LLM Uluslararası Ticaret Hukuku

Genel

Program açıklaması

University of Johannesburg Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programı (Hukuk Fakültesinin amiral gemisi programı), bir yıl içinde tam zamanlı öğrenciler ve iki yıl boyunca yarı zamanlı öğrenciler tarafından tamamlanmak üzere tasarlanmıştır. Program Uluslararası Ticaret Hukuku A, B ve C modüllerinin yanı sıra Uluslararası Ticaret Hukuku alanında bir konuyla ilgili küçük bir tez çalışmasından oluşmaktadır. Birinci dönemde Uluslararası Ticaret Kanunu A ve B, ikinci döneminde Uluslararası Ticaret Kanunu C sunulmaktadır.

LLM programı, öğrencilere uluslararası ticaretin özel hukuki konularını vurgulayarak, uluslararası ticaretin özel hukuk yönleri hakkında genel bir bakış sunar. Tabii ki çatışmaların oryantasyonu gerçekten eşsiz kılıyor ve ilgili bölgesel ile birlikte Afrika, Avustralya, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey ve Güney Amerika'daki hukuk sistemlerini içeren bu konuda geniş kapsamlı bir yaklaşım sergiliyor. , bu alanda uluslarüstü ve uluslararası araçlar. Derslerin çoğu University of Johannesburg Gelişmekte Olan Ülkelerde Gelişen Ülkelerde Özel Uluslararası Hukuk Araştırma Merkezi direktörü ve Profesör Uluslararası Ticaret Hukuku Profesörü Prof Jan L Neels tarafından verilmektedir. Prof Neels, Uluslararası Ticari Sözleşmelerde Lahey Seçimi Hakkında Lahey Prensiplerinin hazırlanmasından ve Lahey Özel Uluslararası Hukuk Konvansiyonu Konferansı nezaretindeki İlkeler hakkındaki resmi yorumun hazırlanmasından sorumlu bir çalışma grubunun üyesiydi. Roma'daki UNIDROIT Yönetim Kurulu üyesidir. UJ, Lahey Konferansı ve UNIDROIT ile resmi anlaşmaları var ve UJ Hukuk Kütüphanesi, her iki uluslararası kuruluş için de saklama kütüphanesidir. Araştırma Merkezi müdür yardımcısı Dr. Eesa Fredericks, Uluslararası Ticaret Hukuku Modül Koordinatörüdür. Almanya'daki Saarland Üniversitesi'nden Profesör Michael Martinek, LLM programında, Uluslararası Ticaret Hukuku'nun seçkin misafir profesörü sıfatıyla çeşitli dersler sunmaktadır. UJ'de. Profesör Martinek, Çin, Fransa, Polonya ve Romanya'daki üniversitelerin onursal doktora programlarıyla önde gelen bir akademisyendir. Ek dersler Prof Charl Hugo (Bankacılık Hukuku profesörü ve Uluslararası Ticaret Odası Bankacılık Komisyonu üyesi), Bay Faadhil Adams ve Bay Garth Bouwers ve diğer üniversitelerden ve kuruluşlardan misafir konuşmacılar tarafından sunulmaktadır.

Dersler hafta içi 18: 00-20: 00'da verilmektedir. Genel olarak, asgari kabul şartı olarak, öğrencilerin LLB derecesindeki hukuk dersleri için ortalama% 65 almış olmaları gerekir. Öğrenci topluluğu, Angola, Belçika, Çin, Almanya, İzlanda, Hindistan, Kenya, Malavi, Hollanda, Tanzanya ve Türkiye'deki ortak üniversitelerimizden gelen öğrencileri içerebilir.

Uluslararası Ticaret Kanunu A

Uluslararası ticaret hukukunun rolü ve niteliği.

Çeşitli Afrika ülkelerinde (Güney Afrika dahil), Avustralya, Brezilya, Kanada, Hindistan ve Avrupa Birliği'nde sivil ve ticari yargı yetkisi (Brüksel Ibis Yönetmeliği ve Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık iç kanunu).

