LLM Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları

Genel

Program açıklaması

İnsan hakları, çağdaş politika ve uluslararası yönetişimin merkezindedir. Hükümetlerin ve diğer kurumların eylemlerinin yargılandığı, haklılaştırıldığı ve sorgulandığı baskın bir siyasi mücadele dili haline geldiler.

Bu LLM, uluslararası hukukun insan haklarını nasıl desteklediğine ve ihlallerine nasıl yanıt verdiğine dair ileri düzeyde kavramsal ve pratik bir anlayış sunar. Elbette uluslararası insan haklarını daha geniş felsefi, tarihi ve sosyal bağlamlarında belirler ve öğrencileri gerçekleştirmelerini sağlamak için tasarlanan uluslararası yasal süreçlerin disiplinlerarası bir çalışmasına dahil eder. Ayrıca öğrencileri uluslararası insan hakları hareketinin sınırları, belirsizlikleri ve çelişkileri hakkında eleştirel düşünmeye teşvik eder.

Neden Keele'de Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Eğitimi?

Keele Hukuk Fakültesi, uluslararası hukuk ve insan hakları alanında uzun bir akademik uzmanlık geleneğine sahiptir. Bu konular Keele'de Michael Akehurst ve Patrick Thornberry gibi dünyaca ünlü uzmanlar tarafından öğretildi. Son yıllarda, Keele Hukuk Fakültesi, uluslararası hukuk ve insan hakları alanında büyük yatırımlar yapmıştır. Öğrencilere, geniş bir uzmanlık ve araştırma ilgisi olan dinamik akademik personel tarafından verilecek.

Keele, disiplinler arası eğitimde öncü ve liderdir. Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları LLM öğrencileri, hem Hukuk Fakültesi hem de Siyaset, Uluslararası İlişkiler ve Çevre Okulu'nda (SPIRE) modüller alacaktır. Öğrenciler ayrıca, derecelerinin bir parçası olarak, mesleki becerilerinin çeşitliliğini artırarak, temel BM dilleri de dahil olmak üzere, modern dilleri inceleme fırsatına sahiptir. Keele şu anda Arapça, Mandarin Çincesi, Fransızca, Almanca, Japonca, Rusça ve İspanyolca dilleri sunmaktadır.

Ders Yapısı

Program tam zamanlı olarak 12 ayda veya yarı zamanlı olarak 24 ayda tamamlanabilir. Ayrıca, kursu modüler olarak alma, modülleri 2 ila 5 yıl boyunca yayma ve maksimum esnekliğe izin verme imkanı da vardır.

Akademik Giriş Koşulları

Hukuk veya ilgili bir disiplinde birinci veya ikinci sınıf onur derecesi (veya yabancı eşdeğeri) olmalıdır. Başvurular mevcut yasal pratisyenlerden veya uygun mesleki nitelik ve / veya deneyime sahip herhangi bir kişiden memnuniyetle karşılanır.

Uluslararası Öğrenciler İçin İngilizce Giriş Koşulları

İlk dili İngilizce olmayan adaylar, İngilizce dilinde bir yeterlilik kanıtı sağlamalıdır. LLM'ye giriş için minimum puan akademik IELTS 6.5'tir (veya TOEFL 91). İngilizce yeterliliklerinden birini almış ancak gerekli notu alamayan öğrenciler, diploma çalışmalarına başlamadan önce, bir İngilizce öncesi kursunda eğitim görmeleri şartıyla programa kabul edilebilir.

Keele University şu anda İngiltere dışında alınmış Tofel iBT testlerini kabul etmektedir. Tüm Tofel iBT testlerinin Keele'deki başlama tarihinizden iki yıldan daha uzun sürmemesi ve ETS ile doğrulanması gerekir. Tofel iBT sınavınızı İngiltere'de aldıysanız, lütfen daha fazla bilgi için kabul ekibine başvurun.

Kariyer

Uluslararası Hukuk ve İnsan Haklarında LLM, çeşitli istihdam olanaklarına açılan bir kapıdır. Bunlar arasında insan hakları alanındaki kariyer, STK'lar, yardım kuruluşları, BM gibi uluslararası kuruluşlar, politika düşünce kuruluşları, savunma grupları, hükümet ve akademi bulunmaktadır. Giderek artan bir şekilde, özel sektör de KSS (kurumsal sosyal sorumluluk) ve 'iş ve insan hakları' standartlarının hızla gelişmesi nedeniyle insan haklarında güçlü bir altyapıya sahip profesyoneller arıyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Whether you’re considering a foundation course or an undergraduate degree, a master's or a PhD, Keele is a place where students thrive - we're proud to be joint No.1 in England for Course Satisfaction ... Devamını oku

Whether you’re considering a foundation course or an undergraduate degree, a master's or a PhD, Keele is a place where students thrive - we're proud to be joint No.1 in England for Course Satisfaction in the Guardian University League Table 2019, in addition to having been ranked No.1 in England for student satisfaction in the 2018 National Student Survey, of broad-based universities. We were also awarded Gold in the recent Teaching Excellence Framework. Daha Az