LLM Uluslararası Ticaret Hukuku

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Uluslararası Ticaret Hukuku'ndaki yeni LLM, size uluslararası ticaretin düzenlenmesi hakkında uzmanlık bilgisi ve modern ticaret hukuku ile uygulamalarını şekillendiren daha geniş sosyal, ekonomik ve politik bağlamların tam olarak anlaşılmasını sağlar.

Elbette çağdaş, akademik açıdan titiz ve beceri odaklı çok çeşitli modüller sunulmaktadır. Bir dizi uzman ticaret hukuku modülünden (ve Yönetim Bilimleri Fakültesi'nden isteğe bağlı modüller arasından seçim yaparak), derecenizi özel ilgi alanlarınıza ve kariyer beklentilerinize uyacak şekilde uyarlama esnekliğine sahipken, modern ticaretin çerçevesi ve düzenleyici ortamı hakkında temel bilgiler edineceksiniz ).

Seçiminiz ne olursa olsun, çalışmalarınız bilişim teknolojisindeki gelişmeler, serbest ticaret ve ticaret korumacılık, Brexit ve sürdürülebilirlik gibi önemli çağdaş konuları inceleyecektir.

sıralamalar

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünyada İşletme ve Ekonomi dalında 301-400 arasındadır.

107941_the-business-ranking.jpg

Giriş koşulları

 • 2: 2 veya üzeri herhangi bir konuda veya lisansüstü düzeyde ilgili iş deneyimi.

İngilizce dil gereksinimleri

 • Her alt testte 6.5 IELTS veya eşdeğeri en az 5.5.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Kursun başlangıcındaki yoğun iki haftalık bir indüksiyon, hukuk dışı ve / veya uluslararası kökenden gelenler de dahil olmak üzere tüm öğrencilere, öğrenme çıktılarını elde etmek için gerekli olan temel kavramlar ve akademik beceriler kazandırılmasını sağlar.

Öğrenciler, 120 kredilik ders elemanı ve 60 kredilik tez içeren 180 kredilik modül alırlar.

Öğrencilerin, Düzenleme ve Uygulama İlkeleri ile ilgili konuları kapsayan 40 kredilik çekirdek modülleri almaları gerekecektir; ve Temel temaları araştıracak ve işletmelerin faaliyet gösterdiği modern çevrenin gerekli arka planını ve daha geniş bir bağlamını sağlayacak ve düzenlemelerini sağlayacak olan İş ve Toplumda Sürdürülebilir Kalkınma Yasası.

Ek olarak, öğrencilerin ticari hukukun uzmanlık yönlerinde özel ve derinlemesine bilgi sağlayacak aşağıdakilerden toplam 60 kredilik modül almaları gerekecektir (her biri 20 kredi):

 • Ticari anlaşmazlıkların çözümü
 • Uluslararası Ticari sözleşmeler ve e-ticaret
 • Uluslararası fikri mülkiyet hukuku
 • Uluslararası Bankacılık ve Finans
 • Ticaret ve yatırım hukuku

LLM'nin Uluslararası Ticaret Hukuku'ndaki son 20 kredilik modülü, yukarıdaki listeden seçilebilecek seçmeli bir seçenektir, İşletme, İnsan Hakları ve Çevre, Petrol Hukuku gibi Hukuk Fakültesi'nin lisansüstü ders modüllerinden oluşan bir havuzdan seçilebilir. , İklim Değişikliği Yasası veya Yönetim Bilimleri Fakültesi gibi diğer bölümlerden gelen modüller.

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • Hukukun ve Becerilerin Temelleri (LAW7029-R)
 • Çağdaş İşletme ve Toplumda Sürdürülebilir Kalkınma Hukuku (LAW7030-B)
 • Düzenleyici Kuram ve Uygulama (LAW7035-B)
 • Yüksek Lisans Tezi (LAW7032-E)

seçenek

 • Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve E-Ticaret (LAW7031-B)
 • Uluslararası Ticaret ve Yatırım Hukuku (LAW7045-B)
 • Uluslararası Fikri Mülkiyet Hukuku (LAW7008-B)
 • Ticari Anlaşmazlık Çözümü (LAW7036-B)
 • Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku (LAW7037-B)
 • Uluslararası Rekabet Hukuku (LAW7007-B)
 • Cyberlaw (LAW7039-B)

Seçmeli

Öğrenme ve değerlendirme

İnteraktif ve ilgi çekici bir öğrenme ortamında küçük gruplarda öğretileceksiniz.

Bazı modüllerde, akademisyenler tarafından desteklenirken gerçek hayattaki vakalarla çalışma konusunda pratik deneyim kazandığınız klinik hukuk eğitimine katılma şansına sahip olacaksınız.

Tabii ayrıca, yasal meslekler, akademi ve işletmeler de dahil olmak üzere hayatın her kesiminden gelen konuk konuşmacıları ziyaret ederek daha da geliştirilmiştir.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücreti

 • Ev / AB: yılda 7.190 £
 • Uluslararası: yıllık 16,840 £

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz. Tüm ayrıntılar için burs web sitemizi ziyaret edin.

İstihdam edilebilirliğinizi arttırmak

Hukuk Kliniği

Hukuk kliniğimiz öğrencilere teoriyi uygulamaya koyma fırsatı veriyor. Hukuk kliniğimizde öğrenciler, Vatandaş Danışma Bürosu ve CHAS @ StVincent's ile birlikte halkın tavsiyesinde bulunurlar.