Çeşitli Afrika ülkelerinde (Güney Afrika dahil), Avustralya, Brezilya, Kanada, Hindistan ve Avrupa Birliğinde (Brüksel Ibis Yönetmeliği ve Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık iç kanunu) yabancı mahkeme kararlarının tanınması ve uygulanması.

Mahkeme Anlaşmaları Seçimi Konulu Lahey Sözleşmesi ve Lahey Kararları Projesi.

Uluslararası Ticaret Kanunu B

Özel bir uluslararası hukuk sözleşmesi, serbest reçete ve mülkte

a. çeşitli Afrika ülkelerinin (Güney Afrika dahil), Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Hindistan, Japonya, Rusya, Güney Kore, İsviçre, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ulusal hukuki sistemler;

b. Mexico City Sözleşmesi ve Roma I Yönetmeliği (Avrupa Birliği) dahil olmak üzere bölgesel ve uluslarüstü araçlar; ve

c. Sözleşme sur la loi uygulanabilir uluslar arası araçlar, uluslararası dekoratlar mobiliers toplulukları ve Uluslararası Ticari Sözleşmelerdeki Kanun Seçimi Lahey Prensipleri kategorisindedir.

Uluslararası Ticaret Hukuku C

Karşılaştırmalı yasalara giriş.

Uluslararası sözleşme hukuku ve mülkiyet hukuku yönleri:
  • a. uluslararası alanda yerel mülkiyet ve sözleşme hukuku: seçilmiş yargı bölgeleri;
  • b. Uluslararası Ticaret Odası'nın Incoterms;
  • c. Uluslararası Mal Satışına İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesinin özellikleri;
  • d. Uluslararası Mal Satışında Birleşmiş Milletler Sınırlama Süreci Sözleşmesi;
  • ve
  • e. Uluslararası Ticari Sözleşmelerin UNIDROIT İlkelerinin Yönleri.
  1. Uluslararası Ticaret Odası'nın Tekdüzen Gümrük ve Belgesel Kredileri Uygulamalarına atıfta bulunularak, ortak hukuk ve özel uluslararası hukuk perspektifinden uluslararası finansman hukuku.

  2. Uluslararası araçlara referansla Güney Afrika hukuku açısından uluslararası taşımacılık hukukuna ve uluslararası taşımacılık sigortası hukukuna giriş.

  3. UNCITRAL Uluslararası Ticari Tahkim Kanunu, New York Tahkim Sözleşmesi ve çeşitli tahkim kuralları kümelerine atıfta bulunulan uluslararası ticari tahkim.

Burserler var. 2018 yılında ilk kez kaydolan ve yüksek lisans derecesini iki yıl içinde tamamlayan öğrenciler, tam öğrenim ücretlerinin geri ödenmesine hak kazanırlar (kayıt ücreti ve BİT vergisi hariç ve belirli şart ve koşullara tabidir).

Giriş koşulları, kapanış tarihleri ve başvuru prosedürünün yanı sıra kurs içeriğine ilişkin daha fazla bilgi ve sorularınız için lütfen fakülte ile iletişime geçmekten çekinmeyin:

Bayan P Magongoa: Auckland Park Kingsway Kampüsü
Tel: 011 559 3843, E-posta: phaladim@uj.ac.za, İnternet: www.uj.ac.za/law

Kayıt ve Başlangıç Tarihleri

Kayıt Ocak ayında başlar ve Şubat ayında hem Lisans hem de Lisansüstü ders çalışma programları için ders verir.

Yüksek Lisans ve Doktora için tüm araştırma programları yıl boyunca kayıt yaptırabilir.

Bitiş Tarihi: Akademik Ocak ayında başlar ve Aralık ayında sona erer. Programın son tarihi programın süresi ile belirlenir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az