LLM Kurumsal ve İflas Hukuku

Genel

Program açıklaması

LLM Kurumsal ve İflas Hukuku

Kurumsal ve İflas Hukuku, şirket örgütlerine ve yasalara ilişkin olarak onlara odaklanır. Kurs, Britanya ve Avrupa'da şirketler hukukunun gelişmesindeki hızlı büyümeye ve bu alandaki yasal mesleğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı.

LLM Kurumsal ve İflas Hukuku Hakkında

Nottingham Hukuk Okulu, İflas ve Şirketler Hukuku alanlarında önde gelen bir üne sahiptir ve bu dersi alan öğrenciler, araştırma ve uzman öğretim kadromuzdan faydalanacaktır.

İş ve İflas Hukukumuzun Merkezi, INSOL International, İflas Servisi ve Dünya Bankası dahil olmak üzere bir dizi uluslararası ajansa bağlanmaktadır. Ayrıca yıllık bir Uluslararası İflas Konferansı ve diğer kurumlarla ortaklaşa yıl boyunca bir dizi başka etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Kamu Şirketleri, İş Kuruluşları ve Kurumsal Tasfiye gibi geleneksel konular, bu dersin önemli bir parçasıdır. LLM'nizi Avrupa ve Uluslararası bağlamda güçlü bir Kurumsal ve İflas Hukuku anlayışıyla tamamlayacak ve kurumsal kurumları etkileyen daha geniş ekonomik ve sosyal faktörler hakkında farkındalık gösterebileceksiniz.

Neden bu dersi seçmelisiniz?

 • Avrupa ve Uluslararası bağlamda Kurumsal ve İflas Kanunu hakkında bilgi sahibi olmak.
 • Dünya Bankası'nın danışmanları olan Profesör David Burdette ve Profesör Paul Omar'ın da aralarında bulunduğu ünlü öğretim kadrosundan öğrenin.
 • İş ve İflas Yasası Merkezimize güçlü bağlantılardan yararlanın.
 • Tam zamanlı, yarı zamanlı ve uzaktan öğrenme seçenekleri ile size uygun bir çalışma rotası seçin
 • Uluslararası bir Yaz Okulu'na Avrupa bağlamında Hukuk'u keşfetme fırsatıyla katılın.
 • Burslar mevcut.
 • Bireysel modüller Sürekli Mesleki Gelişim (CPD) ödülleri için incelenebilir.

Modüller

Altı öğretti modülleri ve ardından bir tez çalışacaksınız.

İçinden seçmek:

 • İş Organizasyonları *
 • Fikri mülkiyet
 • Halka açık şirketler
 • Kurumsal İşveren
 • Uluslararası Rekabet Hukuku
 • İş Yönetmeliği İlkeleri
 • Kurumsal Tasfiye *
 • Kurumsal Kurtarma
 • Uluslararası
 • Uluslararası Ticari İşlemler
 • Sınır Ötesi İflas
 • Kurumsal Borçları Koruma *

* Uzaktan eğitim öğrencileri bu modülleri incelemek için gereklidir.

Bu modülleri tamamladıktan sonra tezinize başlayacaksınız.

değerlendirme

Her durumda modüller bir ders parçası ile değerlendirilir. Bu genellikle bir problem ya da kompozisyon tarzı bir soru şeklini alır, ancak modüle göre değişecektir. Her modülün seyri boyunca değerlendirmelerde geribildirim ve geri bildirim alabilirsiniz.

Tez, seçtiğiniz bir konuda 12.000 kelimedir ve bu alanda uzman olan bir öğretmenle bire bir denetim içerir.

Nasıl çalışıyorum?

LLM dersleri için akademik yıl üç bölüme ayrılmıştır: iki on haftalık dönem (Dönem Biri, akademik yılın başlangıcından Noel tatili, Noel ve Paskalya arasında 2. Dönem) ve yaz dönemine kadar uzanır.

Bir akademik yıl boyunca dersi tamamlayan tam zamanlı öğrenciler - her dönem için üç modülden çalışın ve yaz boyunca tezini tamamlayın.

Yarı zamanlı ve uzaktan eğitim öğrencilerine - iki akademik yıl boyunca dersi tamamlayanlar - her yıl bir (iki) dönem terimiyle üç modülden çalışma yaparlar, ilk yaz dönemi boyunca tezlerini araştırmaya ve ders sırasında tamamlamaya çalışırlar. ikinci.

Tam zamanlı ve yarı zamanlı modlarda, modüller hafta boyunca öğretilir. Zaman çizelgenize bağlı olarak, bir günden fazla katılması beklenebilir. Seminerler akademisyenler tarafından yönlendirilir, ancak genellikle kapsamlı rehberli hazırlık çalışmaları yürütmenizi gerektirir ve genellikle kısa sunumlar veya diğer katkıları içerir.

Uzaktan öğrenme modülleri yapılandırılmış, yönlendirilmiş öğrenme etkinlikleri, Üniversitenin çevrimiçi öğrenme platformu aracılığıyla gerçekleştirilmiştir - ŞİMDİ. Uzaktan eğitim gören öğrenciler ayrıca diğer öğrenciler ve akademik personel ile sanal tartışmalara katılma fırsatına sahip olacak ve her modülün dersi boyunca deneme planlarını veya sunumlarını hazırlamak gibi ek görevleri tamamlamaları istenecektir.

Giriş koşulları

Hukuk mezunları

Yasa (2.2 veya üstü) ya da başka bir disiplinde onur derecesi ya da CPE (Ortak Profesyonel Sınav) ya da GDL (Hukukta Yüksek Lisans Diploması) dönüştürme yeterliliğine sahip olmak gerekir.

Hukuk dışı mezunları

Diğer disiplinlerden adaylar uygun koşullarda, özellikle de avukat olarak olmasalar da, bölgede deneyimleri varsa karşılanacaktır.

İngilizce dil gereksinimleri

Uluslararası öğrencilerin, kursa başlamadan önce yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi yeterli olduğunu göstermeleri gerekmektedir. Genellikle aşağıdakilerden birini gerektiririz:

 • Her beceride minimum 5.5 ile IELTS 6.5.
 • Eşdeğer bir İngilizce dil yeterliliği.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Nottingham Law School is one of the largest university law schools in the UK with a reputation for innovation and delivering the highest standards of legal training and education. Our mission is to pr ... Devamını oku

Nottingham Law School is one of the largest university law schools in the UK with a reputation for innovation and delivering the highest standards of legal training and education. Our mission is to prepare students for their future careers and we have a proven track record in graduate employability. The School's credentials speak for themselves... Daha Az
Nottingham , Nijmegen + 1 Daha fazla Daha az