LLM Uluslararası Tahkim ve İş Hukuku

Genel

Program açıklaması

Uluslararası Tahkim ve İş Hukuku LL.M. Mezunlarına uluslararası iş hukuku alanında sağlam bir uzmanlık ile birlikte benzersiz bir dizi uluslararası tahkim becerileri sunar. Program, uluslararası uyuşmazlık çözümünün hem usuli hem de maddi hukuki yönlerini kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

Program hangi yönleri kapsamaktadır?

Uluslararası Tahkim

Araştırma ve yazma becerileri modülünü başarıyla tamamladıktan sonra, uluslararası tahkim dünyasına tamamen gireceksiniz. Akademik yılın ikinci bloğu sırasında, sadece tahkim kanununun temel yönleriyle değil, aynı zamanda uluslararası tahkim ilkelerini karşılaştırmalı hukuk perspektifinden anlamakla da karşı karşıya kalacaksınız. Bahar döneminde, aynı zamanda, yatırım tahkisinin kendine özgü gelecek vadelerine de maruz kalacaksınız. Ayrıca çok sayıda uluslararası mahkeme mahkemesine katılma şansınız olacak.

Dersler, uluslararası tahkim alanında faaliyet gösteren akademisyenler ve profesyoneller tarafından verilmektedir. Uluslararası hukuk tahkim dünyasını hem hukuk müşavirleri hem de hakemlerin bakış açılarından keşfedebilirsiniz.

İş kanunu

Program ayrıca uluslararası ticaretin işlemsel yönüne de odaklanmıştır. 10 ECTS Uluslararası İş Hukuku dersi hem uluslararası şirket hukuku hem de uluslararası sözleşme hukuku hakkında kapsamlı bir genel bakış sunmaktadır. Ayrıca, Sözleşme Taslağı sırasında bilginizi (ve yasal yazma becerilerinizi geliştirin) uygulama şansınız olacaktır. Ayrıca, seçmenlerden birini seçerek (Fikri Mülkiyet Hukuku veya Gemi Kanunu gibi), ilgilendiğiniz alanda uzmanlık kazanma şansınız olacaktır.

Neden bu program seçilmeli?

  • Bu LL.M. program size uluslararası tahkim (yatırım tahkim dahil) ve uluslararası işlemlerin yasal yönleri hakkında kapsamlı bir görünüm sunar;
  • Mükemmel öğretim ekibiyle eğitiliyorsunuz. Programdaki öğretmenler hem sağlam (uluslararası) bir akademik geçmişe hem de ticari ve yasal uygulamalardan edinilen zengin deneyime sahiptir. Ayrıca, program boyunca uluslararası tahkim hakkında hukuk danışmanlarının yanı sıra hakemlerin bakış açısından da bilgi edineceksiniz;
  • Avrupa'nın önde gelen ticaret merkezlerinden ve en büyük limanlarından birinde çalışacaksınız; bu, uygulamada işlerin nasıl yürüdüğünü görmek için sık sık “sahaya gireceğiniz” anlamına geliyor. Bu geziler, Daimi Tahkim Mahkemesi ve Hollanda Tahkim Enstitüsü gibi önde gelen tahkim kurumlarına ziyaretleri içerecektir.

Neden Erasmus Hukuk Fakültesi?

Erasmus Hukuk Fakültesi, uluslararası bir öğrenme ortamında size yüksek kaliteli eğitim sunar. Hukuk Fakültesi, yasal, ekonomik, sosyal ve politik düşünceyi birleştiren disiplinlerarası bir yaklaşım izlemektedir.

Ek olarak, Erasmus Hukuk Fakültesi Rotterdam'da bulunmaktadır. Avrupa'nın en büyük limanı olan Rotterdam, Hollanda ekonomisinin en önemli itici güçlerinden biridir. Sonuç olarak, Rotterdam bugün 160'tan fazla ulusa ev sahipliği yapan, Unilever ve Shell gibi çok uluslu ve yerel işletmelere ev sahipliği yapan canlı, kozmopolit ve çok kültürlü bir şehirdir.

Daha fazla bilgi?

Bu program hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın!

5431

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Erasmus School of Law is one of the schools of Erasmus University Rotterdam: a world-class university ranked 71th in the Times Higher Education World Universities Ranking. Our LLM programmes combine a ... Devamını oku

Erasmus School of Law is one of the schools of Erasmus University Rotterdam: a world-class university ranked 71th in the Times Higher Education World Universities Ranking. Our LLM programmes combine academic thinking with practical training. Daha Az