LLM Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümlenmesi ve Tahkim Alanında İleri Araştırmalar

Genel

10 konum mevcut

Program açıklaması

Leiden University , Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü ve Tahkim Alanında İleri Çalışmalarda Hukuk Yüksek Lisansı (LLM), uluslararası uyuşmazlıkların çözülmesi ve uluslararası hukukta tahkim teorisi ve pratiği üzerine yüksek düzeyde bir lisansüstü programdır.

Bu yüksek lisans programı neyi kapsıyor?

Devletler uluslararası anlaşmazlıklarını nasıl çözüyor? Uluslararası hukuk düzeyinde dava ve tahkim nasıl yapılır? Bir Devlet ile yabancı bir yatırımcı arasındaki veya iki Devlet arasındaki yatırım anlaşmazlıkları tahkim edilebilir mi? Uluslararası Adalet Divanı ve diğer uluslararası mahkemeler ile mahkemelerin uluslararası toplumdaki rolü nedir?

Bu ve diğer sorulara uluslararası hukuk açısından bakıp nasıl cevap vereceğinizi öğrenin.

Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü ve Tahkim'i seçme nedenleri?

Uluslararası Anlaşmazlıkların Çözümü ve Tahkim Alanında İleri Araştırmalar öğrencisi olarak, yararlanabilecekleriniz:

 • Mükemmel itibar: Leiden Hukuk Fakültesi, kaliteli eğitimi ve araştırması için güçlü bir uluslararası üne sahiptir.
 • Eşsiz odaklanma: Mezunlar, uluslararası kamuoyunda hukuk uyuşmazlığı çözümü ve tahkim hakkında derinlemesine bilgi kazanacaklar, ancak diğer alanlardaki uyuşmazlık çözümü, onları gelecek meslekleri için hazırlayacak becerilerle donatarak da fark edilecektir.
 • Uzman eğitmenler: Uyuşmazlıkların çözümü ve tahkim alanında uluslararası üne sahip uzman personel ve misafir öğretim görevlileri tarafından verilecektir. Öğretim kadromuzun çoğu sadece akademisyenler değil aynı zamanda hakemler, avukatlar veya Daimi Tahkim Mahkemesi (PCA) gibi uluslararası kuruluşların önde gelen üyeleridir.

Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü ve Tahkim sizin için doğru program mı?

Alanda samimi bir ilgi duyuyorsanız, bu program tam size göre:

 • Bu alanda daha fazla uzmanlaşmak veya kariyer olanaklarınızı geliştirmek isteyen nitelikli bir avukatsınız veya
 • Hukuk pratiğine erişimi sunan Hukuk diplomasına sahip mükemmel bir öğrenciyseniz, veya
 • Bu alanda ilgili mesleki deneyiminiz var.

Program, yasal pratikte, uluslararası kuruluşlarda, devlet kurumlarında, uluslararası sivil toplum kuruluşlarında veya akademi'de çalışan veya kariyer yapmak isteyenlere yöneliktir. Programı bir yıl tam gün veya iki yıl yarı zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Kabul şartları

Leiden University Uluslararası Anlaşmazlıkların Çözümü ve Tahkim'e hak kazanmak için aşağıdaki kabul koşullarını yerine getirmelisiniz.

Akademik gereksinimler
 • Ülkedeki hukukî uygulamaya erişim sunan Hukukta tam derece veya tanınmış bir Üniversite / Hukuk Fakültesinden eşdeğer bir derece; veya başka bir disiplinde eşdeğer bir seviyede yasanın yeterli bir geçmişine veya anlayışına sahip bir derece.
 • Akademik transkript ve tavsiye mektupları ile gösterilen mükemmel akademik performansın kanıtı.
dil gereksinimleri
 • TOEFL sınavı (toplam 100 İnternet tabanlı puan) veya IELTS sınavı (toplam puan 7.0) veya zaman zaman tamamlayan ve uygun bir sınavla kanıtlanan Cambridge English Yeterlilik belgesi (CPE) ile kanıtlanmış İngilizce dil yeterlilik Bir telefon görüşmesi.
 • Yukarıda belirtilen genel İngilizce sınav puanlarına ek olarak, tüm alt bölümler için minimum IELTS 6.0 (TOEFL 20) puanları gereklidir.

Bu gereksinim, aşağıdaki durumlarda geçerli değildir:

 • Eğitiminizi Kanada'da (Quebec hariç), ABD, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda veya Avustralya'da veya
 • Uluslararası Bir Bakalorya.
Mesleki İngilizce Kursu

Adaylar, eğer aşağıdaki İngilizce sınav puanlarına sahiplerse, giriş yapmadan önce bir aylık bir hazırlık öncesi İngilizce kursuna kabul edilebilirler - bu, her zaman programın kabul kurulu kararına bağlıdır:

 • Genel bir İngilizce IELTS 6.5 (TOEFL 90) skoru - IELTS 5.5'ten (TOEFL 17) daha düşük bant notaları olmadan.
 • Genel İngilizce puanı yeterli ancak IELTS 5.5'in bir veya daha fazla grup puanı (TOEFL 17).
Programa özel gereksinimler
 • Giriş şartlarını yerine getirmek bir giriş teklifini garanti etmez. Öğrenciler genel liyakat temelinde seçilir.
 • Bir AB / AÇA üyesi olmayan öğrenci olarak, yalnızca tam zamanlı yüz yüze (ya da Hava ve Uzay Hukuku öğrencileri için mevcut olan harmanlanmış öğrenme seçeneğini) ancak yarı zamanlı yüz yüze seçeneğini seçemezsiniz.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Devamını oku

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Daha Az
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Lahey , Lahey , Lahey , Lahey + 9 Daha fazla Daha az