Karşılaştırmalı, Avrupa ve Uluslararası Hukuk Araştırmaları Lisans Derecesi (CEILS)

Genel

Program açıklaması

Trento Hukuk Fakültesi Avrupa Karşılaştırmalı ve Uluslararası Hukuk Araştırmaları (CEILS) 'de Lisans uluslararası yasal mesleklerden pazarında bir kariyer için kapsamlı bir eğitim deneyimi sunar.

105879_CEILS-frame003-tagliata.jpg© Gianpiero Mendini - Origami Videografi

CEILS, öğrencilerine, otantik bir uluslararası deneyim ve karşılaştırmalı, Avrupa, uluslararası ve uluslarüstü hukukta her şeyi kapsayan bir eğitim sağlayacaktır. Diğer ulusal hukuk sistemleriyle birlikte, İtalyan hukukunun unsurları Avrupa, karşılaştırmalı ve uluslararası çerçevede öğretilecektir.

Son olarak, CEILS öğrencileri uluslararası kurumlarda staj programlarına başvurma fırsatına sahip olacaklardır. Öğrencilerin topluluğunun çeşitliliği, öğrenme bağlılıklarını artıracak ve diğer kültürlerle ilişkilerini güçlendirecektir. CEILS müfredatı, Trento ve yurtdışında geniş kapsamlı araştırma ve öğretim deneyimi olan İtalyan ve yabancı profesörler tarafından verilecektir.

Çalışma planı

İlk yıl İkinci yıl Üçüncü yıl
Karşılaştırmalı Hukuk Sistemleri Batı Hukuk Geleneği Tarihi İstihdam ve İş Hukuku
Karşılaştırmalı Anayasa Hukuku Ekonomiye giriş İş ve Şirket Hukuku
Avrupa Hukukunun Romandı Temelleri Uluslararası hukuk İdari hukuk
Avrupa Birliği Hukuku Karşılaştırmalı Özel Hukuk Karşılaştırmalı Bir Perspektifte Ulusötesi Sivil Davalar
AB Perspektifinden Özel Hukukun Temelleri Ceza Hukuku Karşılaştırmalı ve Uluslararası Bir Bakış Açısından Ceza Muhakemesi
Hukuk Felsefesi Temel Hakların Çok Düzeyli Korunması İş ve Tüketici İşlemleri veya Yasalar veya Rekabet Hukuku

Bilişim ve Hukuksal Araştırma
(Bilişim ve Hukuk)

Seçmeli dersler
Karşılaştırmalı Enerji Kanunu; Uluslararası Ekonomi Hukuku; Grupların ve Azınlıkların Karşılaştırmalı Anayasa Hukuku; Karşılaştırmalı Bilgiler, İletişim ve Teknoloji Hukuku; Asya Hukuku'na Giriş; Avrupa ve Karşılaştırmalı Eğitim Kanunu; Karşılaştırmalı Anayasa Adaleti; Uluslararası Sivil Davalar; İklim Değişikliği ve Enerji Hukuku; Sürdürülebilir Kalkınma Hukuku

İsteğe bağlı aktiviteler
Staj (tercihen uluslararası kurumlarda); Yasal yazı

Final Sınavı
Yazılı tez

Yüksek dereceye ve kariyer fırsatlarına erişim

Lisans derecesiyle sonra mezunlarının yüksek lisans derecesi ile öğrenimlerini devam veya hemen mesleki kariyerine başlamak ya.

Eğitimine devam etmeye karar veren öğrenciler , hukuk, ekonomi, siyaset bilimi ve sosyoloji alanlarında ulusal ve uluslararası yüksek lisans programlarına başvurabilirler. CEILS mezunlarının karşılaştırmalı, Avrupa ve uluslararası profili, yasal eğitimde ve ötesinde Bologna Süreci yaklaşımını benimseyen üniversitelerin sunduğu daha yüksek (ikinci aşama) dereceler için geçerli bir arka plan oluşturabilir.

CEILS öğrencilerine, kamu ve özel sektörde uluslararası hukuk meslekleri piyasasında kariyerlere erişmek için özellikle değerli olan bir dizi beceri sağlanacaktır.

Ayrıca, CEILS mezunları uluslararası hukuki uzmanlık gerektiren kamu ya da kar amacı gütmeyen özel kuruluşların yanı sıra sanayi, hizmetler ya da ticaret sektörlerinde istihdam edilebilirler. Özellikle, hukuk görevlilerinin veya dilsel hukuk uzmanlarının belirli pozisyonları, CEILS mezunlarına açık olabilir.

105878_CEILS-frame007.jpg© Gianpiero Mendini - Origami Videografi

özet

Derece türü: Lisans Derecesi
Süre: 3 yıl
Eğitim dili: İngilizce
Birinci sınıf öğrencilerinin sayısı: 50 öğrenci
YENİ! UE dışı kota: 10 öğrenci / 4 mevcut burs
Son başvuru tarihi tarihleri:

  • AB üyesi olmayan adaylar 20 Şubat 2019
  • AB adayları Mart / Temmuz 2019 (TBA)

Alımı: her yıl eylül
Seçim kriterleri:

  • AB üyesi olmayan adaylar CV ve dil becerileri (asgari gereksinim İngilizce B2). Kısa listeye alınan adaylar daha sonra Skype veya diğer mevcut yollarla görüşülür.
  • AB adayları, genel kültürü uluslararası bir perspektiften ve temel BT becerilerine odaklanarak (İngilizce olarak) test ederler.

Kariyer fırsatları: uluslararası yasal pazar ve / veya daha fazla uluslararası eğitim.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Established in 1984, the Faculty of Law of the University of Trento is one of the leading universities in Italy. Consistently ranking among the top five Italian law schools for both research and teach ... Devamını oku

Established in 1984, the Faculty of Law of the University of Trento is one of the leading universities in Italy. Consistently ranking among the top five Italian law schools for both research and teaching, the Faculty of Law of Trento finds its added value in its comparative approach to legal studies. Daha Az