LLM (İnsan Hakları Hukuku)

Genel

Program açıklaması

Kent LLM (ve ilgili Diploma programı), bir veya daha fazla farklı alanda uzmanlaşarak bilginizi ve hukuk anlayışınızı genişletmenize ve derinleştirmenize izin verir .

genel bakış

Bu Pathway , ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeylerde insan hakları korumasını incelemenizi sağlar. Özellikle uluslararası kuruluşlarda, sivil toplum kuruluşlarında, uluslararası hukuk firmalarında ve dış ilişkiler departmanlarında çalışan veya bu kurumlarda çalışmayı ümit edenler için özellikle uygundur. Aynı zamanda bir iç hukuk bağlamında bir insan hakları uygulaması geliştirmek isteyenler için uygundur.

İnsan haklarını kullanan öğrenciler Kent'teki Kritik Uluslararası Hukuk Merkezi'nin (CeCIL) faaliyetlerine katılmaya teşvik ediliyor. Bunlar arasında atölyeler, uluslararası mahkemelere ve mahkemelere yapılan geziler ve konuk dersleri yer almaktadır.

Öğrenciler, Canterbury kampüsümüzde bir dönem (Sonbahar veya İlkbahar) ve bu program için bölünmüş site seçeneğimiz altında Brüksel merkezimizde (tezini tamamlamak için Canterbury'ye dönerek) bir (Sonbahar veya İlkbahar) harcamayı seçebilirler. Bölmeli site seçeneği farklı bir oranda ücretlendirilir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Ücretler bölümüne bakınız. Brüksel merkezimizdeki programlar öncelikle Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Hukuku'nda sunulmaktadır. Öğrenciler Brüksel'de kendi konaklama yerlerini düzenlemekten sorumludur. Canterbury'deki kısa süreli konaklama imkanlarını öğrenmek için lütfen Üniversitenin Konaklama Ofisi ile iletişime geçin.

Kent'te Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) için çalışmak, uzmanlık alanında bir LLM kazanma kesinliğine sahip olmak anlamına gelir. Kent LLM size seçiminiz bırakmak özgürlük verir Pathway siz, geldikten sonra kadar açık Pathway seçtiğiniz modülleri tarafından belirlenir.

Kent Law Okulu Hakkında

Kent Law Okulu (KLS) İngiltere'nin önde gelen eleştirel hukuk okulu. Dünya çapında eleştirel bir hukuk araştırması olan kozmopolit bir merkez, lisansüstü öğretim ve araştırma derecelerini incelemek için destekleyici ve entelektüel olarak uyarıcı bir yer sunuyor.

Hukuk Fakültesi amiral gemisi Kent LLM'sini, üniversitenin Canterbury kampüsünde (ve üniversitenin Brüksel merkezinde iki tanımlı LLM programı) sunmaktadır. Programlarımız kendi alanlarında hukukun ileri düzeyde anlaşılmasını sağlamak isteyen uygun bir akademik veya profesyonel geçmişe sahip hukuk dışı mezunlarına açıktır.

Akademik kadroyla yakından çalışan, sıkı sıkıya bağlı, destekleyici ve entelektüel olarak uyarıcı bir ortamda eğitim görüyorsunuz. KLS, Hukuk Fakültesi'nin dünya çapındaki araştırmalarından yararlandığınızdan emin olmak için programlarımız genelinde eleştirel araştırma liderliğindeki öğretimi kullanır.

harç

Bu programın sadece Canterbury teslimatı için ücretler standart LLM programı ile aynıdır. Ancak, bölünmüş site seçeneğimiz için ücretler (Canterbury ve Brüksel'de öğretilen) farklı bir oranda ücretlendirilir.

Ulusal derecelendirmeler

En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Kent Law Okulu, Times Higher Education'da araştırma yoğunluğu için 8. sıradaydı .

