LLM (Uluslararası Hukuk)

Genel

Program açıklaması

Kent LLM (ve ilgili Diploma programı), bir veya daha fazla farklı alanda uzmanlaşarak bilginizi ve hukuk anlayışınızı genişletmenize ve derinleştirmenize izin verir .

genel bakış

Bu Pathway , öncelikle güncel uluslararası olayları ve uluslararası hukukun teorik temellerini inceleyerek öğretilir. Özellikle uluslararası kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, uluslararası hukuk firmaları ve dış ilişkiler departmanları ile ilgilenen ya da çalışmayı umanlar için uygundur. Uluslararası Kamu Hukuku alanında çalışan öğrenciler Kent'teki Kritik Uluslararası Hukuk Merkezi'nin (CeCIL) faaliyetlerine katılmaya teşvik ediliyor. Bunlara atölyeler ve konuk dersleri de dahildir.

Öğrenciler, Canterbury kampüsümüzde bir dönem (Sonbahar veya İlkbahar) ve bu program için bölünmüş site seçeneğimiz altında Brüksel merkezimizde (tezini tamamlamak için Canterbury'ye dönerek) bir (Sonbahar veya İlkbahar) harcamayı seçebilirler. Bölmeli site seçeneği farklı bir oranda ücretlendirilir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Ücretler bölümüne bakınız. Brüksel merkezimizdeki programlar öncelikle Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Hukuku'nda sunulmaktadır. Öğrenciler Brüksel'de kendi konaklama yerlerini düzenlemekten sorumludur. Canterbury'deki kısa süreli konaklama imkanlarını öğrenmek için lütfen Üniversitenin Konaklama Ofisi ile iletişime geçin.

Kent'te Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) için çalışmak, uzmanlık alanında bir LLM kazanma kesinliğine sahip olmak anlamına gelir. Kent LLM size, seçtiğiniz yola kadar açık Pathway seçiminizi açık bırakma özgürlüğünü verir - Pathway seçtiğiniz modüller tarafından belirlenir.

Kent Düşün: Uluslararası Hukuk

Uluslararası hukuk alanı, hem halkın hem de akademinin ulusal ve yerel yasalara ve gerçeklere karşı olarak mevcut olduğu anlaşılmaktadır. Dr. Luis Eslava, bu derste uluslararası normların ve isteklerin dünyanın dört bir yanındaki yerel, günlük hayatı nasıl şekillendirdiğini tartışarak, uluslararası hukukun genişlemiş ve zemin seviyesinde çalışmasını yürütmektedir.

Dr Luis Eslava'nın verdiği 'Kent Yasası' dersinin 'Uluslararası Hukukun Gündelik Yaşamı' adlı eserini izleyin.

Kent Law Okulu Hakkında

Kent Law Okulu (KLS) İngiltere'nin önde gelen eleştirel hukuk okulu. Dünya çapında eleştirel bir hukuk araştırması olan kozmopolit bir merkez, lisansüstü öğretim ve araştırma derecelerini incelemek için destekleyici ve entelektüel olarak uyarıcı bir yer sunuyor.

Yasanın detaylarını öğrenmenin yanı sıra, Kent'teki öğrencilere, tarihi, gelişimi ve daha geniş bir toplumla ilişki konusunda yasaları düşünmeleri öğretilmektedir. Bu yaklaşım, öğrencilerin yasayı tam olarak anlamalarına izin verir. Kritik yaklaşımımız sadece hukuk çalışmalarını daha da ilginç kılmakla kalmaz, aynı zamanda hukuk alanında kariyer için gerekli olan kritik beceri ve yetenekleri geliştirmeye yardımcı olur.

Hukuk Fakültesi amiral gemisi Kent LLM'sini, üniversitenin Canterbury kampüsünde (ve üniversitenin Brüksel merkezinde üç tanımlı LLM programı) sunmaktadır. Programlarımız kendi alanlarında hukukun ileri düzeyde anlaşılmasını sağlamak isteyen uygun bir akademik veya profesyonel geçmişe sahip hukuk dışı mezunlarına açıktır. Akademik kadroyla yakından çalışan, sıkı sıkıya bağlı, destekleyici ve entelektüel olarak uyarıcı bir ortamda eğitim görüyorsunuz. KLS, Hukuk Fakültesi'nin dünya çapındaki araştırmalarından yararlandığınızdan emin olmak için programlarımız genelinde eleştirel araştırma liderliğindeki öğretimi kullanır. Bölmeli site seçeneği farklı bir oranda ücretlendirilir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Ücretler bölümüne bakınız.

