LAWSTUDIES

Anayasa Hukuku LLM'ler Karşılaştır

Bir ila iki yıl arasında tamamlanması için, bir LLM hukuk alanında ileri düzeyde bir derecedir. Legus Magister'dan türetilen bu derece, Hukuk Yüksek Lisansı olarak da bilinir ve öğrencilere ilerideki meslekler için rekabet avantajı sağlayabilir.

Anayasa Hukukunda bir LLM nedir? Programa bağlı olarak, öğrenciler üniversitenin ev sahibi ülkesinin anayasasını inceleyebilir veya uluslararası anayasa yasalarının geniş kapsamlı bir görüşünü alabilirler. Eyalet veya il gibi diğer anayasa türleri de ilgi alanı olarak takip edilebilir. Çoğu anayasal belge, iktidar kurumları ve vatandaşları arasındaki iktidar ilişkilerini tarif ettiği için, bu alandaki birçok bilim adamı, genellikle çocuk veya kadınlar gibi belirli demografik özelliklere ve bu yasaların onları nasıl etkilediğine odaklanan medeni haklara yönelik önemli araştırma zamanları ayırmaktadır.

Anayasa hukukunda bir arka plandan kazanılan belirli beceriler arasında, medeni hakların, hukuksal yazma yeteneğinin ve araştırma becerinin karmaşık bir şekilde anlaşılması bulunmaktadır. Ek olarak, birçok öğrenci, hem öğrencilere hem de işlere yardımcı olabilecek ileri düzey akıl yürütme ve zaman yönetimi becerileri kazanır.

Kolej kitaplarını dengelemek, programın uzunluğu ve yeri de dahil olmak üzere çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmayı gerektirir. En güncel bütçe bilgileri için, muhtemel okullarınızın finansal ofisleriyle görüşmeyi düşünün.

Anayasa hukuku alanındaki meslekler tipik olarak hukuk alanında takip edilmektedir, ancak öğrenciler aynı zamanda eğitim, iş geliştirme ve yönetim dünyasında büyük fırsatlar bulabilirler. Farklı bölgeler farklı gereksinimlere sahip olduğu için, öğrenciler yasayla çalışmaya hak kazanabilirler ya da avukat olmadan önce ek dereceler ve sınavlar yapmaya ihtiyaç duyabilirler. Bu alanda mezunlar için tipik pozisyonlar arasında anayasa avukatı, hukuk danışmanı, uyum danışmanı ve yasal eğitimci bulunmaktadır.

Anayasa Hukuku'ndaki LLM'niz, çevrimiçi ve çevrimdışı dersler ile dünyanın dört bir yanındaki kurumlarda bir araya getirilerek kazanılabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

 

1 Sonuçlar Anayasa Hukuku Filter

Anayasa hukuku ve idari master

Grupo Tiradentes
Hukuk Yüksek Lisansı (LLM)
Mar 2021
<
Tam zamanlı
<
374 saat
Portuguese (Brazil)
Kampüs

Sosyal Demokrat Devlet Kanunun en çarpıcı özelliklerinden biri, Anayasanın üstünlüğü olduğunu. Sonuç olarak, yaratılış teorisi sözde anayasal blok olarak maddi denilen anayasa ...

Devamını oku