Kabul Yasaları Master (LLM)

Genel

Program açıklaması

Emory Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilere toplumumuzda, toplumda ve dünyada yasaların oynadığı rollerde yer alan hukuk öğrencilerine pratik ve disiplinli bir yaklaşım sunmaktadır. Öğrenci merkezli odağımız, yenilikçi programlarımız ve bursiyere olan bağlılığımız, mezunlarımızı hızlı ve kalıcı bir etki yaratmaya hazırlamaktadır.

Emory Law LLM, tam zamanlı olarak dokuz ayda veya yarı zamanlı olarak dört yıla kadar tamamlanabilir. Çeşitli konsantrasyonlar mevcuttur veya program, genel çalışma seçeneği ile öğrencinin belirli ilgi alanlarına göre özelleştirilebilir. LLM programı, bir yabancı hukuk diplomasına sahip bireylere ve / veya ABA akredite bir hukuk fakültesinden ABD JD derecesine açıktır.

" Emory Law , küresel bir kurumdur ve yasal zihinler yetiştirmek için çeşitli programlar sunma yeteneğimiz, burs, kapsayıcılık ve erişilebilirlik konusundaki taahhüdümüzden bahseder."

James B. Hughes Jr., Dekan Dekanı

Neden Emory Law ?

Emory Law her şeye sahiptir:

  • Alanında uzman hukuk fakültesi ve sınıf öğretmenleri bulunmaktadır.
  • Uygulamalı, deneyimsel öğrenme için sayısız fırsat.
  • Hem süreci öğreten hem de yöntemi uygulayan bir müfredatla bilgi ve beceri kazandıran imza programları.
  • Statükoya meydan okuyan bir destek ve işbirliği ortamı.

Başvuru Tarihleri

Güz Dönemi: erken son tarih, 15 Nisan; Genel süre, 30 Haziran

Bahar Dönemi: Erken son tarih, 30 Eylül; Genel son tarih, 15 Kasım

LLM Kabulü

Emory Law LLM programı, ABD ve yabancı hukuk fakültesi mezunları için Amerika Birleşik Devletleri'nin en üst düzeydeki hukuk fakültesi okullarından birinden hukuk derecesi yüksek lisansını izleme fırsatı sunmaktadır.

Uygunluk

Emory Law LLM programına kabul edilmek için adayların, LLM kaydı öncesinde kendi ülkelerindeki yasaları uygulamalarına izin veren hukukta birinci dereceye sahip olmaları gerekir.

ABD mezunları: Başvuru sahipleri, ABA tarafından onaylanmış bir hukuk okulundan bir JD derecesi almış olmalıdır.

Yabancı uyruklu avukatlar: Birinci derece derece tanımları ülkeye göre değişir.

Kabul, başvuranın akademik eğitimine, mesleki geçmişine, kişisel ifadesine ve profesyonel ve akademik referanslara dayanmaktadır. Güçlü adaylar, mükemmel bir akademik rekor ve üstün bir Amerikan eğitim ortamında yasal eğitimi tecrübe etmek için ciddi bir ilgi duyacaktır.

Dil yeteneği

LLM programındaki öğrenciler, sınıfta zor teknik materyalleri okuyup tartışabilmeleri için İngilizce dil becerilerine sahip olmalıdır. Günlük sınıf hazırlığı talep ediyor ve İngilizce dil sınırlamaları olan öğrenciler zor olabilir. Sadece İngilizce dil becerilerinden emin olan öğrenciler başvurmalıdır.

Bu nedenle, ana dili İngilizce olmayan yabancı adayların TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi) gerekmektedir. Kağıt tabanlı testte 600, internet tabanlı testte 100, veya bilgisayar tabanlı testte 250 TOEFL puanı bekleniyor. Her bir başvurunun tüm yönleri göz önünde bulundurulmakta ve görüşme yoluyla dil becerileri daha fazla değerlendirilmekte ve dolayısıyla daha düşük puanlı adaylar düşünülebilir.

Ana dili İngilizce olmayan ancak İngilizce'nin eğitim dili olduğu bir kurumdan diploma almış olan adaylar bu şarttan feragat talebinde bulunabilirler. İstekler, e-posta yoluyla llmadmission@emory.edu adresine gönderilebilir.

Ana dili İngilizce olmayan yüksek lisans öğrencileri, anadili İngilizce olanlardan derslerinde ayrı olarak test edilir ve zaman zaman sınavlara girmelerine izin verilir. Kabul sürecinde TOEFL / IELTS'den feragat edilirse, öğrenci bu konaklama yerinden muaf tutulur ve İngilizce kendi ana dilleriymiş gibi test edilir. Bu nedenle, bir feragatname talepleri dikkatlice değerlendirilmeli ve dil becerisi konusunda herhangi bir belirsizlik varsa, bir TOEFL veya IELTS puanı gönderilmelidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

In 1916, Emory University established a law school with a faculty of great teachers with degrees from the most highly regarded institutions of the era, a library of over 5,000 volumes, and a class of ... Devamını oku

In 1916, Emory University established a law school with a faculty of great teachers with degrees from the most highly regarded institutions of the era, a library of over 5,000 volumes, and a class of twenty-seven students. Daha Az