Ders yapısı

Kent LLM (ve ilgili Diploma programı), bir veya daha fazla farklı alanda uzmanlaşarak bilginizi ve hukuk anlayışınızı genişletmenize ve derinleştirmenize izin verir. Tek bir Pathway , iki Pathways ortaklaşa bir LLM veya Diploma almak için ya da Yasada genel bir LLM veya Diploma almak için farklı hukuk alanlarında geniş bir modül yelpazesi seçerek çalışmalarınızı özel ihtiyaçlarınız ve ilgi alanlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Canterbury'deki LLM'de bir öğrenci olarak, seçtiğiniz Pathway , aldığınız modüller ve tez konusuna göre şekillenecektir. Tek bir Yolda bir LLM ödülü Pathway , altı modülünüzden en az üçü, o Pathway ile ilgili olanlardan, o alandaki hukuk alanına odaklanarak seçilmelidir. Diğer üç modül, Hukuk Fakültesi'nde sunulan herhangi birinden seçilebilir. Tüm öğrencilerin ayrıca Hukuk Araştırma ve Yazma Becerileri modülünü de almaları gerekmektedir. Büyük / küçük bir Pathway verilecek olan bir Pathway ile ilişkilendirilmiş üç modülden ve başka bir Pathway üç tane seçmeniz gerekecektir, bu da 'büyük' Pathway olan tezin belirlenmesini gerektirir.

Örneğin, Uluslararası Ticaret Hukuku'nda en az üç modülü tamamlayan ve bu alanda bir tez çalışmasını tamamlayan bir öğrenci Uluslararası Ticaret Hukuku alanında bir Yüksek Lisans derecesi ile mezun olacaktır; Üç Ceza Hukuku modülünü ve üç Çevre Kanunu modülünü tamamlayan ve daha sonra Ceza Adaleti ile uğraşan bir doktora tezi olan bir öğrenci, Ceza Adalet ve Çevre Hukuku alanında bir Yüksek Lisans derecesi ile mezun olacaktır.

Modüller

Aşağıdaki modüller bu Pathway göstergesidir. Bu liste mevcut müfredata dayanmaktadır ve yeni müfredat geliştirmelerine, yeniliklere ve öğrenci talebine cevap olarak yıldan yıla değişebilir. Çoğu Pathways , programınızı özelleştirebileceğiniz ve ilginizi çeken diğer konu alanlarını keşfedebilmeniz için konu uzmanlık modülleri ve diğer Pathways modüllerini bir arada incelemenizi gerektirecektir.

  • LW871 Polislik
  • LW843 Uluslararası İnsan Hakları Hukuku
  • LW922 Küresel Ekonomide İş Hakları
  • LW924 Avrupa Birliği Ceza Hukuku ve Prosedürü
  • LW925 Kültürel Miras Hukuku

Eğitim desteği

Dostu ve destekleyici çevre

Kent Law Fakültesi, güçlü araştırma kültürümüz ve personelimiz ile öğrencilerimiz arasındaki yakın etkileşim sayesinde kısmen canlı ve aktif bir lisansüstü topluluğa sahiptir. Çalışanlar düzenli olarak dergilerde, konferanslarda ve kitaplarda yayınlar ve araştırmalarını kendi öğretim programlarına dahil ederler. Öğretilen öğrenciler, herhangi bir soruyu cevaplamak ve sunulan çalışma hakkında yardımcı ve yapıcı geri bildirim sağlamak için eldeki personel ile program ve modül toplantıları ile düzenli olarak iletişim kurarlar. Hukuk Fakültesi, araştırma merkezlerimiz tarafından düzenlenen (Kritik Uluslararası Hukuk Merkezi ve Kent, Hukuk ve Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet gibi) düzenli misafir konferansları, söyleşiler ve atölyeler ile aktif ve kapsamlı bir müfredat dışı akademik ve sosyal sahnesine sahiptir.

Ödüllü Hukuk Kütüphanesi

Hukuk Kütüphanemiz uzun zamandır yasal eğitim ve araştırma için elektronik kaynakların geliştirilmesinde lider konumdadır. Üniversitenin Templeman Kütüphanesi'ndeki geniş ve güncel yasalar, özellikle elektronik materyaller konusunda güçlüdür ve Elektronik Hukuk Kütüphanesi, araştırma için gittikçe daha fazla değerli araçlar olan çok sayıda yasal veri tabanına sahiptir. Ayrıca, binlerce yasa dergisinin metnine online olarak erişebilirsiniz. Hukuk kütüphanecimiz bu kaynakları kullanmanız için sizi eğitmekte ve lisansüstü öğrencilerle düzenli yasal araştırma dersleri yürütmektedir.

