$close

Filtreler

Sonuçları Göster

Karşılaştırmalı Hukuk Hukuk Lisans Programları Karşılaştır

Bir LLB, alıcının hukuk disiplininde çalışmasına izin veren bir derecedir. “LLB” nin baş harfleri Latince Kanunlar için Latince geliyor. Bu derece, bir yüksek lisansın kimlik ve istihdam olanaklarını artırabilir farklı uzmanlıklar ile sunulmaktadır. Karşılaştırmalı Hukukta LLB nedir? Bu programı alan öğrenciler, uluslararası hukukta bilgi sahibi olmak için gereken… Devamını oku

Bir LLB, alıcının hukuk disiplininde çalışmasına izin veren bir derecedir. “LLB” nin baş harfleri Latince Kanunlar için Latince geliyor. Bu derece, bir yüksek lisansın kimlik ve istihdam olanaklarını artırabilir farklı uzmanlıklar ile sunulmaktadır.

Karşılaştırmalı Hukukta LLB nedir? Bu programı alan öğrenciler, uluslararası hukukta bilgi sahibi olmak için gereken eğitim ve eğitimi alabilirler. Çeşitli toprakların yasalarını karşılaştırarak ve karşılaştırarak zaman harcayabilirler. Öğrenciler birden fazla yasal yargı alanında deneyim kazandıkça, uluslararası düzeyde bir bakış açısı benimsenmiştir. Bu derece programında yer alan katılımcılar, üniversitenin kendi ülkesindeki diğer ülkelerdeki yasalarla karşılaştırıldığı zaman yasaları inceler. Sözleşmeler, suçlar, ceza hukuku ve kamu hukuku gibi alanlara girerler. Bazı programlar yurt dışında eğitim fırsatları ve ayrıca bir uzmanlık alanı seçimi sunar. Kriminoloji, serbest ticaret, çevre hukuku, çokuluslu şirketler, istihdam ve sağlık hukuku gibi çok sayıda uzmanlık modülü bulunmaktadır.

Bir LLB programındaki öğrenciler birçok güncel yasal konu hakkında bilgi edinirler ve bu süreçte farklı yargı alanlarını inceledikleri için çok kültürlü bir perspektif kazanabilirler. Bir LLB mezunları, hukukun çalışmasında yer alan örgütsel becerilerin yanı sıra, uluslararası arenalarda sınır ötesine taşınabilecek geniş bilgi birikiminden yararlanabilirler.

LLB programlarının maliyeti, menşe ülke ve LLB'yi sunan belirli bir üniversite de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Bu derece genellikle tamamlanması yaklaşık dört yıl sürer.

LLB'yi Mukayeseli Hukukta tamamlayanlar, herhangi bir sayıda meslekte kendilerini bulabilirler. İncelenen içeriğin küresel niteliği nedeniyle, mezunlar uluslararası kuruluşlarda arabuluculuk veya danışmanlık fırsatları bulabilir. Çalıştıkları ülkenin yasal çıkarlarını denetleyen hükümet yetkilileri olarak çalışabilirler. Bireyler bazen çok uluslu yasal konularda uzmanlıklarının kullanacağı uluslararası arenada hakimler olmak için devam ediyor. Şirketler bazen uluslararası iş ilişkilerinden sorumlu uluslararası hukuk mezunlarını işe alırlar. LLB ile mezun olan birçok kişi daha fazla çalışmaya devam eder ve yüksek lisans düzeyinde hukuk profesörleri olur.

Uluslararası Karşılaştırmalı Hukukta LLB sunan birçok program var. Tam esneklik için çevrimiçi seçenekler de sunulmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha Az
$format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
Önerilen En güncel Unvan
University of Trento – Faculty of Law

CEILS programı öğrencilerine otantik bir uluslararası deneyim ve karşılaştırmalı, Avrupa, uluslararası ve uluslarüstü hukukta kapsamlı bir eğitim sunar. Diğer ulusal hukuk sis ... +

CEILS programı öğrencilerine otantik bir uluslararası deneyim ve karşılaştırmalı, Avrupa, uluslararası ve uluslarüstü hukukta kapsamlı bir eğitim sunar. Diğer ulusal hukuk sistemleriyle birlikte, İtalyan hukukunun unsurları Avrupa, karşılaştırmalı ve uluslararası çerçevede öğretilmektedir. -
Hukuk Eğitimi (LLB)
Tam zamanlı
Ingilizce
Kampüs