LLM Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü (Tahkim)

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Queen Mary University of London, Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü'ndeki çevrimiçi programlar, yeni nesil avukatların çatışmaya ve çözümüne ilişkin geleneksel yaklaşımları yeniden düşünmelerini ve onları alanda başarılı olmak için gerekli araçlarla donatmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Sağlam teorik temel, kapsamlı disiplinlerarası eğitim ve bireysel çalışma ve beceri geliştirme fırsatları bir araya getiriyorlar. Ayrıca, dinamik programlarımız, sabit zamanların ve yerlerin kısıtlamaları olmaksızın kampüste bulacağınız tüm mükemmel öğrenme fırsatlarını sunmak üzere tasarlanmıştır.

Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü'ndeki çevrimiçi programlar, Yüksek Lisans (LLM), Lisansüstü Diploma (PGDip) veya Lisansüstü Sertifika (PGCert) olarak yarı zamanlı olarak incelenebilir. PGDip ve PGCert, LLM programının daha kısa versiyonlarıdır. LLM'nin aksine, bir tezin tamamlanmasını gerektirmez, ancak size usta düzeyde içerik sağlar. PGDip ve PGCert arasındaki fark, gerekli modüllerin sayısıdır (PGCert PGDip'ten daha kısadır).

yapı

Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü LLM, iki akademik yıl boyunca sunulan yarı zamanlı eğitim için hazırdır. Bu süre zarfında, dört ders modülü ve 20.000 kelimelik bir tezi göreceksiniz. Her modül için, 30 kredi ve teziniz için 60 kredi daha alacaksınız. Mezun olabilmeniz için, modüllerin her yönünü tamamlamayı ve ilgili tüm ödevleri içeren 180 krediyi tahakkuk etmiş olmalısınız.

Modüller

Ticari tahkime ilişkin iki temel modül, özellikle tahkim usulü sırasında ortaya çıkan tüm önemli hukuki meseleleri ayrıntılı bir şekilde öğrencilere sunmaktadır. Bu, sizi ev içi avukatlar, dış avukat, akademisyenler veya hakemler gibi olsun, bu alandaki mükemmelliği sağlamak için gereken bilgi ve becerileri kazandıracaktır.

 • Uluslararası Ticari Tahkim: Teori ve Bağlam
 • Uluslararası Ticari Tahkim: Seçilmiş Konular
 • Yatırım Antlaşması Tahkimatı
 • Yatırım Tahkimatı: Esansiyel Koruma
 • Tez

Giriş koşulları

LLM, PGDip veya PGCert Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü programına girmek için uygun olabilmeniz için aşağıdakilere sahip olmanız gerekir:

Hukuk mezunları

 • Programa giriş için olağan nitelik, hukuk alanında veya önemli bir hukuk içeriğine sahip bir derecede en az 2.1 ödül (veya uluslararası eşdeğer) olan bir derece.
 • Diğer hukuki niteliklere ve / veya önemli mesleki hukuk tecrübesine sahip olan 2.2 onurlu hukuk mezunları da hak kazanabilirler.

Hukuk dışı mezunları

 • İngiltere profesyonel birimleri tarafından tanınan Ortak Mesleki Sınav (CPE) veya Yüksek Lisans Diplomasına (GDL) da (veya yüzde 60) bir hak kazanmış en az 2.2 onur derecesine sahip olan kanun dışı mezunlar da geçerli olabilir.
 • Hukuk dışı mezunlar, yasal bir alanda veya doğrudan kendi çalışma programlarıyla ilgili bir alanda önemli derecede mesleki deneyim temelinde değerlendirilebilir.

Her durumda, adil bir değerlendirme ve kararın alınması için tam bir online başvuru gereklidir. Her başvuru esastan ve kapsamlı başvuru belgeleri göz önüne alınarak değerlendirilir.

Tüm başvurular için eksiksiz ve ayrıntılı bir CV gereklidir ve mesleki deneyimlerin göz önüne alınması gereken durumlarda özellikle önemlidir.

Uluslararası başvuranlar

Queen Mary'de, küresel toplumumuzdan gurur duyuyoruz ve dünya çapındaki öğrencileri ağırlamak için uzun bir geçmişe sahibiz. Yıllar geçtikçe uluslararası mezunlarımızın binlerceı başarılı kariyere devam etmeye devam ediyor.

Modüllerden ve teklif öğretiminden en iyi şekilde faydalanabilmek ve çevrimiçi tartışmalara ayak uydurabilmek için, tüm adaylar kabul için minimum akademik İngilizce dil standardını karşılamalıdır. Standart İngilizce gereksinimlerimize uygun yeterli İngilizce dil becerisi kanıtı sağlamanız gerekecek. IELTS şartı genel olarak 7.0 ve yazma bileşeninde en az 7.0'dır.

Gerekli İngilizce seviyesine ulaşmadıysanız, gerekli seviyeye gelmek için ülkenizde İngilizce dil sınavlarına devam etmelisiniz.

Nasıl değerlendirilirsiniz

Queen Mary Online'da bir öğrenci olarak, beceri ve bilgi ediniminde aktif bir rol oynamak istiyoruz. Belirlenen konular hakkında bilinçli bir tartışma ortamı oluşturmak için tasarlanmış bir tartışma forumları ve grup web seminerleri karışımı kullanıyoruz.

Her bir modül değerlendirilmiş görevler, bir modül denemesi ve son değerlendirme egzersizinden oluşur (evden eve gidiş sınavı). Sürekli değerlendirme öğrenci-öğretmen ilişkisini artıracak ve uzman öğretmenler tarafından düzenli olarak geri bildirim alacaksınız. Ayrıca, sorularınızı ve endişelerinizi direkt kurbanın ve yönetmen direktifine yönlendirebileceksiniz.

LLM için gereken son tez, amirinizle üzerinde anlaşmaya varılan bir konuda kapsamlı araştırma ve bağımsız araştırma içerecektir.

Nereye götürebileceğimizi

LM mezunlarımızın başarı hikayelerinden bu dersin başarıyla tamamlanmasıyla size açık olacak çeşitli kariyerlerden bahsediyoruz. Beklediğiniz gibi, büyük bir kısmı doğrudan avukat, avukat, avukat, yasal iştirakçi veya paralegals olarak çalışan derecesi bilgilerini uyguladı. Diğerleri finansal ve enerji düzenleme, danışmanlık, patentler ve ticari markalar gibi alanlarda çalışmaya başladı. Halen tam kalifiye olmuş ve birkaç yıldır pratik yapmış birçok öğrenci, mevcut şirketleri içindeki yerlerini yükseltebilir veya yeni bir hukuk alanında uzmanlaşabilir. Doktora programını yürüten önemli bir sayı, QMUL'de veya İngiltere'deki veya diğer ülkelerdeki diğer üniversitelerde bu projeler için para çekme konusunda başarılı olmuştur.

Programımız aracılığıyla geliştirilen beceriler - sunduğumuz müfredat dışı etkinliklerle birlikte - son mezunlarımızı İngiltere'de ve dünyanın dört bir yanındaki şirketlerde aşağıdaki gibi hareket etmelerine imkân sağlamıştır:

 • Herbert Smith Freehills
 • Dentons
 • Cubb Sigorta
 • Nomura
 • Deloite
 • Latham
 • Avrupa Birliği Delegasyonu
 • Ofgem
 • Honda
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

QMUL Online offers you world-class teaching delivered by leading academics and professionals at the top of their game.

QMUL Online offers you world-class teaching delivered by leading academics and professionals at the top of their game. Daha Az