Destek

Mezuniyet başvurusu için destek sunan özel bir lisansüstü ofisi var. Kent Law Fakültesindeki yüksek lisans öğrencileri, kablosuz internet erişimine sahip bir lisansüstü bilgisayar odası, çalışma alanı ve ortak odaya erişebilir.

Küresel Beceri Ödülü

Bir yüksek lisans programına kayıtlı tüm öğrenciler Küresel Beceri Ödül Programımıza bir yer için başvuruda bulunabilir. Program, küresel meseleler ve güncel konular hakkındaki anlayışınızı genişletmek ve istihdam edilebilirliğinizi artıracak kişisel becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

Kariyer

İstihdam edilebilirlik, Üniversite ve Kent Law Okulu'ndaki önemli bir odak noktasıdır; size geniş bir iş yerleştirme fırsatları, istihdam edilebilirlik etkinlikleri ve kariyer görüşmeleri seçimleriyle birlikte özel bir İstihdam ve Kariyer Geliştirme Görevlisi desteğine sahipsiniz. STK'lar, hayır kurumları ve diğer profesyonel organizasyonlar ile lisansüstü staj planlarının ayrıntıları, Okulun İstihdam Bloğu aracılığıyla lisansüstü öğrencilere verilmektedir.

Brüksel merkezimizde staj yapan birçok öğrenci, mezun olduktan hemen sonra Brüksel'de kontratlar sunmaktadır. Diğerleri kendi ülkelerinin diplomatik hizmetlerine katılmış, uluslararası örgütlere girmiş veya Avrupa Komisyonu veya başka bir AB kurumunda bir 'sahne' seçmeyi seçmişlerdir.

Mezunlar, finans, uluslararası ticaret, hükümet ve hukuk alanlarında kariyerlerine devam ettiler ya da bir STK ya da hayır kurumuna katıldılar.

Kent, lisansüstü istihdam için mükemmel bir rekor sahibidir: 2016'da mezun olan Kentli yüksek lisans öğrencilerinin, ulusal bir ankete katılanların% 98'i işyerinde veya altı ay içinde daha ileri çalışmalarda (DLHE).

Giriş koşulları

Yasa veya ilgili bir konuda bir ilk veya 2.1 onur derecesi veya eşdeğeri. Yüksek 2.2 standardına ulaşan öğrenciler de Kent Law Okulu'nun (KLS) takdirinde değerlendirilebilir. Okul, uygulamaları dikkate alırken ilgili iş deneyimini de dikkate alabilir.

Tüm başvuru sahipleri bireysel olarak değerlendirilir ve ek yeterlilikler, mesleki nitelikler ve deneyimler de dikkate alındığında dikkate alınacaktır.

İngilizce dil girişi şartları

Üniversite, anadili İngilizce olmayan tüm öğrencilerin, lisansüstü derecesine başlamadan önce, yazılı ve sözlü İngilizce'de asgari bir yeterlilik standardına ulaşmasını şart koşmaktadır. Bazı konular daha yüksek bir seviyeye ihtiyaç duyar.

İngilizce konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

İngilizce bir dil şartına uymanız gerekiyorsa, Kentsel Pathways aracılığıyla Akademik Amaçlı İngilizce dersleri için bir dizi ön kurs sunuyoruz.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Kent Law School is one of the leading law schools in the UK; we are ranked 13th in The Guardian University Guide 2019 for law, 11th in The Times Good University Guide 2019 and 18th in The Complete Uni ... Devamını oku

Kent Law School is one of the leading law schools in the UK; we are ranked 13th in The Guardian University Guide 2019 for law, 11th in The Times Good University Guide 2019 and 18th in The Complete University Guide 2019. Daha Az