Programlarımız kendi alanlarında hukukun ileri düzeyde anlaşılmasını sağlamak isteyen uygun bir akademik veya profesyonel geçmişe sahip hukuk dışı mezunlarına açıktır. Akademik kadroyla yakından çalışan, sıkı sıkıya bağlı, destekleyici ve entelektüel olarak uyarıcı bir ortamda eğitim görüyorsunuz. KLS, Hukuk Fakültesi'nin dünya çapındaki araştırmalarından yararlandığınızdan emin olmak için programlarımız genelinde eleştirel araştırma liderliğindeki öğretimi kullanır.

harç

Bu programın sadece Canterbury teslimatı için ücretler standart LLM programı ile aynıdır. Ancak, bölünmüş site seçeneğimiz için ücretler (Canterbury ve Brüksel'de öğretilen) farklı bir oranda ücretlendirilir.

Ulusal derecelendirmeler

En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Kent Law Okulu, Times Higher Education'da araştırma yoğunluğu için 8. sıradaydı .

Ders yapısı

Tek bir Hukuk alanında yüksek lisans veya Diploma almak için belirli ihtiyaçlarına ve çıkarlarına çalışmalarınızı uyarlayabilirsiniz Pathway iki, Pathways ortaklaşa, ya da genel LLM veya Diploma elde etmek hukuk farklı alanlarda modüllerin geniş bir yelpazede seçerek Kanun.

Pathway seçiminiz, aldığınız modüller ve tez konusuna göre şekillenecektir. Tek alanında yüksek lisans verilecek Pathway , senin altı modülden en az üç bununla ilişkili olanlardan seçilmelidir Pathway hukuk o bölgede odaklanarak ve tezinin. Diğer üç modül, Hukuk Fakültesi'nde sunulan herhangi birinden seçilebilir. Tüm öğrenciler Yasal Araştırma ve Yazma Becerileri modülünü almaları gerekmektedir. Bir majör / minör verilecek Pathway tek ilişkili üç modül seçmek Pathway ve diğerinden üç Pathway tez senin 'büyük' belirlemekle, Pathway .

Örneğin, Uluslararası Ticaret Hukuku'nda en az üç modülü tamamlayan ve bu alanda bir tez çalışmasını tamamlayan bir öğrenci Uluslararası Ticaret Hukuku alanında bir Yüksek Lisans derecesi ile mezun olacaktır; Üç Ceza Hukuku modülünü ve üç Çevre Kanunu modülünü tamamlayan ve daha sonra Ceza Adaleti ile uğraşan bir doktora tezi olan bir öğrenci, Ceza Adalet ve Çevre Hukuku alanında bir Yüksek Lisans derecesi ile mezun olacaktır.

Modüller

Aşağıdaki modüller bu Pathway göstergesidir. Bu liste mevcut müfredata dayanmaktadır ve yeni müfredat geliştirmelerine, yeniliklere ve öğrenci talebine cevap olarak yıldan yıla değişebilir. Çoğu Pathways , programınızı özelleştirebileceğiniz ve ilginizi çeken diğer konu alanlarını keşfedebilmeniz için konu uzmanlık modülleri ve diğer Pathways modüllerini bir arada incelemenizi gerektirecektir.

  • LW814 Uluslararası Kamu Hukuku
  • LW843 Uluslararası İnsan Hakları Hukuku
  • LW844 Çağdaş Uluslararası Sorunların Hukuki Yönleri
  • LW846 Uluslararası Ceza Hukuku
  • LW884 Uluslararası Çevre Hukuku - Önemli Yasal Yönler
  • LW886 Uluslararası Ceza Hukuku
  • LW906 Uluslararası Çevre Hukuku - Yasal Temeller
  • LW922 Küresel Ekonomide İş Hakları
  • LW925 Kültürel Miras Hukuku
  • LW935 Küresel Güvenlik Hukuku

Eğitim desteği

Dostu ve destekleyici çevre

Kent Law Fakültesi, güçlü araştırma kültürümüz ve personelimiz ile öğrencilerimiz arasındaki yakın etkileşim sayesinde kısmen canlı ve aktif bir lisansüstü topluluğa sahiptir. Çalışanlar düzenli olarak dergilerde, konferanslarda ve kitaplarda yayınlar ve araştırmalarını kendi öğretim programlarına dahil ederler. Öğretilen öğrenciler, herhangi bir soruyu cevaplamak ve sunulan çalışma hakkında yardımcı ve yapıcı geri bildirim sağlamak için eldeki personel ile program ve modül toplantıları ile düzenli olarak iletişim kurarlar. Hukuk Fakültesi, araştırma merkezlerimiz tarafından düzenlenen (Kritik Uluslararası Hukuk Merkezi ve Kent, Hukuk ve Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet gibi) düzenli misafir konferansları, söyleşiler ve atölyeler ile aktif ve kapsamlı bir müfredat dışı akademik ve sosyal sahnesine sahiptir.

