LLM Hava ve Uzay Hukukunda İleri Çalışmalar

Genel

10 konum mevcut

Program açıklaması

Dış mekanın ticari kullanımını hangi yasalar yönetir? Devletler uzay enkazını azaltmaktan sorumlu mudur? Uçakta meydana gelen kazalardan kim sorumludur? Hem uluslararası hem de Avrupa perspektifinden bunun gibi sorularla nasıl baş edeceğinizi öğrenin .

Bu ustanın programı neyi gerektiriyor?

Leiden Hava ve Uzay Kanunu programı benzersizdir. Eğitim ve araştırmamız açıkça tanımlanmış bir Avrupa boyutuna sahiptir ve en yüksek akademik standartlara uygundur. Aynı zamanda, program özellikle staj gereksinimleriyle profesyonel uygulamalara odaklanmaktadır.

Bu ileri yüksek lisans uzmanlığını barındıran Uluslararası Hava ve Uzay Hukuku Enstitüsü (IIASL) , bu alanda önde gelen uluslararası akademik araştırma ve öğretim kurumlarından biridir. Enstitü, dünya çapındaki ulusal ve uluslararası kuruluşlar ve kuruluşlarla yakın ilişkiler kurar ve prestijli bir Uluslararası Danışma Kurulunun rehberliğindedir.

Toplumu etkileyen çok çeşitli konuların nasıl ele alınacağını öğreneceksiniz, örneğin:

 • yolcu güvenliği
 • kaza soruşturması
 • çevresel koruma
 • dronların kullanımı
 • adil rekabet
 • uzay faaliyetlerinin sürdürülebilirliği
 • uzayın askerileştirilmesi

Leiden University Hava ve Uzay Kanunu'nu seçmek için nedenler var mı?

Hava ve Uzay Hukukunda İleri Araştırmalar öğrencisi olarak, aşağıdakilerden yararlanacaksınız:

 1. Uluslararası çevre: Müfredatın uluslararası odaklanmasına ek olarak, tüm kıtaları temsil eden öğrencilerin ve eğitmenlerin eşsiz karışımı programımızı gerçekten küresel bir deneyim haline getirmektedir.
 2. Uzman eğitmenler: Uluslararası Havacılık ve Uzay Hukuku Enstitüsü'nden uzman öğretim üyeleri tarafından, uluslararası profesörleri ve özel hukuk ve uzay hukuku alanlarında uzmanlaşmış seçkin hukukçuları ziyaret edeceksiniz.
 3. Mükemmel bir itibar: Leiden Hukuk Fakültesi, yüksek akademik akademik öğretiyi başarılı ve yenilikçi araştırmalarla birleştirerek mükemmellik konusundaki itibarını geliştirdi. Kalite geleneği sizi zorlu ve destekleyici bir ortamda öğreten dünyanın her yerinden saygın profesörleri ve profesyonelleri kendine çekiyor.

Hava ve Uzay Kanunu sizin için doğru program mı?

Bu program özellikle şunlar için tasarlanmıştır:

 • Zorunlu bir ileri yüksek lisans eğitimini lisansüstü düzeyde takip etmek isteyen hukuk fakülteleri, muhtemelen bir doktora pozisyonu;
 • Uluslararası hukuk bürolarında faaliyet gösteren hukukçular, özel şirketler (örneğin havayolu şirketleri, uçak parçaları üreticileri), sivil havacılık otoriteleri, telekomünikasyon yetkilileri, uluslararası ve bölgesel kuruluşlar ve hava ve uzay hukuku alanında uzmanlaşmak isteyen hükümet temsilcileri.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Devamını oku

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Daha Az
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Lahey , Lahey , Lahey , Lahey + 9 Daha fazla Daha az