak tanımlanır. Genellikle öğrenciler, bir akademik yılda programı tamamlamak için tam zamanlı öğrenci olarak kabul edilirler.

Yarı Zamanlı Öğrenciler

İstisnai olarak, başvuranlar part-time öğrenci olarak programa kabul edilebilirler. Program Direktörü ile istişare edilir ve onaylanırsa, kurslarını seçebilir ve dört yıla kadar bir süre tamamlayabilirler. Bu sürenin uzatılması, olağandışı davalarda, Hukuk Fakültesi Dekanlığı tarafından verilebilir. Müfredatta yapılan değişiklikler bu süre içerisinde gerçekleşirse, Program Direktörü, öğrenciyle istişare ederek, hangi LL.M. 24 akademik kredinin tam tamamlayıcısını elde etmek için öğrencinin kaydolması gereken müfredat.

Kabul

Başvuru sahipleri, başvuruları dönel olarak kabul edebilir. Alan sınırlıdır; şanslarını artırmak için muhtemel öğrencileri olabildiğince erken başvurmalarını öneririz.

Bir başvuru sahibi, dosyanın tamamlanmasından sonraki iki hafta içinde bir kabul kararı alacaktır. Kabul edildikten sonra, öğrencilerin, yerlerini ayırmak için 300 dolarlık bir depozito ödenmesi gerekmektedir. Bu miktar, programa kayıt yaptıran öğrencilerin harçına yatırılır ve bunu başaramayanlar için kaybedilir. Uluslararası öğrencilerin I-20 formunun verilmesiyle 200 ABD doları SEVIS ücreti tahsil edilir. Uluslararası başvuranlar daha ayrıntılı bilgi için aşağıya bakmaktadır.

Uygulama

Tam başvuru dosyanız şunları içermelidir:

 • Tamamlanmış ve imzalanmış bir başvuru.
 • Geçerli bir özgeçmiş (özgeçmiş).
 • Kişisel Bildirim.
 • Tüm kolej / üniversiteden ve / veya sertifikalı yabancı diplomalardan veya sertifikalardan resmi transkript, doğrudan veren kuruluştan St. Thomas Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne (LL.M.) gönderilir. Kültürlerarası İnsan Hakları Programı. Tüm yabancı diplomalar ve transkriptler İngilizceye çevrilmeli ve sertifikalı ya da noter tasdikli olmalıdır. Tüm yabancı kimlik bilgileri ABD'deki onaylı bir acenteler tarafından değerlendirilmelidir. Dünya Eğitim Hizmetleri veya Josef Silny & Associates'i öneririz.
 • İki öneri mektubu, tercihen mevcut işvereninizden birisi ve bir tane de bir profesör.
 • İki adet vesikalık fotoğraf [isteğe bağlı olarak bu aşamada].
 • Şahsen görüşme veya konferans görüşmesi.
 • Başvuru ücreti 50 ABD dolarıdır.

Uluslararası başvuru

Öğrenci Vizesi (F1)

Uluslararası öğrenciler, öğrenci vizesine ihtiyaç duyan, yani ABD vatandaşları ya da daimi ikamet etmeyen öğrenciler olarak tanımlanır. ABD öğrencileri ile aynı kabul kriterlerini karşılamak zorundalar. Buna ek olarak, Üniversiteler Uluslararası Öğrenciler Ofisi'nden bir I-20 belgesi almalı ve I-20 başvurusunun işlenmesi için 200 $ SEVIS ücreti ödenmelidir. Ayrıca, ülkeye girmeden önce uygun öğrenci vizesi statüsü kazanmaları gerekir. Haftada 20 saati aşmamak üzere Üniversitede (uygunluk durumuna bağlı olarak) çalışabilirler ve LL.M'de eğitimlerini tamamladıktan sonra isteğe bağlı pratik eğitim için başvuruda bulunabilirler. programı. Bu son seçenek ile ilgilenen öğrencilerin, Üniversitenin Uluslararası Öğrenci Bürosu Müdürü ile çalışmalarına başladıktan sonra mümkün olan en kısa sürede USCIS onayı başvurmaları önerilir. Göçmenlik ve Vize başvuruları hakkında daha fazla bilgi için lütfen St. Thomas Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Hizmetleri sayfasını ziyaret edin. Uluslararası öğrencilerin vize başvurusunu zamanında yaptırmak için erken başvurmaları özellikle tavsiye edilir. Uluslararası başvuru sahiplerinin, tamamlanan başvurularını göndermeden önce, St. Thomas Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kılavuzu'nu görüntülemeleri teşvik edilir.

Yüksek Lisans müfredat

Kültürlerarası İnsan Hakları lisans programındaki Hukuk Yüksek Lisansı, iki yarıyılda 24 kredi ile tamamlanır ve öğrencilerin seçebilecekleri çok çeşitli dersler sunar. LL.M için gereken 24 krediden 19'u. derece gerekli kredilerdir. Buna ek olarak, öğrenciler, çeşitli uluslararası ve karşılaştırmalı hukuk derslerinden ve ayrıca JD müfredatında LL.M Direktörü tarafından tanınan diğer ilgili derslerden iki seminer kredisi ve üç ek seçmeli kredi seçerler. Programı. Bu kurslar, Hukukun Üstünlüğü, 21. Yüzyılda Uluslararası Hukuk, Doğal Hukuk, Karşılaştırma Hukuku, Yoksulluk Hukuku ve Ekonomik Adalet, Siber Güvenlik Yasası, Hukuk Hikayesi, Cinsel Kimlik ve Kanun, Canon Hukuku ve Kadın Hakları ve Hukuk gibi semineri içermektedir. İnsan Ticareti Kanunu, Göç Yasası, Aile Yasası, Yaşlı Kanun, Seçim Kanunu, Sağlık ve İnsan Hakları, Hukuk ve Edebiyat, Hukuk ve Biyotıp ve Hukuk föyleri gibi dersleri de içermektedir. Gerekli dersler mevcut LL.M.'ye göre sunulmaktadır. ders programı. Öğrenciler halihazırda sunulan seminerler ve seçmeli dersleri belirlemek için hukuk okulunun ders programını gözden geçirmelidirler.

Temas

LL.M. hakkında daha fazla bilgi için ve Kültürlerarası İnsan Hakları alanındaki JSD programları için lütfen irtibat kurun:

Profesör Roza Pati, İcra Direktörü

Telefon: +1 305 474 2403

E-posta: humanrights@stu.edu

Web sitesi: www.stu.edu/humanrights

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1984, St. Thomas University School Law is fully accredited by the American Bar Association and is a member of the Association of American Law Schools. It is part of a Catholic university an ... Devamını oku

Founded in 1984, St. Thomas University School Law is fully accredited by the American Bar Association and is a member of the Association of American Law Schools. It is part of a Catholic university and a law school where values matter. Daha Az