LLM Yasası

Genel

Program açıklaması

LLM Yasası, öğrencilere hukuki süreçler, yöntemler ve kavramlar hakkında sistematik bir anlayış sunarak akademik bir konu olarak öğrencilerin hukuk hakkındaki bilgilerini derinleştirmek ve genişletmek için tasarlanmıştır; yasal süreçlerin gerçekleştiği sosyal ve politik bağlamın; ve uygun teorik hukuk anlayışları.

Neden LLM Kanunu?

Akademik potansiyelinizi en üst düzeye çıkararak ve problem çözme becerilerinizi uluslararası bir bağlamda geliştirerek, program mesleki gelişiminizi ve ufkunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır. Kazandığınız araştırma ve yazma becerileri, hukuk mesleği, politika yapma, kurumsal sektör, devlet kurumları veya akademi dahil olmak üzere çeşitli profesyonel sektörlere aktarılabilir.

Hukuk Fakültemiz, dünyanın dört bir yanından insan hakları, ticaret hukuku, uluslararası ve Avrupa hukuku gibi alanlarda uzmanlaşmış, karmaşık hukuki sorunlar hakkında en son düşünceleri iletme konusunda uzman, temel konulardaki eğitimi meyve ile birleştiren bilim adamlarından oluşmaktadır. mevcut araştırmaları.

Öğrenciler ayrıca, okulun büyük yerel ve uluslararası organizasyonlara sahip uygun öğrencilere yerleştirme fırsatları sunmasını sağlayan geniş iletişim ağlarından da yararlanacaklardır.

Yararları

 • Seçkin hukukçularla etkileşim kurma ve iletişim kurma fırsatları.
 • Hukuki araştırma, öğretim ve uygulamada geniş tecrübe ve uzmanlığa sahip fakülte.
 • Uluslararası tartışma ve MUN yarışmalarına katılma fırsatları.
 • Uluslararası organizasyonlara saha ziyaretlerine katılma fırsatları.
 • Bakanlığın geniş ortaklık ağı aracılığıyla yasal uygulamaya maruz kalın.

Program İçeriği

LLM Hukuk programı, zorunlu bir yazma projesi de dahil olmak üzere 180 krediden oluşmaktadır. Yazma projesi denetimli bir tez veya işe yerleştirme olabilir. Kalan 120 kredi altı adet 20 kredi modülü ile kazanılacaktır.

 • Hukuki Araştırma Becerileri (20 Kredi) - Zorunlu
 • Tez (60 Kredi) - Zorunlu
 • Uluslararası Örgütler ve Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü (20 Kredi) - Zorunlu
 • Work Integrated Learning (yalnızca uygun öğrenciler) (60 Kredi) - İsteğe bağlı
 • İşten Çıkarma Kanunu (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Bireysel İş Hukuku (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • İngiltere ve Avrupa Ayrımcılıkla Mücadele Kanunu (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Uluslararası Hukukun Temelleri ve İlkeleri (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Uluslararası Mal Satış Kanunu (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Dünya Ticaret Örgütü Hukuk ve Politikası (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Uluslararası Ticari Dava ve Tahkim (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • BAE ve DIFC İş Hukuku (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Göç Teorileri ve Yaklaşımları (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Entegre Çalışma ve Öğrenme (20 Kredi) - İsteğe Bağlı
 • Sürdürülebilir Kalkınma ve İnsan Hakları (20 Kredi) - İsteğe Bağlı

130842_54e3dd4b4f52ac14f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c7d2e7bd39f4ac45d_1280.jpgjessica45 / Stardoll

öğretim

Derslerin, seminerlerin, çalıştayların, profesyonel stajların ve öz-yönelimli çalışmaların teşvik edici bir kombinasyonu ile bilgi ve anlayış kazanacak ve görsel-işitsel medya, kütüphane kitapları ve e-öğrenme materyalleri gibi çeşitli kaynakları kullanacaksınız.

Dersler, seminerler ve sunumlar temel bilgileri iletmek, temalar ve fikirler geliştirmek ve etkileşimli alıştırmalar ve akran ve öz değerlendirme fırsatları aracılığıyla öğrencilerin katılımını teşvik etmek için kullanılır. Ayrıca, yoğun yapılandırılmış okuma ve araştırma programlarına katılmanız ve bulgularınızı sözlü ve yazılı olarak sunmanız istenecektir.