Öğrenciler, yasanın herhangi bir yönü hakkında halkla görüşme ve danışmanlık yapma konusunda eğitilirler. Bir ekibin parçası olarak çalışan öğrenciler vakayı tartışır ve müşterinin yasal tavsiyeye ihtiyacı olup olmadığına karar verir. Klinik Direktörün rehberliğinde, öğrenciler müşterileri için tavsiyeler hazırlar.

Öğrenciler ayrıca, göçmenlik yasası hakkında resmi bir eğitim alma fırsatına sahip olup, CHAS @ StVincent'in işbirliği ile OISC (Göçmenlik Büroları Ofisi) Seviye 1 ve 2 yeterliliklerinin kazanılmasını sağlamıştır. Bu, öğrencilere tanınan nitelikleri kazanırken göçmenlik tavsiyesi vermede yer alma fırsatı verir.

Mooting

Öğrencilerimiz bir dizi iç ve dış yarışmaya katılma şansına sahipler.

Hareketlilik, öğrencilerin hukuk eğitimini tamamlar ve ikna edici yasal argümanlar oluşturmak için yasanın nasıl kullanılacağını öğrenmenin harika bir yoludur. Öğrencilerin problemleri analiz etmesi, kanunları araştırması, yazılı sunumlar hazırlaması ve iddialarını eğitimli bir avukata veya hakime sunması gerekir.

Yarışma, temyiz mahkemelerinde izlenen prosedürleri taklit etmekte ve öğrencilerin becerilerini ve bilgilerini uygulamaya koymaları için büyük bir şanstır.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçeneklerin tartışılması, seçenekleri araştırıp iş bulma becerilerini geliştirerek planların netleştirilmesine yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer olasılıkları

Kurslarımız, yargı ve hukuk pratiğinin önde gelen isimlerinden, akademi ve daha geniş sektördeki ve toplumdaki mevcut ve gelecekteki işyerinde ihtiyaç duyulan beceri ve yetkinlikler konusunda tavsiyelerde bulunan önde gelen isimlerden oluşan Hukuk Fakültesi Uluslararası Danışma Kurulu tarafından şekillenmektedir. Bu, derslerimizin tasarım ve sunumunu besleyerek, öğrencilerimizin yalnızca akademik olarak titiz değil aynı zamanda işverenler tarafından değer verilen bilgi ve deneyimi kazanmalarını sağlar.

Eğitim desteği

Herhangi bir akademik veya kişisel kaygılar hakkında konuşabileceğiniz bir kişiye özel bir öğretmen tahsis edilecektir. LLM yönetiminden sorumlu personel, programla ilgili günlük sorular konusunda size yardımcı olmak için hazırdır.

Akademik ve destek ekibimizin öğrencileri kişisel olarak tanımalarını ve bireysel destek ve öğretim sunmalarını sağlayan küçük, özel ve arkadaş canlısı bir Hukuk Okulu'yuz. Bizimle geçireceğiniz zamanın mümkün olduğunca faydalı olmasını sağlarız ve potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yaparız.

Hukuk Kütüphanesi, yasal veri tabanlarının kullanımı, OSCOLA'ya atıfta bulunma veya kütüphanede kitap bulma konusunda size rehberlik edebilecek olan Hukuk Kütüphanecimizden destek almıştır.

Ana kitaplık ve basılı kitaplarda yer alan diğer materyallere erişim sağlamanın yanı sıra, hukuk kütüphanesi aynı zamanda üç önemli yasal veri tabanına abonedir:

 • Westlaw
 • Lexis Kütüphanesi
 • Hein Online

Bu nedenle, programınızı başarılı bir şekilde tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin çoğuna kampüs içi ve kamp dışı 24 saatlik elektronik erişiminiz olacak. Eğitmenlerin hazır bulunmayan materyalleri okumanızı istediği durumlarda, Blackboard aracılığıyla size sunulacaktır. Çeşitli disiplinlerden edinilen tüm konularda ilginç ve faydalı bir materyal bulunduğundan, diğer koleksiyonlara da danışmanız tavsiye edilir ve bu nedenle kütüphaneye bir bütün olarak belirli koleksiyonlardan ziyade bir bütün olarak tanıtılacaksınız. Bu program

Kütüphane, kendi kendine sorun ve geri dönüş olanakları, fotokopi makineleri ve yazıcılar, sessiz çalışma ve sosyal öğrenme alanları ve bina genelinde kablosuz erişim içerir. Bir bilgi masası, özel bir dizüstü bilgisayar çubuğu ve 1. Seviyedeki üst Atriyumda sosyal öğrenme alanları bulunmaktadır. Binada tam engelli erişimi bulunmaktadır.

LLM öğrencileri ayrıca Lisansüstü Ortak Oda ve Weir odası dahil sosyal alanlara da erişebilirler.

Araştırma

Temel araştırma temamız, küresel bir toplumda değişim için itici güçtür. Bu, akademik personelimizin uzmanlığını ve uluslararası bağlamda da dahil olmak üzere sürdürülebilir ve esnek toplumların sağlanmasına yönelik bağlamda küresel ve çağdaş ve pratik olarak ilgili araştırmalara olan bağlılığımızı yansıtmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az