LegalTech (LLM) Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Program, hukuk ve teknolojilerde çok çeşitli disiplinler arası yeterliliklere sahip yüksek nitelikli profesyoneller hazırlamayı amaçlamaktadır.

Yasal alan IoE'den (Her şeyin İnterneti) etkilenir, bu nedenle bir avukatın teknoloji alanını anlaması çok önemlidir. Bu program bu teknolojileri (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kapsamayı amaçlamaktadır: yapay zeka, büyük veri analitiği, açık verilerin yeniden kullanımı, blok zinciri, kitle kaynak kullanımı, semantik ve diğer en yeni yıkıcı teknolojiler, ayrıca oyunlaştırma.

Programın konuları GDPR, IP, Siber Güvenlik, Siber Suç ve Adli Tıp, Fintech, Regtech, AI & Law, Semantic Legal Web, Robotik ve diğerleri üzerine odaklanmıştır.

Çalışmalar diğer programlardan farklı olacaktır, çünkü öğrenciler hackathonlara, buluşmalara, çalıştaylara, uluslararası ve bölgesel yarışmalara katılacak ve kendi yasal teknoloji başlangıç karnı MRU Legaltech başlangıç bölgesini oluşturma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacaklar. Tüm materyaller çevrimiçi sağlanacağı için programa katılım esnektir. Tabii ki, programdan mümkün olduğunca fazla fayda elde etmek için bu harika macera için tüm zamanınızı ayırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Bununla birlikte, çalışmalar oyunlaştırılacak, böylece oyunlaştırmanın farklı alanlarda ve alanlarda nasıl kullanılabileceğini öğrenecek ilk öğrencilerden biri olacaksınız.

Program pazar ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır:

 • Avukatların yeni teknolojik ve ticari yeterliliklere ihtiyaçları vardır;
 • Teknoloji gelişmeleri yasal hizmet pazarını etkiler;
 • Ortaya çıkan legaltech teşebbüsleri özel eğitimli avukatlar gerektirir.

Uluslararası Hareketlilik Olanakları

Öğrenciler 1 veya 2 dönem yurtdışında bir üniversitede okuma ve başka bir ülkede staj yapma imkanı veren ERASMUS + hareketlilik programına katılmaya teşvik edilir.

Kariyer olasılıkları

Akademik yeterlilikler, çeşitli işletmelerde, sivil toplum kuruluşlarında ve devlet kurumlarında bir psikologun yanı sıra bir araştırmacı (üçüncü aşama çalışmalarına erişim) olarak çalışmasına izin verir. Özellikle mezunlar, insan kaynakları yönetiminde edindiği bilgi ve becerileri uygulayabilecek, belirli şirketlerin etkinliğini artırmak için iş dünyasına psikolojik teknikler uygulayabilecektir.

Giriş koşulları

Adayların üniversiteye kabul edilmek için hukuk lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir.

İngilizce dil yeterliliği - B2'den düşük olmayan seviye (Avrupa Konseyi tarafından onaylanan Dil için Ortak Referans Çerçevesi'nin izlenmesi). IELTS veya TOEFL sertifikalarına sahip olmayanlar için uzak İngilizce dil sınavı düzenlenir.

Başvuru Prosedürü ve Gerekli Belgeler

4 adımı takip edin:

 1. Apply.mruni.eu adresindeki online başvuru formunu doldurun
 2. Gerekli belgeleri yükleyin.
 3. Kayıt ücretini başvuru ücretini ödeyerek güvenceye alın.
 4. Başvurunuzu gönderin.

Gerekli belgeler:

 1. Eğitim belgeleri:
  1. Lisans derecesi yüksek lisans öğrencileri için: Ortaöğretim diploması veya yüksek öğrenim diplomasının basılı kopyalarını akademik kayıtların transkriptiyle belgelendirin. Belgeler resmi olarak Litvanya veya İngilizce diline çevrilmelidir.
  2. Not: Başvuranın ikamet ettiği ülkeye göre ek eğitim belgeleri (devlet sınavlarının sonuçları veya Üniversite öncesi eğitim gibi) gerekebilir.
  3. Yüksek lisans derecesi isteyen öğrenciler için: Üniversite transkript ve diplomanın onaylanmış gerçek kopyaları (bir adayın en az 3 yıllık bir çalışma süresi ile bir Üniversite Lisans derecesine veya eşdeğer bir ilk üniversite derecesine sahip olması gerekir). Belgeler resmi olarak Litvanya veya İngilizce diline çevrilmelidir.
 2. İngilizce dil yeterliliğinin sonuçlarını kanıtlayan belge.
  1. Lisans derecesi arayan öğrenciler için: en azından seviye B1; B1 seviyesine eşdeğer İngilizce yeterlilik sertifikalarının değerlendirilmesi: TOEFL Paper 477-510, TOEFL IBT 53-64, IELTS 4.5-5.0, PTE seviyesi.
  2. Yüksek lisans derecesi alan öğrenciler için: en az B2 düzeyinde, B2 seviyesine denk İngilizce yeterlilik belgesi değerlendirmeleri: TOEFL Paper 513-547, TOEFL IBT 65-78, IELTS 5.5-6.0.
  3. Not: IELTS veya TOEFL yoksa, Üniversite tarafından düzenlenen online İngilizce seviye sınavına girme olasılığı vardır. Uygulamayı doldururken bu seçeneği seçmelisiniz. Bu test için herhangi bir ek ücret yoktur.
 3. Pasaport kopyası.
 4. Pasaport tipi fotoğraf.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Located just 20 minutes from the center of Vilnius, Mykolas Romeris University (MRU) is one of largest and most international universities in Lithuania, currently having around 7,000 students from 58 ... Devamını oku

Located just 20 minutes from the center of Vilnius, Mykolas Romeris University (MRU) is one of largest and most international universities in Lithuania, currently having around 7,000 students from 58 countries. The university offers programs fully taught in English for international students at all levels - from Bachelor’s to PhDs in the field of Social Sciences. Daha Az