LL.M. Avrupa ve Küresel Bağlamda Hukuk

Genel

Program açıklaması

LL.M. Avrupa ve Küresel Bağlamda Hukuk

Avrupa'da benzeri olmayan bir program. Sadece Avrupa ve Uluslararası Hukuk üzerine odaklanan bir program daha değil, amacımız, Avrupa ve Küresel Bağlamda Hukuk öğretmek ve bunu en iyi uluslararası bir fakülte ile yapmak ve yeni metodolojiler ve pedagojik teknikler kullanmaktır.

132674_CGSL_LEGC_FUNDO.jpg

Neden Avrupa ve Küresel Bağlamda Hukuk

 • Hukuk değişiyor. Avukatların gittikçe daha fazla yargı yetkisi ve yasal kaynak bağlamında faaliyet göstermesi gerekmektedir. Sonuç olarak, gittikçe artan sayıda yasal aktörün (dış mahkemeler gibi mahkemelerde ve hatta yasama sürecinde) birden fazla ülkede faaliyet göstermesi ve farklı yasal kaynaklarla rahatça çalışabilmesi gerekmektedir.
 • Aynı zamanda, ekonomik ve sosyal entegrasyon, avukatların günlük olarak yardıma çağrıldığı davaların çok uluslu karakterini arttırmaktadır. Bu durum, gelişmekte olan uluslararası hukuki hizmetler pazarına da yol açmıştır. Bütün bunlar, sadece belirli bir iç hukuk sisteminde eğitilmiş geleneksel avukattan farklı bir avukat türü gerektirir. Kursların, bu yasal kaynakların ve yargı yetkilerinin çoğulluğunun zorluklarını karşılamak için özel olarak uyarlandığı gerçekten uluslararası bir yasal eğitim gerektirir. Bu Yüksek Lisans / LL.M'nin amacı budur. Avrupa ve Küresel Bağlamda Hukuk Derecesi.
 • Program, Joseph Weiler'ın “Total Law ™” olarak para kazandığını öğretme yaklaşımını benimseyecektir. Bu, geleneksel Hukuk öğretim yöntemleriyle cesur bir pedagojik ve entelektüel kopuşu temsil eder.
 • Bu kursa kaydolan öğrenciler, en çok tanıdık gelmeyecekleri büyük bir çaba ile karşı karşıya kalacaklar: sürekli yüksek düzeyde bağlılık, hazırlık ve katılım talep edecekler. Ancak ödüller zengin olacak: hem entelektüel heyecan hem de profesyonel oluşumda.

Program Bilgisi

Devam ve AKTS

Bu LL.M. Eylül'den Temmuz'a kadar süren bir yıllık tam zamanlı bir programdır. Akademik takvim, pazartesiden cumartesiye olmak üzere, genellikle sabahları 4 saat, haftada 12 saat, günde 4 saat olmak üzere üç döneme ayrılmıştır.

Yurtdışı Dönem

Öğrenciler, en iyi Amerikan ve Avrupa Hukuk Okulları ile yapılan değişim anlaşmalarından yararlanmaya ve yurt dışında bir sömestr daha katılmaya teşvik edilir.

Yüksek Lisans Tezi

Hukuk Yüksek Lisans Tezi'nde onaylanan öğrenciler Bologna Deklarasyonu'na göre Yüksek Lisans Diploması alacaklardır.

Yüksek Lisans Tezi'nde onaylanan Brezilyalı öğrenciler, Brezilya'da “Diploma de Mestrado” olarak tanınabilecek bir Yüksek Lisans Diploması alacaklardır.

Öğrencilerin Advanced LL.M'den ders almalarına izin verilir. Uluslararası İş Hukukunda , örneğin:

 • Ortak Hukuk Sözleşmeleri
 • Karşılaştırmalı Kurumlar Vergilendirmesi
 • Şirketler Hukuku ve Menkul Kıymetler Yönetmeliği
 • Muhasebe ve Finansın Temelleri
 • Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku
 • Uluslararası Enerji Hukuku
 • Uluslararası Çevre Yasası
 • Çin'de Hukuk İş Dünyası ve Toplum
 • Avukatlar için Stratejik Karar Verme
 • AB Kurumsal Çerçevesinin Evrimindeki Eğilimler

Çift Derece

Católica Global School of Law üç çift diploma sunmaktadır.

