Karşılaştırmalı Hukuk LLM

Genel

Program açıklaması

Karşılaştırmalı Hukuk LLM120675_Campus-Coast-best.jpg

Program Açıklaması

Karşılaştırmalı Hukuk Programındaki LLM, ABD dışından eğitimli avukatlar ve hukuk fakültesi mezunları için özel olarak tasarlanmıştır.

Karşılaştırmalı Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) için adaylar, ABD Hukukuna Giriş ve Hukuk Yazarlığı ve Araştırması olmak üzere iki zorunlu ders içeriyor. Zorunlu bu iki ders dışında, Karşılaştırmalı Hukuk programındaki adaylar derslerini JD öğrencileri ve diğer LLM öğrencileri ile aynı müfredattan seçerler.

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, sınav sırasında ve bir çevirme sözlüğünün kullanılması için ilave zaman kazanmaya da hak kazanırlar, ancak öğrenciler giriş sırasında bir TOEFL / IELTS puanı götürürler.

Öğrenciler, JD ve diğer LLM adaylarıyla aynı derslerin çoğunu alırken, iki gerekli derslere ve sınav konaklama alanlarına erişim avantajına sahiptirler. Buna ek olarak, Hukuk Fakültesi, LLM'de Karşılaştırmalı Hukukta uzmanlaşmış Konsantrasyon alanları sunmaktan memnuniyet duyar:

  • İş Dünyası ve Şirketler Hukuku
  • Ceza Hukuku
  • Uluslararası hukuk
  • Fikri Mülkiyet Hukuku
  • çevre
  • Vergilendirme

Yukarıda listelenen Konsantrasyonlardan birini takip etmek isteğe bağlıdır; öğrencilerin bir Konsantrasyon izlemesi gerekmez.

120671_36155075092_dab2fe9226_o.jpg

Başvuru Koşulları

Başvuru sürecine yardımcı olmak için, lütfen başvuru kontrol listemizi inceleyin. Çevrimiçi başvuru web sitemizden erişebilirsiniz. Başvuru sahiplerinin LSAC tarafından sağlanan çevrimiçi hizmeti kullanmasını tercih ediyoruz.

Uluslararası başvuru sahiplerinin resmi bir TOEFL veya IELTS puanı göndermeleri gerekmektedir. Adaylar Eğitimsel Test Servisleri tarafından resmi TOEFL puan raporunu doğrudan ofisine göndermelerini sağlamalıdır. En az önerilen TOEFL puanı 93'tür. IELTS sınavı için skorunuz Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi tarafından doğrudan ofisine gönderilmelidir. Önerilen minimum IELTS puanı 7.0'dır.

İlkbahar döneminde LLM programlarına giriş için başvuru tarihi, 1 Kasım 'dır. Sonbahar dönemi için son başvuru tarihi 1 Haziran'dır. Yuvarlanan bir kabul süreci kullanırız, böylece dosyanız tamamlanır tamamlanmaz Kabul Komisyonuna gönderilir.

120672_AdobeStock_240916513.jpeg

öğretim

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Karşılaştırmalı Hukukta LLM dersi kredisi başına 1.885 dolar Karşılaştırmalı Hukuk programında LLM 25 krediden oluşmaktadır. Öğrenim ve ücretler değişebilir; Mevcut öğrenim oranları Hukuk Fakültesi Mali Yardım web sayfasında mevcuttur.

Tüm tam Zamanlı LLM başvuruları, Başarı Bursu için otomatik olarak değerlendirilir. Ek bir başvuru gerekmez. Burs, kabul dosyanızın içeriğine dayanarak verilir. Hukuk Fakültesi Mali Yardım Ofisi, sizi uluslararası öğrencilere uygun kaynaklara yönlendirmeyi de içeren mali yardımla ilgili ek bilgi sağlayabilir.

120673_150429na-0015.jpg

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of San Diego (USD) School of Law is recognized for the excellence of its faculty, depth of its curriculum, and strength of its clinical programs. Each year, USD educates approximately 9 ... Devamını oku

The University of San Diego (USD) School of Law is recognized for the excellence of its faculty, depth of its curriculum, and strength of its clinical programs. Each year, USD educates approximately 900 Juris Doctor and graduate law students from throughout the United States and around the world. We are also extremely pleased to report that Princeton Review recently ranked USD as the #1 most beautiful campus in the United States. Daha Az