$close

Filtreler

Sonuçları Göster

MBA Hukuk Dereceleri İncele 2022

MBA hukuk, hukuk alanında uzmanlaşabileceğiniz bir işletme yüksek lisans programıdır. Hukuk programlarında MBA, şirketler hukuku, girişimcilik, yönetim danışmanlığı veya iş idaresi ile ilgilenen öğrenciler için idealdir. Hukukta MBA programının avantajları nelerdir? Hukuk alanında MBA yapmanın sayısız avantajı bulunmaktadır. Özellikle, Hukuk alanında MBA yapanlar, hu… Devamını oku

MBA hukuk, hukuk alanında uzmanlaşabileceğiniz bir işletme yüksek lisans programıdır. Hukuk programlarında MBA, şirketler hukuku, girişimcilik, yönetim danışmanlığı veya iş idaresi ile ilgilenen öğrenciler için idealdir.

Hukukta MBA programının avantajları nelerdir?

Hukuk alanında MBA yapmanın sayısız avantajı bulunmaktadır. Özellikle, Hukuk alanında MBA yapanlar, hukuk derecelerinin çift odaklı doğası nedeniyle iki kat daha fazla kariyer fırsatına sahip olabilirler. Genellikle bir MBA tamamlamak için sadece üç yıl sürer. Birçok hukuk fakültesi ayrıca öğrenim gören öğrencilerin çalışmalarına izin veren yarı zamanlı veya çevrimiçi MBA Hukuk derecesi sunmaktadır.

Hukuk alanında MBA programının içeriği nedir?

MBA Hukuk programlarında Muhasebe ve Finans, Pazarlama, Strateji, İnsan Kaynakları, Bilgi Sistemleri, Operasyon ve Sürdürülebilirlik dersleri İşletme Hukuku, Karşılaştırmalı Ticari Tahkim, Ticaret Hukuku ve Bankacılık Kanunu gibi dersler seçmeli olabilmektedir.

Hukuk MBA programının kayıt koşulları nedir?

Hukuk MBA programlarına başvuru yapacak öğrenciler, ilgili alanlarda yüksek bir dereceyle lisans programını tamamlamış olmalıdırlar. Bazı üniversiteler, başvuru sahiplerinin, Hukuk Yüksek Lisans programına girmeden önce kendi alanlarında en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmalarını şart koşmaktadır.

MBA hukuk işletme programının maliyeti nedir?

Hukukta MBA'nin maliyetleri hukuk fakültesine, çalışma tarzına ve ülkeye göre değişmektedir. Aday öğrenciler, harç, öğrenci ücretleri, sarf malzemeleri ve yaşam masraflarını hesaba katmalıdır. Bazı hukuk fakülteleri, öğrencileri burs almaları konusunda desteklemektedir. MBA hukuk derecesi maliyetleri hakkında daha fazla bilgi için üniversiteler ile irtibata geçmek önemlidir.

Neden Online Hukuk MBA programı?

Kampüs eğitimine fırsatı olmayan ya da eğitimi sırasında çalışmak zorunda olan öğrenciler Online MBA hukuk programlarına katılmayı tercih edebilirler. Dünyadaki en iyi üniversiteler, kampüs dereceleriyle aynı nitelikleri sunan online Hukuk MBA programları sunmaktadırlar.

MBA Hukuk programlarına nasıl kayıt olunur?

Eğer hukuk alanında bir derece istiyor ve bunu işletme alanıyla birleşitrmek istiyorsanız, MBA hukuk programları size göre olabilir. Aşağıda programları inceleyebilir ve formu doldurarak ilgilendiğiniz okulun kabul ofisinden programla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
MBA
$format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
Önerilen En güncel Unvan
Santa Clara University
Santa Clara, Amerika Birleşik Devletleri

Santa Clara Hukuku ve Leavey İşletme Fakültesi, uygun hukuk öğrencileri için iki ortak derece programı sunmaktadır. JD / MBA ve JD / MSIS ortak lisans programları, öncelikle 3 ... +

Santa Clara Hukuku ve Leavey İşletme Fakültesi, uygun hukuk öğrencileri için iki ortak derece programı sunmaktadır. JD / MBA ve JD / MSIS ortak lisans programları, öncelikle 3,5 ila 4 yıllık tam zamanlı programlar olacak şekilde tasarlanmıştır. Programlar yalnızca, programlardan birine katılmak için her iki okul tarafından kabul edilen SCU Hukuk Fakültesi ve Leavey İşletme Fakültesi öğrencileri tarafından kullanılabilir. Hukuk öğrencileri, hukuk eğitimlerinin ilk yılında Leavey İşletme Fakültesi'ne başvurmalıdır. Öğrenciler, 45 hukuk fakültesini bitirmeden önce programa girmelidir. İşletme okulunda alınan derslerden JD derecesi için kredi almak için, öğrencilerin 78 birim hukuk dersini tamamlamış ve işletme derecesini tamamladıktan sonra iki ders içinde olmaları gerekir. -
MBA
Ingilizce
Kampüs