Küresel Çevre ve İklim Değişikliği Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bu program, iklim değişikliğine özel bir vurgu yaparak, çevrenin korunması ve doğal kaynakların yönetimi ile ilgili yasal konular ve teknikler hakkında gelişmiş, çok disiplinli bir bilgi ile donatmak için tasarlanmıştır.

Çevre korumaya yönelik uluslararası, Avrupa ve ulusal hukukun tarihi ve süregelen gelişimini, bu farklı hukuk yapma düzeyleri arasındaki ilişkileri ve çevre hukuku ile diğer hukuk alanları arasındaki etkileşimleri analiz edecek ve değerlendireceksiniz. Ayrıca, yasal çalışmalarınızı, çevre korumanın bilimsel ve sosyoekonomik yönlerini analiz ederek tamamlayacak seçmeli dersleri de seçeceksiniz.

Bu program Üniversitenin Küresel Çevresi ile bağlantılıdır

Program yapısı

180 kredilik bir çalışmayı tamamlamanız gerekmektedir - zorunlu doktora 60 kredilik ders alınmış ve kalan 120 kredilik dersler alınmıştır.

Edinburgh Hukuk Fakültesi akademik topluluğunun üyeleri ve deneyimli hukuk ve endüstri pratisyenleri tarafından yönetilen bu kurslarda bir dizi öğretme stili deneyimleyeceksiniz.

Gerekli materyalleri okuyarak ve tartışılacak konulara da yansıyarak önceden hazırlanmanız ve derslere katılımınız değerlendirilecektir.

Tezi için rehberlik ve destek beklediğiniz bir danışmanınız olacak, ancak tezin amacı bağımsız olarak bir araştırma ve analiz parçası tasarlamanıza ve yürütmenize izin vermektir.

Öngörülemeyen durumlar veya belirli kurslar için talep yetersizliği nedeniyle, ilan edilen tüm derslerin akademik yılın başlangıcına gelemeyeceğini lütfen unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Programın sonunda öğrenciler, uluslararası, Avrupa ve ulusal düzeyde çevre koruma, doğal kaynak yönetimi ve iklim değişikliğine müdahaleler ile ilgili yasayı belirleyen kavramları, yenilikleri ve zorlukları derinlemesine kavramış olacaklardır.

Öğrenciler ayrıca uluslararası ve uluslar üstü hukuk ve siyasal kurumların, ulusal hükümetlerin ve yerel mahkemelerin, STK'ların ve bu alandaki özel sektörün faaliyetlerinin bağımsız bir analizini yapmak için gerekli kritik becerileri geliştireceklerdir.

Sosyal ve Siyasal Bilimler Fakültesi, İşletme Okulu ve Jeoloji Okulu tarafından sunulan bilimsel ve sosyo-kültürel sorunlara yönelik soruları içeren özel hukuk derslerini tamamlama fırsatı sunarak, yasadaki farklı bilimsel yaklaşımlara açıklık teşvik edilecektir. çevre korumanın ekonomik yönleri.

Program, öğrencileri kamu ve özel sektörün yanı sıra ileri düzey araştırmalar için ulusal ve uluslararası düzeyde sunulan geniş çaplı uzmanlık iş fırsatlarına hazırlamak için uygundur.

Kariyer fırsatları

Küresel Çevre ve İklim Değişikliği Yasası programı, uzman hukukçular, hükümet danışmanları, uluslararası müzakereciler, özel şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına hukuki danışmanlar, uluslararası kamu görevlileri, akademik ve düşünce kuruluşları kurumlarında uzman araştırmacılar ve bağımsız danışmanlar olarak kariyer arayan mezunların bir kapısıdır. .

Öğrencilere, uluslararası ve sivil toplum kuruluşları, akademi ve düşünce kuruluşlarındaki staj olanaklarını belirleme konusunda destek olacak öğretim elemanları sunulacaktır. Son mezunlar şu anda Hindistan, Meksika ve Hollanda ve Avrupa Komisyonu dahil olmak üzere uluslararası olarak yasal görevlerde çalışıyor.

Giriş koşulları

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri, yasada.

Ayrıca bir sosyal bilimler alanında İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğerini de düşünebiliriz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az