LLM Yönetişim ve Dijital Toplumda Hukuk

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Dijital toplumda hükümetin rolü nedir? Ve bunun kamu sektörü üzerindeki etkisi nedir? Siber suç meselelerine yasal ve örgütsel bir bakış açısıyla nasıl yaklaşmalıyız?

Dijitalleşmedeki son gelişmeler, artan sayıda partinin güvenlik meselelerine karışmasına neden olmuştur. Sonuçta, “güvenlik ve sayısallaştırma”, siber suçlarla sınırlı değildir ve bu nedenle hem polisi hem de mahkemeleri etkiler. Ayrıca, çevrimiçi ve çevrimdışı kamu düzeni dahil olmak üzere, gözetim ve yasa ve düzenin korunması ile de ilgilidir. Devlet kurumları, dijitalleştirmenin getirdiği bu tür engel ve sorunların üstesinden gelmek için hangi stratejilerin benimseneceğine karar vermek zorundadır.

İş piyasasında, dijital toplumdaki gelişmeleri yorumlayabilen ve buna göre cevap verebilen disiplinlerarası bir profile sahip mezunlara açık bir talep var. Bu yüksek lisans programı, bu talebi karşılamak ve öğrencileri bu alandaki bir kariyere hazırlamak için tasarlanmıştır.

Bu programda, kuruluşların karşılaştığı gerçek yaşam sorunlarına ilişkin bir fikir edinmek için hem özel hem de kamu sektöründeki üniversite ortaklarıyla yoğun bir şekilde çalışacaksınız. Kamuya açık bir ortamda dijitalleştirme ile ilgili sorunlar alanında çalışırken pratik deneyim kazanacaksınız. Programın mezunları, akademik araştırmalarda veya siyasi veya devlet kurumlarında veya iş dünyasında olsun, bu tür sorunları tartışmak ve çözmek için iyi bir donanıma sahip olacaktır.

Lütfen unutmayın, bu program Leeuwarden'deki (Groningen değil) Fakülte kampüsümüzde verilmektedir.

program

Yıl 1

Bu Yüksek Lisans programı tamamlamak için bir yıl sürer. İlk dönem, “dijital toplumda güvenlik” teması kapsamında yönetişim, hukuk ve güvenlik ana temaları üzerine bütünleşik bir kurslar grubundan oluşmaktadır. İlk dönem teorik kavramlara aşina olmaya ve araştırma becerilerini geliştirmeye odaklanır.

Bu kısmen, örneğin bir güvenlik kontrol bölgesi, sigorta şirketleri, bankalar, Hollanda Trafik İhlali Bürosu CJIB ve devlet kurumlarından pratik vaka çalışmaları ile çalışılarak elde edilir. İkinci dönem bu bilgiyi derinleştirmeyi amaçlamaktadır.

Dersler

 • Dijital toplumda politika bilimi (6 EC)
 • Nezaret
 • Seminer Politika Analizi (6 EC)
 • Modern Kamu Yönetimi (6 EC)
 • Emniyet
 • Siber Suç (5 EC)
 • Emniyet Yönetişimi (5 EC)
 • Tez Projesi (20 EC)

Yurt dışında okumak

 • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır
 • Ortalama 20 hafta boyunca
 • Maksimum 30 EC

Giriş koşulları

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
not ortalaması Kabul Kurulu'na transkript ve diploma vermenin yanı sıra, öğrenciler 7/10'lik bir eşdeğer asgari not ortalamasına (Sınıf Puanı Ortalama) sahip olmalı (Hollandaca not ölçeği).
asgari bilgi

Bilgi asgari hukuku: İdare hukuku, anayasa hukuku, mülkiyet hukuku ve sözleşmeler hukuku ile temel uluslararası kamu hukuku ve / veya Avrupa hukuku bilgisi.

Bilgi minimum sosyal bilimi: temel sosyal bilimler araştırma metodolojisi bilgisi, sosyal bilimler teorisi, politika çalışmaları ve organizasyon çalışmaları.

dil testi

Anadili İngilizce olan kişiler, yeterlilik kanıtı sağlamaktan muafiyet isteyebilir. Aksi takdirde, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtını vermeniz gerekecektir:

 • TOEFL: 100 (tüm bölümlerin en az 21 olması gerekir; yazı bölümünün en az 23 olması gerekir)
 • IELTS: 7 (tüm bölümlerin en az 6.0 olması; yazı bölümünün en az 6.5 olması gerekir)
 • Cambridge C2 Yeterliliği (CPE, Cambridge'de İngilizce Yeterlik Sertifikası);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge İleri Düzey İngilizce Sertifikası)
 • Hollandalı bir araştırma üniversitesinde İngilizce öğretimi lisans programı alan / tamamlayan adaylar İngilizce yeterlilik sınavına girmekten muaf olabilir.

Test puanları iki yıldan eski olamaz.

önceki eğitim LLB veya eşdeğeri, Sosyal Bilimler alanında bir az veya Sosyal Bilimler Lisans, Hukukta bir az ile.
referans mektubu Adaylar, akademik kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan bir akademik hakemden bir referans mektubu sağlamalıdır. Başvuru, hakeminizin kurumsal e-posta adresinden Kabul Ofisine e-postayla gönderilebilir veya Çevrimiçi Başvuru Sistemine yüklenebilir. Yüklenen mektup antetli kağıt üzerinde olmalı ve hakem tarafından imzalanmalı ve kurumsal e-posta adresi de dahil olmak üzere hakeminizin iletişim bilgilerini içermelidir.

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020

Öğrenim ücretleri

milliyet Yıl ücret Program formu
AB / AEA 2019-2020 2083 € tam zamanlı
AB dışı / EEA 2019-2020 14650 € tam zamanlı
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı

İş imkanları

Bu programda, özel ve kamu sektöründeki ortaklarla yoğun bir şekilde çalışacaksınız. Bu şekilde, kamu sektörü kuruluşlarının karşılaştığı gerçek sorunlarla karşılaşacaksınız. Kamuya açık bir ortamda dijitalleştirme problemleri alanında çalışırken pratik deneyim kazanacaksınız. Bu programın mezunu olarak, akademik araştırmalarda veya siyasi veya devlet kurumlarında veya iş dünyasında olsun, bu tür sorunları tartışmak ve çözmek için iyi bir donanıma sahip olacaksınız.

Bu programın mezunları kamu sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalışmaya devam ediyor. Kariyer fırsatları sadece bakanlıklar veya il ve yerel yönetimler gibi geleneksel otoritelere değil, aynı zamanda onları çevreleyen kuruluşlara da bağlıdır: ajanslar, bağımsız yönetim organları, belediyeler arası ve bölgesel kuruluşlar, Avrupa ve uluslararası kuruluşlar ve iş dünyasında. Örneğin, Ulusal Polis, Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü, Savcılık Servisi, Özel Soruşturma Hizmetleri ve kamu kuruluşlarıyla birlikte çalışan özel partiler gibi bakanlıkların bölümlerini ele alalım.

İş örnekleri

 • Bir güvenlik kontrol bölgesinde araştırmacı
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Devamını oku

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Daha Az
Groningen , Leeuwarden + 1 Daha fazla Daha az