Beceri eğitimi, özellikle Yasal Araştırma Becerileri modülümüz aracılığıyla, uygun materyallerin tanımlanması ve yeri, eleştirel ve analitik okuma, yazma becerileri ve sözleşmeleri dahil olmak üzere lisansüstü çalışmalar için gerekli entelektüel araçlarla donatılır.

Her modül içinde ve Tezin önemli bir bölümündeki birkaç oturum, uygun bir araştırma sorusunun tanımlanması, literatür taraması yazılması ve bir Tezin planlanması ve yazılması konusunda araştırma yürütmek için rehberlik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Tüm modüllerle ilgili öğrenme ve öğretme, yasanın faaliyet gösterdiği etik, sosyal, mesleki, tarihsel ve kültürel bağlamların ilgili yönlerini kapsayan eleştirel bir yaklaşımla bilgilendirilir. Etik, bazı modüllere özel olarak yerleştirilmiştir ve öğrencilere, kendi araştırmalarının ve yasaların her düzeyde faaliyet gösterdiği etik boyutları anlama fırsatı verilir.

Giriş koşulları

 • Üniversitenin LLM / PG Dip / PG Sertifika Kanunu için standart giriş koşulları 2: 2 Hukuk Diploması veya Hukuk / CPE Yüksek Lisans Diplomasından oluşur.
 • Bununla birlikte, ilgili disiplinlerde, küçük yaştakilerle veya ilgili mesleki deneyim veya niteliklere sahip mezunlar program liderinin takdirine bağlı olarak kabul edilebilir.

İngiltere dışındaki diğer nitelikler NARIC yönergelerine göre değerlendirilecektir.

İngilizce Dil Gereksinimleri (Lisansüstü)

Middlesex University Dubai tüm programlar İngilizce olarak öğretilir ve İngilizce konuşulan ülkeler dışında (İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda gibi) önceki eğitime sahip başvuru sahipleri İngilizce dil yeterliliğini aşağıdaki gibi göstermelidir. :

 • IELTS Academic: 6.5 (her grupta en az 6.0)
 • TOEFL İnternet tabanlı: 87 (21 dinleme ve yazma, 22 konuşma ve 23 okuma)
 • PearsonPTE Akademik: 58
 • PearsonPTE Genel: Seviye 4

Gelecekteki Kariyer ve İstihdam Edilebilirlik

Bu program, yasal uygulamada kariyer arayan veya düzenli olarak ticari organlarla çalışan profesyonel hizmet sağlayıcılarla çalışan öğrenciler için tasarlanmıştır. Onları kamu ve özel sektör kuruluşlarında, çokuluslu şirketlerde ve ticari işlemler ve anlaşmazlıkları düzenleyen uluslararası ve uluslararası kurallar çerçevesinde uzman bilgisi gerektiren hükümetler arası organlarda geniş bir kariyer yelpazesine hazırlar.

LLM pazarlanabilir bir niteliktir ve programın önceki mezunları kamu ve özel sektör kuruluşlarının hukuk departmanları, çokuluslu şirketler, uluslararası kuruluşlar, devlet daireleri ve yargı içinde çalışmaya başlamıştır. Birçoğu yüksek öğrenimlerine doktora yoluyla devam etmiştir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Middlesex University is a dynamic university with a reputation for innovation and excellence in teaching and research. Middlesex University Dubai is the first overseas campus of the internationally re ... Devamını oku

Middlesex University is a dynamic university with a reputation for innovation and excellence in teaching and research. Middlesex University Dubai is the first overseas campus of the internationally renowned Middlesex University in London. The campus, which opened in January 2005, has over 3,000 students from over 100 nationalities and offers undergraduate and postgraduate programmes in a wide variety of subject areas. We are a truly global university committed to meeting the needs and ambitions of a culturally and internationally diverse range of students, by providing challenging academic programmes underpinned by innovative research, scholarship and professional practice. We prepare our students to be professional, skilled individuals fitted for the modern world, committed to lifelong learning and able to contribute to the communities in which they live and work. Daha Az