Karşılaştırmalı ve Avrupa Özel Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bu program, Avrupa'nın iki büyük hukuki geleneği, ortak ve medeni hukuk arasında özel hukukun temel alanlarını derinlemesine bir anlayışla donatmayı amaçlamaktadır. Size akademik olarak titiz ve profesyonel olarak faydalı olan gelişmiş bir nitelik kazanma fırsatı sunar.

Hem medeni hukuk hem de ortak hukuk geleneklerine dayanarak, özel hukukun kilit alanlarının karşılaştırmalı çalışmasını Avrupa uyum girişimlerinin dinamikleriyle birleştirir. Özellikle lisans hukuku lisans dereceleri diğer uzmanlıkları birleştirenlere açık olsa da, lisans düzeyinde bir dizi özel hukuk dersi alan öğrenciler için özellikle uygundur.

Program yapısı

Program size, özel hukukun farklı yönlerini karşılaştırmalı ve Avrupa perspektifinden ele alan, LLM'yi özel ilgi alanlarınıza göre uyarlamanızı sağlayan çok çeşitli konuları sunuyor. Dersler, alanında uzman Hukuk Fakültesi akademik topluluğu üyeleri tarafından verilmektedir.

180 kredilik bir çalışmayı tamamlamanız gerekmektedir - zorunlu doktora 60 kredilik ders alınmış ve kalan 120 kredilik dersler alınmıştır. Zorunlu derslerden en az 80 kredi ve en fazla 40 kredilik seçmeli ders seçeceksiniz.

Öngörülemeyen durumlar veya belirli kurslar için talep yetersizliği nedeniyle, ilan edilen tüm derslerin akademik yılın başlangıcına gelemeyeceğini lütfen unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Bu program, Avrupa Özel Hukukunda tanınan Yüksek Lisans düzeyinde eğitim ile donatmak için tasarlanmıştır.

Karşılaştırmalı analiz araçları kullanarak özel hukukla ilgili problemleri tanımlamanıza ve yorumlamanıza olanak veren gelişmiş yasal eğitim alacaksınız.

Yasal araştırmalarda eğitim sağlamanın yanı sıra, Avrupa uyumu konuları da dahil olmak üzere modern karşılaştırmalı hukukun başlıca zorluklarını anlayacaksınız. Program ayrıca öğrencilerin istedikleri takdirde doktora programlarına devam etmelerini sağlayacaktır.

Giriş koşulları

İngiltere'deki bir üniversiteden veya uluslararası eşdeğerinden en az 2: 1 onur derecesi.

Adayları, ilgili önceki çalışmayı içeren ilgili bir disiplinde derece olarak değerlendireceğiz.

Bu programa giriş rekabetçi. Değerlendirilmesi gereken asgari gereklilikleri karşılamak, bir çalışma teklifini garanti etmez.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans

  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Kariyer fırsatları

Bu program, uluslararası hukuk şirketlerinde karşılaştırmalı ve Avrupalı ​​özel hukuk ve hukuki uygulama ya da uluslararası kuruluşlarda istihdam alanında hem doktora araştırma için mükemmel bir temel sağlayacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az