LLM Uluslararası İnsancıl Hukuk ve İnsan Hakları

Genel

Program açıklaması

Uluslararası İnsancıl Hukuk ve İnsan Hakları LLM, uluslararası insancıl hukuk (IHL) ve bugün Avrupa'da sunulan insan haklarında en yenilikçi ve entelektüel açıdan zorlu programlardan biridir. Öncelikle silahlı çatışmalar ve bunların etkileşimi için geçerli olan tüm kurallara odaklanır ve hem akademik mükemmelliği hem de bağımsız eleştirel düşünmeyi teşvik eder.

Öğrenciler dünyaca ünlü bir fakülteye erişebilir, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) gibi önde gelen aktörlerle doğrudan bağlantılardan yararlanabilir ve diğer katılımcılarla fikirlerini paylaşabilir bir dizi yasal geçmişe ve bakış açısına göre.

Program, öğrencilerin çalışmalarını özel ilgi alanlarına göre uyarlamalarına olanak tanır. Temel dersler uluslararası kamu hukuku, IHL, silahlı çatışmalarda uluslararası insan hakları hukuku (IHRL), uluslararası mülteci hukuku ve uluslararası ceza hukuku (ICL) konusunda sağlam bir temel oluştururken, isteğe bağlı kurslar terörle mücadele, silahlı olmayan - devlet aktörleri, düşmanlıkların yürütülmesini düzenleyen kurallar, İslami silahlı çatışma yasası veya uluslararası mahkemeler ve mahkemelerin çalışmaları.

LLM ayrıca profesyonel dünyada başarılı olmak ve insani ve insan hakları alanlarında sorumluluk almak için gerekli olan aktarılabilir becerileri geliştirmeye büyük önem vermektedir. Bu amaçla, önde gelen aktörlerle staj, Jean-Pictet Yarışmasına katılım, halkın savunulması, askeri brifingler ve bir çalışma gezisi, pratik çalışmalara sağlam bir pozlama sağlar ve öğrencilerin ağlarını genişletmelerine izin verir.

130478_130472_How-we-Work-V.jpg

Proğram

LLM (60 AKTS kredisi) aşağıdaki bileşenler çerçevesinde yapılandırılmıştır:

Zorunlu Dersler

Zorunlu dersler zorunludur ve uluslararası hukuk, IHL, silahlı çatışmada IHRL, uluslararası mülteci hukuku ve ICL'nin sağlam bir yasal dayanağı ve kavranmasını sağlar.

Isteğe bağlı kurslar

İsteğe bağlı dersler, öğrencilerin uluslararası hukukta silahlı devlet dışı aktörler, düşmanlıkların yürütülmesi veya İslami silahlı çatışma yasası gibi belirli bir konudaki uzmanlıklarını derinleştirmelerini sağlar.

Stajlar

Öğrenciler Cenevre merkezli insani ve insan hakları aktörleri ile staj yoluyla ilk elden mesleki deneyim kazanma şansına sahiptir.

Moot Mahkemeleri

Öğrenciler, IHL'deki prestijli Jean-Pictet Yarışmasına ve belirli çatışma durumlarıyla ilgili halka açık savunmalara katılabilirler.

LLM Kağıdı

LLM akademik mükemmelliği ve bağımsız eleştirel düşünmeyi teşvik eder. Temel çıktılarından biri, program tarafından ele alınan ve bir öğretim üyesinin gözetiminde yazılmış belirli bir konuda LLM belgesidir.

Çalışma gezisi

Öğrenciler, IHL ve insan hakları alanında faaliyet gösteren önde gelen kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi edinmek için bir çalışma gezisine çıkarlar.

Askeri Brifingler

Bu eşsiz etkinlik serisi, öğrencilerimizin askeri aktörler ve operasyonlar hakkındaki bilgilerini geliştirmeyi ve askeri ve sivil dünyalar arasında köprüler kurmayı amaçlamaktadır.

