LLB (Hons) Hukukta

Genel

Program açıklaması

özet

Hukuk mesleği için en iyi hazırlık, ilk günden itibaren avukat gibi düşünmektir. Uygulamaya dayalı yaklaşımımız, yasaları günlük yaşam ve yasal uygulamalar bağlamında anlamayı öğrenmeniz ve öğrenmenizi çeşitli şekillerde uygulamanız anlamına gelir.

Bu hukuk derecesi, uluslararası tanınmış Pota İnsan Hakları ve Sosyal Adalet Merkezimizden gelen girdilerle deneyimli akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından tasarlanmıştır. Özellikle kariyer gelişiminize odaklanmak için tasarlanmıştır.

Dereceniz boyunca hukuk sektöründeki uygulayıcılar ile birlikte çalışacaksınız. Vatandaşların Danışma Bürosu ile yaptığımız bono faaliyetlerimizle bir yasayı yürürlüğe koymanın pratik deneyimini kazanacak ve işe yerleştirme fırsatına sahip olacaksınız.

Başlangıçtan itibaren yasal konularla ilgilenmeniz ve deneyimlerinizin ayrılmaz bir parçası olarak öğrendiklerinizi yansıtmanız teşvik edilecektir. Zamanınızın büyük bir kısmı öğretmenlerle yüz yüze çalışarak ve özellikle yasal pratisyenlerin beklediği temel beceriler ve yetkinlikler konusunda hukuki konular hakkındaki anlayışınızı geliştirmek için harcanacaktır. Ulusal Öğrenci Araştırması 2019’a göre, Roehampton Hukuk Fakültesi, akademik destek için sektörde bir numaradır.

Londra merkezindeki tarihi mahkemeleri ziyaret ederek farklı kanun yapma ve hukuki uygulama alanlarına ilişkin bir anlayış geliştireceksiniz. Bu yıl, öğrenciler Yüksek Mahkemede davaları gözlemlediler, Uygulama Yasası modülünün bir parçası olarak diğer mahkemeleri ve mahkemeleri ziyaret ettiler ve aynı zamanda Parlamento Evleri'ni ziyaret ettiler.

Halihazırda mevcut olan modüller arasında İngiliz hukuk sisteminin yapısını ve işlevini kapsayan Hukuk Sistemleri, Etik ve Beceriler; Medeni özgürlükleri ve insan haklarını araştıran Kamu Hukuku ve İnsan Hakları; ve birinci yılda, Hukuk İletişimine ve iki yılında da iş ve ticari farkındalığa odaklanan Uygulama modüllerinde yer almaktadır.

Özel Hukuk Kariyer Danışmanımız lisansüstü işverenlerle bağlantılar kurmuştur ve iyi bir mezuniyet mesleği kazanmanıza yardımcı olmak için size fikir ve ipuçları verebilir. Birlikte, yeteneklerinizi ortaya koyacak ve bir kariyer planı oluşturacaksınız. Özgeçmiş ve uygulama yazma, sunumlar, alay görüşmeleri ve ticari farkındalık eğitiminde kişiselleştirilmiş oturumlar sağlamanın yanı sıra ağ oluşturma becerilerinizi geliştirme fırsatları da sunuyoruz.

içerik

İlk yıl

 • İngiliz hukuk sisteminin temel işlevlerini anlayın, hukuk pratiğinin ahlaki boyutunu keşfedin, ceza hukukunu ve insan haklarını kavrayın ve gerekçeli ve mantıksal argümanlar sunmayı öğrenin.
 • Uygulama 1'de Çalışma Yasası: Hukuk iletişiminde becerilerinizi ve güveninizi geliştirmek için tasarlanmış etkileşimli bir modül olan Hukuk İletişimi ve yasanın pratikte ve daha geniş bir toplumda nasıl uygulanacağını anlamanıza yardımcı olacak bir modül.

