LLM Uluslararası Ticaret Hukuku

Genel

Program açıklaması

Program, ticaret hukukunda uzmanlık geliştirmek isteyen hukuk mezunları ve özellikle çok yargı alanlı senaryolarda ticaret hukukunu anlama ve uygulama becerisi için özellikle çekici olacaktır. Program, mezunların, hukuk mesleklerinde kariyere başlayanların, ticari kuruluşlara hukuki danışmanların ve çalışmaları sınır ötesi ticari ilişkileri içerecek olan avukatların kariyer fırsatlarını artıracaktır.

genel bakış

Neden Uluslararası Ticaret Hukukunda LLM'yi Seçmelisiniz?

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi, Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nin bir bölümüdür. Temel Binasının zemin katında yer almaktadır.

Hukuk Fakültesi ayrıca, İleri Avukatlık ve Moot Court gibi projeler ve Alternatif Uyuşmazlık Çözümü gibi en son çekirdek modüller aracılığıyla öğrencilerin aktarılabilir becerilerini geliştirmeye kendimizi adama konusunda uzun bir geleneğe sahiptir. Tüm bu girişimler, 'büyük resmi' bütünsel düşünmeyi teşvik eder ve problem çözme, karar verme, iletişim, takım çalışması, planlama, eleştirel düşünme ve insan ilişkileri becerileri gibi öğrencilerin sosyal becerilerini açıkça geliştirebilir. Zorunlu klinik eğitim girişimlerimizle birlikte, bütünleştirici bir dürtü sağlarlar - belirli çalışma programları arasında bir tutarlılık duygusunu teşvik eder ve öğrencilerin öğrenmelerinin belirli bağlamlarda nasıl geçerli olduğunu anlamalarını kolaylaştırır. Bu nedenle, mezunlarımızın büyük hukuk firmalarında ortak olarak, büyük muhasebe firmalarında ortak olarak, barda, devlet dairelerinde, STK'larda, AB'de, akademide ve özel sektörde üst düzey rollerde yer almaları şaşırtıcı değildir.

Lisansüstü öğrenciler, genel bir LLM'ye veya uzman LLM'ye (LLM Uluslararası Ticaret Hukuku, Ceza Adaletinde İnsan Hakları veya Avrupa ve Karşılaştırmalı Hukuk) kaydolmaya karar verseler de, bu araştırma uzmanlığından da yararlanırlar veya önemli bir araştırma yüksek lisans derecesi alırlar. doktora öğrenci grubu.

Okul ayrıca, hukukun tüm disiplinlerinde uygulayıcı hukuk mesleği, devlet daireleri, STK'lar ve diğer ilgili paydaşlarla birlikte çalışmaya kararlıdır. An Garda Síochána ve Gelir İdaresi Ofisi ile özellikle güçlü iş ilişkileri geliştirdik. Ayrıca, güçlü uluslararası bağlar geliştirdik ve öğrencilerimizin Kanada ve ABD'de yerleştirme yapmaları mümkündür. Öğrencilerimiz ayrıca Malta, Kıbrıs, Yunanistan, İtalya ve Hollanda'daki bir Avrupa üniversitesinde tam bir akademik yıl geçirebilirler. Ayrıca konuların ana dilde öğretildiği Almanya, Fransa ve İspanya'daki üniversitelerle de bağlantılarımız var. Hukuk Fakültesi'nde çok canlı bir uluslararası öğrenci topluluğumuz var. Üzerinde 5000 Uluslararası öğrenciler şu anda yedi İrlandalı Üniversiteler arasında eğitim alınmasını içeren yeni Uluslararası Öğrenci Anketi, olarak UL İrlanda'da iyi öğrenci deneyimini, en iyi öğrenci desteği ve sıcak karşılama sağlayan bir numaralı Üniversitesi olarak. UL ayrıca AB Komisyonu tarafından yayınlanan en son istatistiklere göre Erasmus'a ev sahipliği yapan ilk 100 üniversite arasında yer almaktadır.

Neden Uluslararası Ticaret Hukukunda LLM'yi Seçmelisiniz?

Uluslararası Ticaret Hukukunda LLM, başlangıcından bu yana çok başarılı bir UL programı olmuştur ve mezunların ortalama% 88'inden fazlası mezuniyet yıllarında iş bulmaktadır. Program, ticaret hukukunda uzmanlık geliştirmek isteyen hukuk mezunları ve özellikle çok yargı alanlı senaryolarda ticaret hukukunu anlama ve uygulama becerisi için özellikle çekici olacaktır.

Uluslararası Ticaret Hukukundaki LLM, yüksek lisans öğrencisini ticaret hukukunun daha ayrıntılı yönlerine daldırmanın yanı sıra, geniş çapta uygulanabilir yasal araştırma ve diğer aktarılabilir beceriler geliştirir. Vurgu, modern dünyadaki herhangi bir ticari işletmenin işleyişi için kritik olan kredi ve güvenlik, fikri mülkiyet ve rekabet hukuku gibi hukuk alanları üzerinedir. Program aynı zamanda küresel rekabet hukuku ve uluslararası ticaret organizasyonlarındaki modüllerle ticaretin artan uluslararasılaşmasını da hesaba katıyor. Programın bu uluslararası odağı, mezunlara sadece İrlanda'da değil, diğer pek çok yargı alanında iş bulma fırsatları sunmaktadır.

