Küresel Ceza Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Uluslararası ve ulus ötesi suçlar nasıl önlenir, soruşturulur ve kovuşturulur? Ceza hukuku, mevcut küreselleşme kimliği bağlamında etkili bir araç mıdır?

Bu sorular, ceza kanununun gelecek yıllar için en büyük zorluklarından birini teşkil edecektir ve küresel suçluluk bağlamında, hem maddi hem de usule ilişkin - ceza hukukunun uygulanmasını araştıran Global Ceza Hukuku LLM pistinin odağını oluşturmaktadır. örgütlü, ulusötesi ve uluslararası suçluluk.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Bu program küresel ve uluslararası bağlamda ceza hukukunun uygulanmasına güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Bu nedenle, karşılaştırmalı ceza hukuku ve uluslararası ceza hukuku ile birlikte, belirli küresel suçluluk türlerini araştırmak için ceza meselelerinde uluslararası işbirliğini düzenleyen kurallardan yararlanmaktadır: örgütlü ve mali suçlar, siber suçlar ve uluslararası suçlar.

program

Yıl 1

Öğrenciler altı zorunlu derse ve bu program için zorunlu seminere katılmak zorunda kalacaklar. Tüm ustalar gibi, bu program 18 ECTS değerinde bir yüksek lisans tezi yazarak da sonuçlandırılır.

Dersler

 • Karşılaştırmalı Ceza Hukuku (6 EC)
 • Ceza Muhakemesi Usulü ve İnsan Hakları (6 EC)
 • Organize ve Mali Suç (6 EC)
 • Siber Suçlar ve Siber Güvenlik (6 EC)
 • Uluslararası Ceza Mahkemeleri ve Mahkemeleri (6 EC)
 • Seminer Uluslararası Ceza Meselelerinde İşbirliği (6 EC)
 • Yüksek lisans tezi (18 EC)
 • Uluslararası Suçlar (6 EC)

Yurt dışında okumak

 • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır

Giriş koşulları

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
not ortalaması Kabul Kurulu'na transkript ve diploma vermenin yanı sıra, öğrenciler 7/10'lik bir eşdeğer asgari not ortalamasına (Sınıf Puanı Ortalama) sahip olmalı (Hollandaca not ölçeği).
asgari bilgi Temel ceza hukuku bilgisi ve temel uluslararası hukuk hukuk bilgisi
dil testi

Anadili İngilizce olan kişiler, yeterlilik kanıtı sağlamaktan muafiyet isteyebilir. Aksi takdirde, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtını vermeniz gerekecektir:

 • TOEFL: 100 (tüm bölümlerin en az 21 olması gerekir; yazı bölümünün en az 23 olması gerekir)
 • IELTS: 7 (tüm bölümlerin en az 6.0 olması; yazı bölümünün en az 6.5 olması gerekir)
 • Cambridge C2 Yeterliliği (CPE, Cambridge'de İngilizce Yeterlik Sertifikası);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge İleri Düzey İngilizce Sertifikası)
 • Hollandalı bir araştırma üniversitesinde İngilizce öğretimi lisans programı alan / tamamlayan adaylar İngilizce yeterlilik sınavına girmekten muaf olabilir.

Test puanları iki yıldan eski olamaz.

önceki eğitim LLB veya eşdeğeri
referans mektubu Adaylar, akademik kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan bir akademik hakemden bir referans mektubu sağlamalıdır.
yazılmış istek Başvuru sahipleri bir motivasyon mektubu göndermelidir (en fazla 650 kelime). Mektup başvuru sahipleri tarafından yazılmalıdır; (resmi) bir çeviri sunmasına izin verilmemektedir.
diğer giriş şartları Özgeçmiş

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020

Öğrenim ücretleri

milliyet Yıl ücret Program formu
AB / AEA 2019-2020 2083 € tam zamanlı
AB dışı / EEA 2019-2020 14650 € tam zamanlı
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı

İş imkanları

Küresel Ceza Hukuku programı, öğrencileri özellikle ceza hukuku alanında hem akademik becerilere hem de pratik bilgilere sahip iyi donanımlı hukuk uzmanları olmaları için eğitmek üzere düzenlenmiştir.

Program mezunları özel, usule ilişkin usul ve usule ilişkin ceza hukuku anlayışını ulusal, bölgesel ve uluslararası bağlamlarda uygulayabilirler. Özellikle, program uluslararası kuruluşlar ve yargı kurumları ile hükümetlerarası ve ulusal devlet kurumları dahilindeki bir kariyerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Araştırma

Fakülte araştırması, fakültenin tüm bölümlerinin katıldığı Groningen Hukuk ve Yönetişim Merkezi çatısı altında gerçekleştirilir. Mümkün olan her yerde öğretmenler bu araştırmayı öğretilen derslerde kullanacak ve dahil edecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Devamını oku

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Daha Az
Groningen , Leeuwarden + 1 Daha fazla Daha az