LLM Uluslararası Hukuk

Genel

Program açıklaması

Uluslararası hukuk giderek daha önemli bir çalışma ve uygulama alanıdır. Uluslararası hukuk daha önce hiç kamuoyu tartışmalarında bu kadar merkezi bir yere sahip olmamıştı. Finansal piyasaların düzenlenmesi, çevrenin korunması, göçlerin yönetimi veya savaş suçlularının kovuşturulması, uluslararası hukukun merkezi bir rol oynadığı alanlardır.

Uluslararası hukuk, yalnızca devletlerin ve hükümetlerarası kurumların davranışlarını etkilemez; Aynı zamanda diplomatlar, akademisyenler ve filozofların disiplini değildir. Bugün uluslararası hukuk, ulus ötesi şirketlerin, STK'ların ve bireylerin, futbolculardan insan hakları ihlallerinin mağdurlarına kadar olan faaliyetlerine hâkimdir. Sonuç olarak, hükümetler, uluslararası kuruluşlar, STK'lar, şirketler ve hukuk firmaları giderek uluslarötesi hukukun karmaşık sorunları ile ilgilenebilecek bireyler aramaktadır.

Bu LLM, uluslararası hukukun ana alanlarında tanınmış bir uzmanlık geliştirmek isteyenler için tasarlanmıştır. Uluslararası hukukun temel kuralları, teorileri ve kurumları hakkında bilgi sağlamanın yanı sıra, LLM uzmanlık konularında ileri düzeyde bilgi edinme ve barış ve güvenlik, çevre koruma, insan dahil olmak üzere bir dizi çağdaş tema ve tartışmalı alanla eleştirel olarak ilgilenme fırsatı sunar. haklar veya ticaret ve yatırım.

Kurs Nasıl Öğretilir?

Uluslararası Hukukta Keele LLM, öğrencilerin BM, DTÖ veya ICRC gibi uluslararası kurumları ziyaret ettiği ve uluslararası hukuk ve insan hakları alanında çalışan üst düzey yetkililerle bir araya geldiği Cenevre'ye bir çalışma gezisini içerir.

Akademik Giriş Koşulları

Hukuk veya ilgili bir disiplinde birinci veya ikinci sınıf onur derecesi (veya yabancı eşdeğeri) olmalıdır. Başvurular mevcut yasal pratisyenlerden veya uygun mesleki nitelik ve / veya deneyime sahip herhangi bir kişiden memnuniyetle karşılanır.

Uluslararası Öğrenciler İçin İngilizce Giriş Koşulları

İlk dili İngilizce olmayan adaylar, İngilizce dilinde yeterlilik kanıtı sağlamalıdır. LLM'ye giriş için minimum puan akademik IELTS 6.5'tir (veya TOEFL 91). İngilizce yeterliliklerinden birini almış ancak gerekli notu alamayan öğrenciler, diploma çalışmalarına başlamadan önce, İngilizce öncesi bir kursta çalışmalarını sağlamak koşuluyla programa kabul edilebilirler.

Keele University şu anda İngiltere dışında alınmış Tofel iBT testlerini kabul etmektedir. Tüm Tofel iBT testlerinin Keele'deki başlama tarihinizden iki yıldan daha uzun sürmemesi ve ETS ile doğrulanması gerekir. Tofel iBT sınavınızı İngiltere'de aldıysanız, lütfen daha fazla bilgi için kabul ekibine başvurun.

Kariyer

Uluslararası Hukukta LLM, uzmanlık uzmanlığı bilgisine ihtiyaç duyulan bir dizi mesleğe girilmesini sağlayacaktır. İlgili ulusal ve uluslararası kuruluşlarda (devlet kurumları, Birleşmiş Milletler, STK'lar), çokuluslu şirketler veya ulusötesi hukuk firmaları gibi uluslararası hukuk uygulayıcıları olarak iş arayanlar için ideal bir temel sağlar. Aynı şekilde, program, uygun araştırma eğitimi sağlayarak ve kilit düşünürlere ve burslara giriş yaparak, doktora gibi bir lisansüstü araştırma programı biçiminde öğrencileri daha fazla çalışmaya teşvik edecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Whether you’re considering a foundation course or an undergraduate degree, a master's or a PhD, Keele is a place where students thrive - we're proud to be joint No.1 in England for Course Satisfaction ... Devamını oku

Whether you’re considering a foundation course or an undergraduate degree, a master's or a PhD, Keele is a place where students thrive - we're proud to be joint No.1 in England for Course Satisfaction in the Guardian University League Table 2019, in addition to having been ranked No.1 in England for student satisfaction in the 2018 National Student Survey, of broad-based universities. We were also awarded Gold in the recent Teaching Excellence Framework. Daha Az