Aşağıdakiler dahil geniş bir modül yelpazesinden seçim yapın:<UL>

Uluslararası Ticaret Örgütleri HukukuUluslararası İş Birlikleri Hukuku / Kurumsal YönetimKüresel Rekabet HukukuFikri Mülkiyetin Uluslararası KorumasıTerörle Mücadele Hukuku ve Uluslararası TicaretUL>

Program İçeriği

Bu derece tam zamanlı, on iki aylık veya yirmi dört aylık yarı zamanlı olarak alınabilir. Tam zamanlı öğrenciler, yaz döneminde bir tezini tamamlamadan önce, hem sonbahar hem de ilkbahar dönemlerinde dört modül alarak programı on iki aylık bir süre boyunca tamamlarlar. Yarı zamanlı öğrenciler, ikinci yılın yaz döneminde bir tezini tamamlamadan önce, her yılın hem sonbahar hem de ilkbahar dönemlerinde iki modül alarak programı 24 aylık bir süre boyunca tamamlarlar. Her sömestr için modül seçimi Kurs Direktörü ile mutabık kalınarak yapılacaktır.

Bir öğrencinin tez konusu, bir öğretim üyesi gözetiminde bahar döneminde belirlenir ve yaz dönemi sonunda teslim edilir.

1. Dönem<UL>

LA6001 İleri Hukuki Araştırma BecerileriLA6031 Uluslararası Ticaret Kuruluşları HukukuLM6021 Uluslararası İş BirlikleriLM6011 Uluslararası Ticari İşlemlerUL>

2. Yarıyıl<UL>

Tez YöntemiUL>

3 Seçmeli Ders<UL>

LA6032 Küresel Rekabet HukukuLA6022 Terörle Mücadele Hukuku ve Uluslararası TicaretLA6112 Fikri Mülkiyet Haklarının Uluslararası KorunmasıLA4062 Uluslararası İş HukukuLA6102 Kredi ve Güvenlik HukukuLA6072 Uluslararası İşkence Hukuku ve TicaretUL>

3. Yarıyıl<UL>

TezUL>

Bir öğrenci, iki yıllık yarı zamanlı bir çalışma dönemi boyunca Yüksek Lisansı tamamlamak istediğinde, dört yarıyılın her birinde iki modül, ardından 15.000 kelimelik bir tez alınacaktır. Modül seçimi Kurs Direktörü ile mutabık kalınarak yapılacaktır.

Giriş koşulları

Bu Yüksek Lisans programına kayıt için bir lisans hukuk derecesinde (Seviye 8 - İrlanda Ulusal Yeterlilik Kurumu) ikinci sınıf onurları gerekli olacaktır. İstisnai durumlarda, lisans şartını yerine getiremeyen bir aday, ilgili mesleki deneyime dayanarak kabul edilebilir.

Başvurunuza Neler Dahil Edilmeli<UL>

Yeterlilik transkriptleri ve sertifikaları.İngilizce ana diliniz değilse, İngilizce dil yeterlilikleri.Transkriptlerinizin / sertifikalarınızın, orijinal transkriptlerin İngilizce dışında bir dilde olduğu onaylı İngilizce çevirisi.Doğum belgenizin veya pasaportunuzun bir kopyası.UL>

İngilizce Dil Gereksinimleri

İlk dili İngilizce olmayan başvuru sahipleri, ya İngilizce ortamında öğretilen bir derece yeterliliğini UL önce başarıyla tamamladığına dair kanıt sağlamalı ya da aşağıdaki kriterlerden birini karşılamalıdır (başvurudan en fazla iki yıl önce):

Kabul edilebilir İngilizce Dil yeterlilikleri şunları içerir:<UL>

İngilizce'nin bir konu olarak sunulduğu ve kabul edilebilir bir seviyenin elde edildiği Avrupa ülkelerinden mezuniyet sınavları.İrlanda Bitirme Sertifikası İngilizce - Sıradan Seviye D veya üzeri.TOEFL - 580 (kağıt tabanlı) veya 90 (internet tabanlı).IELTS - Herhangi bir bileşenden 6'dan az olmamak kaydıyla minimum 6.5 * puan.İngilizce ve Akademik Amaçlı İngilizce Testi (ETAPP) - Sınıf C1.GCE 'O' seviyesi İngilizce Dili / GCSE İngilizce Dili - Derece C veya üstü.Cambridge Assessment English - İngilizce Yeterlilik Sertifikası - Grade C / Certificate in Advanced English Grade B.GCE Sınav Kurulları - Oxford Yerel Sınav Delegasyonu - C Sınıfı / Cambridge Yerel Sınavları Sendikası - Okul Sertifika Geçişi 1-6 / Londra Üniversitesi Giriş ve Okul Sınavları Konseyi - Okul Sertifikası 1-6.UL>

Yukarıda listelenenlerin dışındaki sınavların sonuçları da İngilizce dil şartlarımıza uygun olarak kabul edilebilir. Tavsiye için Uluslararası Eğitim Bölümü ile iletişime geçin.

Lisansüstü Profil

Uluslararası Ticaret Hukukundaki LLM, Çin, Almanya, Hindistan ve diğer birçok yargı bölgesinden öğrencileri çekmektedir. Program, öğrencilerin Ticaret hukuku alanında uzmanlaşmalarına ve ticaret dünyasına hakim olan yasal İngilizceyi ve ticari İngilizceyi geliştirmelerine olanak tanır. Uluslararası öğrenciler UL ve programa olumlu tepki veriyor.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

The University of Limerick is a distinctive, pioneering and connected university that shapes the future through educating and empowering people to meet the real challenges of tomorrow.

The University of Limerick is a distinctive, pioneering and connected university that shapes the future through educating and empowering people to meet the real challenges of tomorrow. Daha Az
beş mısralık esprili şiir