Program 2007 yılında kuruldu. Kurulduğundan bu yana, program Arapça ve İngilizce olarak kamu hukuku ve şeriat hukuku dersleri verdi. Program yerel ve uluslararası olarak tanınmakta ve mezunlarını profesyonel pazarda etkin bir şekilde rekabet etmeye hazır olmaya hak kazanmaktadır.

Program mesajı

Suudi ve uluslararası hukuk ve Şeriat ile ilgili temel ahlaki değerler, yasal beceri ve bilgi ile seçkin mesleki yasallıkların hazırlanması.

Dar Al-Hekma Üniversitesi'nde hukuk programının avantajları

Dar Al Hekma Üniversitesinde Hukuk Lisans Programı, Suudi Arabistan'da hem Arapça hem de İngilizce olarak öğretilen ilk kadın hukuk programıdır.

Suudi Arabistan'ın batı bölgesinde uluslararası hukuku öğreten ilk programdır. Müfredat, öğrencilerin Suudi hukukunu, şeriat ve uluslararası hukuku öğrenmelerini sağlayan teorik dersleri ve uygulamalı becerileri bir araya getirir.Program kız öğrencilerin hem Arapça hem de İngilizce olarak hazırlanmasını sağlar. Ve bireysel ilgi alanlarını ve mesleki hedeflerini tamamlayan kurslar seçmelerine izin verir.

Hukuk öğrencileri en yüksek bölgesel ve uluslararası düzeylerde performansı ayırt etmişlerdir. Dar Al-Hikma Hukuk Programı, İngiltere'yi uluslararası yasal tahkim oyunlarında temsil eden tek programdı, Dar Al-Hikma, Orta Doğu'da son birkaç yılda art arda gelen en iyi ekip olarak.

Hukuk programı, dünyanın dört bir yanındaki prestijli üniversitelerden gelen yüksek nitelikli öğretim üyelerini, hukuk alanındaki geçmişleri ve araştırma alanlarını içerir ve öğrencilerin çalışma sırasında çeşitli uluslararası kültürleri öğrenmelerini sağlar.

Üniversitenin kendine özgü ve zengin ortamı, üniversitenin kendine özgü ve zengin çevresinin kendine güvenlerini arttırmasını ve uluslararası hukuk forumlarındaki kanıtlar ve kanıtlar ve zorluklarla desteklenen güven ve güçle sözlü ve yazılı yasal argümanlar sunmasını ve sunmasını sağlar.

Hukuk programı mezunlarının uluslararası hukuk firmalarında çalışmasını ve prestijli uluslararası üniversitelerde yüksek çalışmalarını sürdürmesini sağlar. .

Kariyer fırsatları veya kariyer olanakları

Hukuk programı mezunları olarak çalışabilir:

  • Suudi Arabistan'daki yerel şirketler için avukatlar.
  • Suudi Arabistan'ın içindeki ve dışındaki uluslararası firmalardaki avukatlar.
  • Yerel avukatlar veya kamu, özel veya diğer kuruluşlardaki yasal danışmanlar.
  • Bakanlıklarda bir pozisyon.
  • Sivil bürosu.
  • Hükümetlerarası Organizasyonun Analisti.
  • Siyasi muhabir.
  • Öğretim üyesi (lisansüstü çalışmalardan mezun olduktan sonra).
Program dili:
  • Ingilizce
Son Güncelleme Nisan 30, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 1, 2019
Duration
4 yıl
Tam zamanlı
Price
320,000 SAR
Burslar mevcut
Deadline
Ağu 29, 2019
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 1, 2019
End Date
May 5, 2020
Son başvuru tarihi
Ağu 29, 2019

Eyl 1, 2019

Location
Son başvuru tarihi
Ağu 29, 2019
End Date
May 5, 2020