LL.M. Avrupa ve Uluslararası Hukukta

Genel

Program açıklaması

Aday öğrenciler için önemli bilgiler

Europa-Institut yüksek lisans programı "Avrupa ve Uluslararası Hukuk" için başvuruda bulundunuz ve dünya çapındaki korona pandemisinin güncel gelişimlerinin başvuru sürecini ve Europa-Institut çalışmalarınızı nasıl etkileyebileceğini merak ediyor olabilirsiniz.

Emin olun: Hazırız! Europa-Institut ekibi, çalışmalarınız için planlama güvenliği sunmak için başvuru ve seçim prosedürlerinin yanı sıra 2020/21 akademik yılının planlamasını güncel olaylara ve bunlara eşlik edecek yeni çerçeve koşullarına uyarlamıştır. bizimle.

Mevcut yaz döneminde öğrencilerimiz, Temmuz 2020'ye kadar yüz yüze dersler için daha fazla fırsat olmayacaksa çalışmalarını e-öğrenme ve çevrimiçi dersler gibi dijital alternatif formatlarla bitirebilecekler.

Tabii ki, sonbaharda düzenli çalışmaların tekrar mümkün olacağını umuyoruz. Ancak, durum böyle değilse, kış döneminin bir bölümünün çevrimiçi olarak gerçekleşmesine izin vermeye hazırız.

Yolculuk kısıtlamaları ve güvenlik nedeniyle o zaman şahsen katılamıyorsanız, eğitiminize Europa-Institut kış dönemi normal başlangıç tarihinde e-öğrenme yoluyla başlayabileceğinizden emin olabilirsiniz. ölçümler.

Başvuru süreci hakkında güncel bilgiler

20/21 akademik yılı için başvuru prosedürü planlandığı şekilde devam edecek ve seçim prosedürü düzenli olarak yapılacaktır!

Burada kabul prosedürü ile ilgili olarak sizi bilgilendirmek istediğimiz bazı önemli değişiklikler bulacaksınız:

 • Başvuru belgeleri: Şu anda birçok üniversite ve kurumun kapalı olduğunun farkındayız ve bu nedenle transkript ve diploma almak zor olabilir. Bu nedenle şu anda resmi olarak onaylanmış kopyaları olmayan başvuruları kabul ediyoruz ve kış döneminin başlangıcından önce resmi belgeleri sunma fırsatı veriyoruz.
 • Dil yeterliliği kanıtı: TOEFL, IELTS veya Cambridge sınav sonuçlarınızı göndermek için son tarih 15 Ağustos 2020'ye kadar uzatılacaktır , çünkü birçok sınav merkezinin sınav tarihlerini erteleyeceğini biliyoruz.
 • Son başvuru tarihi: Yüksek lisans programı için son başvuru tarihi 15 Ağustos 2020'ye ertelenmiştir .
 • Dönemin başlangıcı: Europa-Institut 2020/2021 akademik yılı için derslerin başlaması 2 Kasım 2020 olacaktır.
 • Vizeler: Şu anda Corona krizi nedeniyle vize başvurularının işlenmesinde gecikmeler olabilir. En son bilgiler için lütfen yerel Alman konsolosluğunun web sitelerini kontrol edin ve vize başvurusunda herhangi bir sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçin.

Herhangi bir sorunuz varsa , application@europainstitut.de adresinden bize e-posta ile ulaşabilirsiniz. Ekibimizin bir üyesi ile telefonda görüşme yapmaktan memnuniyet duyarız.

Telefon danışmanlığına ek olarak Skype üzerinden danışma randevuları da sunuyoruz. Lütfen ekibimizle önceden e-posta yoluyla application@europainstitut.de adresinden randevu alın .

Başvurular herhangi bir zamanda www.europainstitut.de/onlineapplication aracılığıyla yapılabilir.

Başvurunuzu dört gözle bekliyoruz, kendinize iyi bakın ve sağlıklı kalın! Europa-Institut ekibiniz

****************************

Ana unsurlar

 • Avrupa ve Uluslararası Hukuk üzerine yoğunlaşan bir yıllık yüksek lisans programı
 • Program İngilizce ve / veya Almanca yapılabilir
 • Altı modül sunulmaktadır: Modül 1: Avrupa Ekonomik Hukuku, Dış Ticaret ve Yatırım, Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü, Avrupa ve Uluslararası İnsan Haklarının Korunması ve Bilişim Hukuku (2019/2020 kış tarihinden itibaren) , başlangıçta sadece Almanca)
 • “Hukuk Ustası” (LL.M.) unvanı verildi
 • Akademik ve iş dünyasından yüksek nitelikli uzmanlar
 • Uygulamaya dayalı öğretim, akademik eğitimde mükemmeliyetle birleşti
 • 40 ülkeden 75 öğrenci
 • Avrupa ve uluslararası kuruluşlara geziler
 • Europa-Institut ekibinden yoğun destek
 • Mezunlar Derneği EVER eV aracılığıyla uluslararası bir ağa erişim
 • Avrupa ve uluslararası iş piyasası için mükemmel hazırlık

Uzmanlık

Europa-Institut aşağıdaki modülleri sunar:

 • Modül 1: Avrupa Entegrasyonu
 • Modül 2: Çalışma Birimi Avrupa Ekonomik Hukuku
 • Modül 3: Çalışma Birimi Dış Ticaret ve Yatırım
 • Modül 4: Çalışma Birimi Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü
 • Modül 5: Çalışma Birimi Uluslararası ve Avrupa İnsan Haklarının Korunması
 • Modül 6: Yüksek Lisans Tezi

Her birim, Avrupa ve uluslararası hukukta hızla genişleyen profesyonel alanlarda yüksek derecede uzmanlık sunmaktadır.