İkinci yıl

 • Uygulamada Hukuk 2: Ticari Farkındalık, sizi ticari dünyaya ve bir iş olarak hukuk kavramı (hukuk bürolarının nasıl para kazandığı) ve finansal piyasaların rolü dahil olmak üzere avukatların rolü ile tanıştırır.
 • Farklı sözleşme hukuku türlerini inceleyerek hukuki becerilerinizi geliştirin ve hürriyet yasası hakkında bir anlayış ve hukuki sorunları çözmek için hukuku uygulama yeteneğinizi geliştirin.
 • İşletmelerin hukuku hakkında bilgi edinin ve sınırlı şirketler, ortaklıklar ve diğer iş modelleri ile ilgili yasa uygulamasını etkileyen yasal teorileri, kuralları ve ticari sürücüleri keşfedin.
 • Diğer modüller arasında AB Hukuku ve Mülkiyet Hukuku bulunmaktadır.

Üçüncü yıl

 • İş Hukuku, Şirketler Finansmanı ve Devralmalar, Aile Hukuku, Uluslararası İnsan Hakları ve Tıp ve Vergi Hukuku gibi seçeneklerden birini seçin.
 • Yerleşim yerindeki veya Vatandaşların Tavsiye Bürosu ile yasal pratik uygulama deneyimi kazanın.

Hukuk Mesleğine Kariyer Yolları

Avukat olmak için:

Avukat Düzenleme Kurumu (SRA), avukat olma sürecini değiştiriyor.

Avukat Yeterlilik Sınavı (SQE), İngiltere ve Galler'de avukat olmak isteyen herkes için merkezi bir değerlendirme olacaktır. 2020'de tanıtılması muhtemeldir.

Bu, 2020'den itibaren, bir avukat olma niteliğine giren rotanızın şunları içermesi gerektiği anlamına gelir:

 • SQE'nin 1. ve 2. aşamalarını geçmek. Birincisi yasal bilgiye ve ikincisi pratik yasal becerilere odaklanır.
 • Derecesi (herhangi bir konuda) veya eşdeğer nitelikte olması.
 • Önemli bir iş tecrübesine sahip olmak.
 • Karakter ve uygunluk şartlarını geçmek.

Avukat olmak için:

Avukatlar, Bar Standartları Kurulu tarafından düzenlenir. Yeterlilik yolunda bazı değişiklikler olsa da, bir avukat olmak için SQE'yi tamamlamanız gerekmeyecektir (SQE yalnızca amaçlayan avukatlar için geçerlidir).

Avukat olma yeterlilik rotası şu anda şunları içermektedir:

 • 2: 2 veya daha iyi bir Yeterlik Yasası Derecesi (veya Hukuk Yüksek Lisans Diploması) şartı.
 • Bilgisayar tabanlı bir Bar Kurs Yetenek Testini geçme ihtiyacı.
 • Bar Mesleki Eğitim Kursunun Tamamlanması.
 • Mahkeme Hanına kabul ve öğrenci eğitimi.

Kariyer seçenekleri

Bu kurs sizi pratik avukat olarak çalışmak, avukat veya paralegal olarak çalışmak, akademik hukukta çalışmak veya kritik akıl yürütme becerileri gerektiren herhangi bir kariyere çalışmak dahil olmak üzere bir dizi yasal kariyer için hazırlayacaktır.

Kariyer ekibimiz, çalışmalarınızın başlamasından mezun olduğunuza kadar sizi desteklemeye hazırdır. Özgeçmişinizi oluşturmanıza, görüşmelere hazırlanmanıza ve kariyerlerinin başında çalışan başarılı mezunlarla tanışıp öğrenmenize yardımcı olurlar. Ayrıca, Londra genelinde ve ötesindeki ortaklarımızla çalışma ve lisansüstü fırsatları öğrenebileceğiniz ve işverenlerle tanışabileceğiniz bir Roehampton iş fuarına katılmak için fırsatlara sahip olacaksınız.

Giriş koşulları

Özel giriş şartları:

Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve İşletme alanında gerekli olan bir seviye tercih edildi. GCSE gereksinimi: İngilizce ve Matematik, Sınıf C

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

We change lives by helping our students to develop the confidence, knowledge and values they need for a successful and fulfilling life. We produce world-class research that helps us understand the wor ... Devamını oku

We change lives by helping our students to develop the confidence, knowledge and values they need for a successful and fulfilling life. We produce world-class research that helps us understand the world and change it for the better. Daha Az