Yüksek Lisans en Droit Bancaire ve Financier Européen (LL.M.)

Genel

Program açıklaması

hakkında

Yüksek Lisans ve Droit Bancaire ve Financier Européen (LL.M.) kıta Avrupasında sunulan bu alanda önde gelen programlardan biridir. İkinci yılın ikinci döneminde yatırım fonları yasası seçeneği Avrupa'da benzersiz bir yasal niteliktir.

Yüksek Lisans, Avrupa Birliği hukuku, Lüksemburg hukuku ve karşılaştırmalı hukuku çerçevesinde üç temel ayağı - bankacılık hukuku, menkul kıymetler ve sermaye piyasası hukuku ve yatırım fonları hukuku - veya Toplu Yatırım Programları (BDT) hukuku çalışmalarına odaklanır.

Öğretim ekibi, bankacılık ve finans hukuku alanında uzmanlaşmış akademisyenleri ve tanınmış pratisyenleri içerir.

Modern ve etkileşimli öğretim yöntemlerinden faydalanan, bireysel çalışmayı ve ekip çalışmasını harmanlayan program, ilk dönemdeki temel kavramların edinimini ve ikinci dönemdeki pratik uygulamalarını uygulayıcılar tarafından geliştirilen vaka temelli öğrenme ile birleştirir.

97922_Library.jpg

Lüksemburg Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans Hukuku konusunda uzmanlaşmak için 5 neden:

  • Bankacılık ve finans hukukunun yanı sıra Avrupa hukuku, Lüksemburg hukuku ve karşılaştırmalı hukukta üst düzey uzmanlığa sahip olmak.
  • Büyüyen yatırım fonları hukuku alanında uzmanlaşmak.
  • Programın sonunda teori ile pratik arasındaki bağı kurmaya ve profesyonel dünyaya girmeye hazır olacaksınız.
  • İki dilli program (Fransızca ve İngilizce öğretilir) iş piyasasında rekabet avantajı sunar.
  • Mezun olduktan sonra bankacılık ve finans hukuku veya yatırım fonu hukuku alanında ilginç bir staj veya iş bulun.

Kariyer fırsatları

Yüksek Lisans ve Droit Bancaire ve Financier Européen'den mezun olanlar, bankacılık ve finans sektöründeki (bankalar, finansal hizmet sağlayıcılar, düzenleyici kurumlar vb.), Sigorta sektöründeki veya fon sektöründeki yasal kariyerlerde istihdam bulabilirler. Ayrıca hukuk bürolarında, Avrupa bankacılığında ve finansal kurumlarda veya ulusal idarelerde istihdam bulabilirler.

Ayrıca, Yüksek Lisans of Droit Bancaire ve Financier Européen, doktora çalışmalarına devam etmeleri için gerekli koşulları yerine getirmelerini sağlar. seviyesi.

97923_MaisonDesEtudiants_SophieMargue.jpg

Çalışmaların yapısı

“Üstat ve Droit Bancaire et Financier Européen”, altı LL.M’nin ilk ortak döneminde (M1) inşa edilmiştir. Hukuk, İktisat ve Maliye Fakültesi tarafından sunulan ihtisaslar, programın sürdürülmesi için gerekli temelleri sunar. Modül 3, bu ortak birinci yılın ilk döneminde, Avrupa bankacılık ve mali hukuku konusunda zorunlu bir ders içermektedir. M1'in ikinci döneminde Modül 6, Avrupa yatırım fonları yasası konusunda zorunlu bir seminer sunmaktadır.

“Droit Bancaire ve Financier Européen’de Yüksek Lisans Programı’nın ikinci yılı (M2), üç ayağa dayanan bankacılık ve finans hukukuna adanmış bir programdır - bankacılık hukuku, menkul kıymetler ve sermaye piyasası hukuku ve yatırım fonları hukuku (Toplu Yatırım Programları - BDT). M2'nin ilk dönemi, tüm öğrencilerin bu üç sütunun temellerini edinmelerini ve ustalık kazanmalarını sağlamak için ortak bir çekirdek olarak tasarlanmıştır. İkinci yarıyılda, Yüksek Lisans iki parçaya ayrılır. Genel iz üç sütunun bilgisini Lüksemburg hukuku ve karşılaştırmalı bankacılık ve finans hukuku üzerinde durularak derinleştiriyor. Toplu Yatırım Programları izlemesi, öğrencilere Lüksemburg yatırım fonları yasası ve farklı yatırım fonları (UCITS ve AIF) ile belirli belirli hususların (vergi, ceza hukuku, davranış kuralları vb.) Derinlemesine incelenmesi yoluyla bu alanda bir uzmanlık sunar. .) aynı zamanda karşılaştırmalı yatırım fonları yasası ve portföy yönetimi konularında öngörü sağlar.

program

İlk dönem programı, Avrupa bankacılık ve mali hukukunun temellerini öğrenmeye adamıştır. İkinci dönem seminer ve vaka temelli öğrenmeye adanmıştır. 2012'den bu yana, öğrenciler programın yönü üzerinde anlaşarak, ikinci yarıyılda bir "Yatırım fonu" izini seçmeyi seçebilirler.

Belirli bir sayıda öğrenci, müsaitlik durumuna bağlı olarak, genellikle Mart ayında gerçekleşecek olan üst düzey “İslami Finans Semineri” nde ücretsiz olarak yer alabilir.

Program bir yıl içinde veya anlaşmaya varıldığında ve sınırlı sayıda katılımcı için yarı zamanlı olarak izlenebilir.

97924_Students1.jpg

Yarı zamanlı program - iki yıllık eğitim

Öğrenciler, Yüksek Lisans-Droit Bancaire et Financier'ı part-time olarak takip etme olanağına sahiptir. Lütfen, yaz döneminde öğrencilerin seçtikleri seçmeli ders de dahil olmak üzere, derslerin pedagojik ilerlemesini sağlamak için tasarlanmış yarı zamanlı çalışmanın ilk yılında izlenecek programın yapısına bakınız.

Programın tutarlılığını ve çalışmaların organizasyonunu sağlamak için öğrenciler kendi ders programlarını oluşturamazlar. Öğrencilerin herhangi bir kursta tüm seminerlere katılmaları gerekir.

Bankacılık ve Avrupa Finansal Hukuku: Staj

Avrupa Hukuku Yüksek Lisans - Avrupa Bankacılık ve Finansal Hukuk - zorunlu bir yerleştirme içermez.

Öğrenciler, üniversite eğitimlerini mesleki deneyimlerini tamamlamak amacıyla kendi inisiyatifleriyle yerleştirme yapabilirler. Bu gönüllü bir yerleşim olarak sınıflandırılacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Devamını oku

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Daha Az