Ödüllü Hukuk Kütüphanesi

Hukuk Kütüphanemiz uzun zamandır yasal eğitim ve araştırma için elektronik kaynakların geliştirilmesinde lider konumdadır. Üniversitenin Templeman Kütüphanesi'ndeki geniş ve güncel yasalar, özellikle elektronik materyaller konusunda güçlüdür ve Elektronik Hukuk Kütüphanesi, araştırma için gittikçe daha fazla değerli araçlar olan çok sayıda yasal veri tabanına sahiptir. Ayrıca, binlerce yasa dergisinin metnine online olarak erişebilirsiniz. Hukuk kütüphanecimiz bu kaynakları kullanmanız için sizi eğitmekte ve lisansüstü öğrencilerle düzenli yasal araştırma dersleri yürütmektedir.

Destek

Mezuniyet başvurusu için destek sunan özel bir lisansüstü ofisi var. Kent Law Fakültesindeki yüksek lisans öğrencileri, kablosuz internet erişimine sahip bir lisansüstü bilgisayar odası, çalışma alanı ve ortak odaya erişebilir.

Küresel Beceri Ödülü

Bir yüksek lisans programına kayıtlı tüm öğrenciler Küresel Beceri Ödül Programımıza bir yer için başvuruda bulunabilir. Program, küresel meseleler ve güncel konular hakkındaki anlayışınızı genişletmek ve istihdam edilebilirliğinizi artıracak kişisel becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

Kariyer

İstihdam edilebilirlik, Üniversite ve Kent Law Okulu'ndaki önemli bir odak noktasıdır; size geniş bir iş yerleştirme fırsatları, istihdam edilebilirlik etkinlikleri ve kariyer görüşmeleri seçimleriyle birlikte özel bir İstihdam ve Kariyer Geliştirme Görevlisi desteğine sahipsiniz. STK'lar, hayır kurumları ve diğer meslek kuruluşları ile yüksek lisans stajlarının ayrıntıları Kent Law Okulu İstihdam blogundan lisansüstü öğrencilere verilmektedir.

Mezunlar, finans, uluslararası ticaret, hükümet ve hukuk alanlarında kariyerlerine devam ettiler ya da bir STK ya da hayır kurumuna katıldılar.

Kent, lisansüstü istihdam için mükemmel bir rekor sahibidir: 2016'da mezun olan Kentli yüksek lisans öğrencilerinin, ulusal bir ankete katılanların% 98'i işyerinde veya altı ay içinde daha ileri çalışmalarda (DLHE).

Giriş koşulları

Yasa veya ilgili bir konuda bir ilk veya 2.1 onur derecesi veya eşdeğeri. Yüksek 2.2 standardına ulaşan öğrenciler de Kent Law Okulu'nun (KLS) takdirinde değerlendirilebilir. Okul, uygulamaları dikkate alırken ilgili iş deneyimini de dikkate alabilir.

Tüm başvuru sahipleri bireysel olarak değerlendirilir ve ek yeterlilikler, mesleki nitelikler ve deneyimler de dikkate alındığında dikkate alınacaktır.

İngilizce dil girişi şartları

Üniversite, anadili İngilizce olmayan tüm öğrencilerin, lisansüstü derecesine başlamadan önce, yazılı ve sözlü İngilizce'de asgari bir yeterlilik standardına ulaşmasını şart koşmaktadır. Bazı konular daha yüksek bir seviyeye ihtiyaç duyar.

İngilizce konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

İngilizce bir dil şartına uymanız gerekiyorsa, Kentsel Pathways aracılığıyla Akademik Amaçlı İngilizce dersleri için bir dizi ön kurs sunuyoruz.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Kent Law School is one of the leading law schools in the UK; we are ranked 13th in The Guardian University Guide 2019 for law, 11th in The Times Good University Guide 2019 and 18th in The Complete Uni ... Devamını oku

Kent Law School is one of the leading law schools in the UK; we are ranked 13th in The Guardian University Guide 2019 for law, 11th in The Times Good University Guide 2019 and 18th in The Complete University Guide 2019. Daha Az