Bunlardan biri Londra'daki King´s College ile kuruldu. LL.M.'nin geniş bant müfredat aşamasını tamamladıktan sonra. CGSL öğrenci, derslere katılarak ve King's College'daki kütüphane kaynaklarından yararlanarak, en yeni küresel hukuk bursunu üretmesine izin vererek, Küresel Hukukun belirli bir dalında uzmanlaşma fırsatı bulacak.

Católica Global School of Law öğrencileri, çalışmalarına Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki YÜKSEK LİSANS (LL.M.) programında da devam etme şansına sahiptir. Güçlü bir uluslararası akademik deneyim ve en yeni küresel kurumlardan iki derece alacaklar. Bir Ivy League Üniversitesi'nin bu ek derecesi, öğrencilerin (LL.M.'deki belirli koşullara uygun) New York Bar sınavına girmelerine de izin verecektir.

Católica Global School of Law LL.M.'nin öğrencileri Michigan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki YÜKSEK LİSANS (LL.M.) programında çalışmalarına devam etme şansına sahiptir. Güçlü bir uluslararası akademik deneyim ve en yeni küresel kurumlardan iki derece alacaklar. Bu ek derece, öğrencilerin (LL.M.'deki belirli koşullara uyarak) New York Bar sınavına girmelerine de izin verecektir. Kabul edilen öğrenciler Michigan LL.M'de 1/3 indirimden faydalanacaktır. önemli öğrenim.

Católica Global School of Law LL.M.'nin öğrencileri artık Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde çalışmalarına devam etme şansına sahipler. Güçlü bir uluslararası akademik deneyim ve iki küresel kurumdan iki derece alacaklar. Bu ek derece, öğrencilerin (LL.M.'deki belirli koşullara uyarak) New York Bar sınavına girmelerine de izin verecektir.

Burslar ve Öğrenim Ücretleri

Başarıya göre sınırlı sayıda öğrenciye burs verilebilir. Başvurmak için lütfen özel durumlarınızı açıklayan bir istek mektubu gönderin.

Öğrenim Ücretleri

 • Avrupa Bağlamında LL.M Kanunu: 14.000 € (Taksitlendirme politikası mevcuttur)
 • Yüksek Lisans Tezi: 1.700 €
 • Yurtdışı Ek Dönem: 2.250 €

Giriş koşulları

Tüm LL.M. adayların hukukta birinci derece olması gerekir.

Güçlü akademik sicili olan adaylar tercih edilecektir.

Başvurunuzu istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

LL.M. başvurular gerekli tüm belgelerle tamamlanmalıdır. Başarılı başvuru sahiplerine resmi bir kabul mektubu gönderilecektir.

Başvuru sahipleri aşağıdaki belgeleri sunmalıdır:

 • İki tavsiye mektubu (İngilizce veya Portekizce)
 • Katılan okullardan resmi transkriptler (İngilizce veya Portekizce);
 • Çalışma tarihleri ve uzunlukları olan özgeçmiş (İngilizce) (en fazla iki sayfa uzunluğunda)
 • Şirketler veya diğer kuruluşlar tarafından desteklenen öğrenciler için resmi sevk mektubu
 • Resmi TOEFL / IELTS skor raporu veya sertifikası.
 • Kimlik Kartı veya Pasaport Fotokopisi
 • 1 Fotoğraf

Gerekli malzemeler (orijinal belgelerin onaylı kopyaları) aşağıdakilere kaydedilmelidir:

GEFAP | Universidade Católica Portuguesa

Palma de Cima | 1649-023 Lisboa | Portekiz

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Católica Global School of Law was established in 2009 at the Law School of the Catholic University of Portugal and has become the center of the Católica's growing focus on international legal educatio ... Devamını oku

Católica Global School of Law was established in 2009 at the Law School of the Catholic University of Portugal and has become the center of the Católica's growing focus on international legal education. Since its founding, Católica Global School of Law has been successful in achieving a series of goals: it has attracted a remarkable group of scholars and classes of graduate students, both coming from prestigious law schools from all over the world; it has launched three states of the art programs (an LL.M. Law in a European and Global Context, an Advanced LL.M. in International Business Law and a Global Ph.D. in Law); and it is becoming an important center of graduate teaching and research in law from a global perspective in Lisbon. The quality of its programs has been consistently recognized by the Financial Times, which has selected Católica Global School of Law as one of the most innovative law schools in the world, with its LL.M. programs being included for the fourth consecutive year in this prestigious selection. Daha Az