LL.M. Sayısal Bağlamda Hukuk

Genel

Program açıklaması

Genel

 • Bulunduğu yer: Católica Global School of Law
 • Tüm Mekanlar: Lizbon, Portekiz
 • Süre: 1 yıl
 • En erken Başlangıç Tarihi: Bilgi İste
 • Son Başvuru Tarihi: Bilgi İste
 • Tüm Diller: İngilizce
 • Eğitim Türü: Kampüs
 • Hız: Tam zamanlı
 • Eğitim Ücretleri: 14000 EUR

132679_01_CGSL_Cursos_LLM-03.jpg

LL.M. Sayısal Bağlamda Hukuk

Dijital teknolojiler neredeyse tüm hukuk alanlarını yeniden şekillendiriyor. Yapay zeka, bulut bilişim, blockchain ve Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilerin ortaya çıkışı ve hızlı gelişimi mevcut yasal kuralların sınırlarını test ediyor ve amaca uygun olup olmadıklarına dair tartışmalara yol açıyor. Bu programın amacı, öğrencileri bu zorlukları anlamaya ve öngörmeye hazırlamak ve dijital ekonomide yetenekli uygulayıcılar haline getirmektir.

Neden Dijital Bağlamda Hukuk

Bu amaç göz önünde bulundurularak, program, gelişmekte olan teknolojilerin işleyişi hakkında öğrencilere gerekli teknik bilgileri sağlamak için tasarlanmıştır. Mezunlarımızın, teknolojik bağlamın karşılaştıkları yasal sorunları nasıl şekillendirdiğini kavrarlarsa, yalnızca düzenleyiciler, yeni girişimciler veya büyük teknoloji şirketleri gibi dijital ekonominin paydaşlarıyla yetkin bir şekilde etkileşim kurabileceklerine inanıyoruz.

Teknoloji avukatlarının aynı zamanda birden fazla yargı yetkisi bağlamında faaliyet göstermeleri ve farklı kökenlerden gelen yasal kaynaklarla çalışmaktan kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Católica Global School of Law tarafından sunulan diğer programların yaklaşımına uygun olarak, LL.M. 'Dijital Ekonomide Hukuk' kesinlikle yerli veya bölgesel olmak yerine küresel bir odağa sahip olacaktır.

Ayrıca, bu dersler öğrencilerin tamamen hazırlanmış sınıfa gelmelerini ve aktif olarak katılmalarını gerektiren derslerdir. Proaktif öğrenme, öğrencilerin eleştirel düşünme ve uyarlanabilirliğini geliştirmek için gereklidir - acımasız evrimde olan bir hukuk alanında pratik yapanlar için çok önemli olan iki beceri.

Program Bilgisi

 • Devam ve AKTS: Bu LL.M. Eylül'den Temmuz'a kadar süren bir yıllık tam zamanlı bir programdır.
 • Akademik takvim üç terime ayrılmıştır.
 • LL.M. ile tanışmak için öğrencilerin toplam 60 AKTS'yi tamamlamaları gerekmektedir. derece gereksinimleri.
 • Yurtdışında Dönem: Öğrenciler, en iyi Amerikan ve Avrupa Hukuk Okulları ile yapılan değişim anlaşmalarından yararlanmaya ve yurt dışında bir sömestr daha katılmaya teşvik edilir.
 • Yüksek Lisans Tezi: Yüksek Lisans Tezi'nde onaylanan öğrenciler Bologna Deklarasyonu'na göre Yüksek Lisans Diploması alacaklardır.
 • Yüksek Lisans Tezi'nde onaylanan Brezilyalı öğrenciler, Brezilya'da “Diploma de Mestrado” olarak tanınabilecek bir Yüksek Lisans Diploması alacaklardır.

Çift Derece

 • Bunlardan biri Londra'daki King´s College ile kuruldu. LL.M.'nin geniş bant müfredat aşamasını tamamladıktan sonra. CGSL öğrenci, derslere katılarak ve King's College'daki kütüphane kaynaklarından yararlanarak, en yeni küresel hukuk bursunu üretmesine izin vererek, Küresel Hukukun belirli bir dalında uzmanlaşma fırsatı bulacak.
 • Öğrenciler ayrıca Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yüksek Lisans programında çalışmalarına devam etme olanağına sahiptir. Güçlü bir uluslararası akademik deneyim ve en yeni küresel kurumlardan iki derece alacaklar. Bir Ivy League Üniversitesi'nin bu ek derecesi, öğrencilerin (LL.M.'deki belirli koşullara uygun) New York Bar sınavına girmelerine de izin verecektir.
 • Öğrenciler, Michigan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki YÜKSEK LİSANS (LL.M.) programında çalışmalarına devam etme olanağına sahiptir. Güçlü bir uluslararası akademik deneyim ve en yeni küresel kurumlardan iki derece alacaklar. Bu ek derece, öğrencilerin (LL.M.'deki belirli koşullara uyarak) New York Bar sınavına girmelerine de izin verecektir. Kabul edilen öğrenciler Michigan LL.M'de 1/3 indirimden faydalanacaktır. önemli öğrenim.
 • LL.M.'nin öğrencileri şimdi Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde çalışmalarına devam etme şansına sahipler. Güçlü bir uluslararası akademik deneyim ve iki küresel kurumdan iki derece alacaklar. Bu ek derece, öğrencilerin (LL.M.'deki belirli koşullara uyarak) New York Bar sınavına girmelerine de izin verecektir.

Burslar ve Öğrenim Ücretleri

 • Başarıya göre sınırlı sayıda öğrenciye burs verilebilir. Başvurmak için lütfen özel durumlarınızı açıklayan bir istek mektubu gönderin.
  • Elsa Bursu: Católica Global School of Law , bir ELSA üyesi için tam burs sağlıyor. Başvuru doğrudan Católica Global School of Law .

LL.M.'ye ek olarak başvuruda, ELSA International'a burs için neden doğru aday olduğunuzu açıklayan bir Motivasyon Mektubu sunmanız gerekmektedir.

Öğrenim Ücretleri

 • Sayısal Bağlamda LL.M Kanunu: 14.000 EUR / yıl
 • Yüksek Lisans Tezi € 1.700
 • Yurtdışı Ek Dönem € 2.250
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Católica Global School of Law was established in 2009 at the Law School of the Catholic University of Portugal and has become the center of the Católica's growing focus on international legal educatio ... Devamını oku

Católica Global School of Law was established in 2009 at the Law School of the Catholic University of Portugal and has become the center of the Católica's growing focus on international legal education. Since its founding, Católica Global School of Law has been successful in achieving a series of goals: it has attracted a remarkable group of scholars and classes of graduate students, both coming from prestigious law schools from all over the world; it has launched three states of the art programs (an LL.M. Law in a European and Global Context, an Advanced LL.M. in International Business Law and a Global Ph.D. in Law); and it is becoming an important center of graduate teaching and research in law from a global perspective in Lisbon. The quality of its programs has been consistently recognized by the Financial Times, which has selected Católica Global School of Law as one of the most innovative law schools in the world, with its LL.M. programs being included for the fourth consecutive year in this prestigious selection. Daha Az