Olağanüstü Bir Öğrenme Ortamı

LLM küçük ve samimi öğrenme toplulukları etrafında örgütlenmiştir. Bu, dünyanın dört bir yanından en deneyimli ve akademik açıdan nitelikli öğrencilerin bir kısmının IHL, IHRL, ICL ve uluslararası mülteci hukukunun son noktasında dünyaca ünlü bir fakülteye erişebildiği olağanüstü bir öğrenme ortamı yaratır.

Haftalık dersler, öğrencilerin temel derslerde ele alınan kavramları ve konuları gözden geçirmelerine ve tartışmalarına ve sınavlara hazırlanmalarına olanak tanır.

IHL ve insan hakları merkezi olarak Cenevre, kilit uzmanları ve konuları içeren geniş bir konferans ve halka açık etkinlik yelpazesi sunmanın yanı sıra, alandaki önde gelen aktörlere erişim sağlar.

Her yıl düzenlenen 70'ten fazla halka açık etkinlik, uzman seminer ve konferansı ile araştırmalarını, görüşlerini ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşan ve doğrudan programda ele alınan konulara değinen dünyanın önde gelen akademisyen ve uygulayıcılarına ev sahipliği yapıyoruz.

Başarılı Bir Kariyer Vakfı

LLM, başarılı bir kariyer için gerekli yasal ve pratik becerileri sağlar.

IHL, insan hakları, ICL, mülteciler veya göç ile ilgilenen hükümetlerarası ve hükümet dışı kuruluşların yanı sıra kamu yönetimi, uluslararası mahkemeler veya akademik kurumlar.

ICMK için, sahada ve Cenevre merkezinde, OHCHR'de ve diğer uluslararası kuruluşlar, STK'lar, akademik kurumlar, hükümetler ve uluslararası mahkemeler ve mahkemelerle önemli sayıda LLM mezunu çalışmaktadır.

Giriş koşulları

Adaylar olmalıdır:

  • Başvuru sahibinin ilgili ülkede baro sınavına girmesini sağlayan tam bir hukuk derecesi (en geç Haziran ayında alınan); veya başvuru sahibinin uluslararası kamu hukuku ve programımızla ilgili kurslarda önemli miktarda eğitimi olması durumunda başka bir derece (örneğin uluslararası insan hakları hukuku, uluslararası insancıl hukuk, uluslararası ceza hukuku).
  • Güçlü bir akademik kayıt .
  • Programın konusuna gösterilebilir bir ilgi (örneğin mesleki deneyim, staj, yaz okulu, katıldığı konferanslar, yayınlar, vb.).
  • İngilizce'nin sağlam bir komutu . Tanınmış bir testle, İngilizcenizin Cenevre Akademisi'nde başarılı bir şekilde ilgilenmek ve kursunuzu tamamlamak için yeterince yüksek bir standartta olduğunu gösterebilmelisiniz. (1) ana diliniz İngilizce ise; (2) İngilizce olarak verilen bir lisans veya yüksek lisans derecesi almış olmanız; (3) İngilizce konuşulan bir ortamda en az iki yıllık mesleki veya akademik deneyime sahip olmanız.
  • Pasif Fransızca bilgisi, öğrencilerin Fransızca konferanslara ve sınıf sunumlarına katılmak zorunda kalabileceği için bir değerdir.

Kapsamlı Bir Değerlendirme

Transkriptler, müfredat dışı ve gönüllü faaliyetler, iş deneyimi, kişisel arka plan, tavsiye mektupları, kişisel beyan ve dil becerileri dahil olmak üzere her başvuru bütünüyle ele alınmaktadır.

Her bireyi göz önünde bulundurarak, Kabul Komitesi sadece programdaki akademik başarı için önemli olan özellikleri değil, aynı zamanda öğrenci organında çeşitliliği ve mükemmelliği teşvik eden diğer nitelikleri de belirlemeye çalışır.

Anadili Fransızca olmayanlar için değil

Çoğu kurs İngilizce olarak verilmektedir. Bazı sınavlar Fransızca yapılabilir ve sınıfta sorular her iki dilde de sorulabilir. LLM makalesi Fransızca olarak yazılabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Geneva Academy is a joint centre of the University of Geneva and the Graduate Institute of International and Development Studies.

The Geneva Academy is a joint centre of the University of Geneva and the Graduate Institute of International and Development Studies. Daha Az