Kredi Puanları

Çalışma programı süresince en az 45 kredi notuna ulaşılmalıdır. Yüksek Lisans tezinin tamamlanmasından ve onaylanmasından sonra 15 ek kredi puanı verilir ve bu da Yüksek Lisans programının tamamlanması için ulaşılması gereken toplam 60 kredi puanı haline gelir.

Giriş koşulları

LL.M.'ye kabul şartları Europa-Institut "Avrupa ve Uluslararası Hukuk" programı aşağıdaki gibidir

 • Alman veya yabancı bir üniversiteden hukukta veya karşılaştırılabilir bir konuda (işletme çalışmaları, beşeri bilimler) üniversite derecesi ve
 • Almanca ve / veya İngilizce bilgisinin kanıtı

Www.europainstitut.de/application hakkında daha fazla bilgi

Başvuru Prosedürü ve Son Tarihler

Kullanılabilir yer sayısı sınırlıdır. Adaylar akademik nitelikleri ve uygunluklarına göre seçilir.

Yüksek lisans programı "Avrupa ve Uluslararası Hukuk" kış döneminde başlar. Korona salgını nedeniyle, son başvuru tarihi bu yıl 15 Ağustos 2020'ye ertelendi. Geç başvurular 12 Ekim 2020'ye kadar kabul edilebilir.

Www.europainstitut.de/application hakkında daha fazla bilgi.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Öğretim ücreti akademik yıl başına 5.600 Euro'dur (dönem başına 2.800 Euro).

Saarland Üniversitesi'ne ek bir idari ücret ödenir. Bu, öğrencilere Saarland içinde toplu taşıma araçlarını ve kaza sigortasını ücretsiz olarak yetkilendiren bir Kimlik Kartı hakkı verir. Buna ek olarak, öğrenci durumunu onaylar ve bu nedenle öğrenci indirimleri almak için kullanılabilir.

Çevrimiçi uygulama

Europa-Institut , burada bulunabilecek çevrimiçi bir uygulama sunmaktadır:

www.europainstitut.de/onlineapplication

Hukuk Fakültesi

Europa-Institut , Alman Federal Dışişleri Ofisi, Alman Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Avrupa Komisyonu ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından desteklenmektedir. Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ve Alman Federal Dışişleri Bakanlığı ile yüksek eğitim standartları, yakın temas ve düzenli değişim anlamına gelmektedir. Europa-Institut , Saarland Üniversitesi'nin sistem akreditasyonu kapsamında ACQUIN ajansı tarafından kapsamlı bir şekilde incelenmiş ve sertifikalandırılmıştır. Program akreditasyonu, Europa-Institut hem mükemmel araştırma fırsatları hem de mükemmel öğretim kalitesi sunduğunu belirtmektedir. Europa-Institut , Yüksek Lisans programında uluslararasılaşma stratejisinin başarılı bir şekilde uygulanması için “Uluslararasılaşma Kalitesi Sertifikası (CeQuInt)” aldı.

Saarland Üniversitesi Hakkında

Saarland Üniversitesi, Saar-Lor-Lux bölgesinde modern bir üniversitedir - Avrupa'nın Almanya, Fransa ve Lüksemburg arasındaki ortak sınırlarla tanımlanan dinamik bir bölümü. Uluslararası bir bakış açısı, 1948'de Fransa ile işbirliği içinde kurulduğundan beri Saarland Üniversitesi'nin belirleyici bir özelliğidir. Bugün, yüzde 17'si uluslararası öğrenci olan Saarbrücken ve Homburg'da (tıp fakültesi) 18.500 genç öğrenim görmektedir. Hoş bir ormanlık ortamda yer alan üniversite kampüsü, öğrencilere ve araştırmacılara çok sayıda kafe ve restoran ile birlikte kampüsü dersler arasında veya işten sonra dinlenmek için ideal bir yer haline getiren çok çeşitli spor ve kültürel etkinlikler sunmaktadır. Yüksek hızlı ICE tren hattı sayesinde Saarbrücken'den Paris'e gitmek sadece iki saat sürüyor.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

The Europa-Institut at Saarland University is the second oldest institution of its kind in Europe. For more than six decades, the Europa-Institut has been excellently educating young academics from al ... Devamını oku

The Europa-Institut at Saarland University is the second oldest institution of its kind in Europe. For more than six decades, the Europa-Institut has been excellently educating young academics from all over the world in European and international law. Daha Az