Mesleki Hukuk Araştırmaları Sertifikası (CILEx)

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Hukuk yöneticisi, genellikle bir avukatla veya onun gözetimi altında çalışan bir hukuk uzmanıdır. Bu, özel muayenehanede veya kamu hizmetinde gerçekleşebilir. Profesyonel Hukuk Araştırmaları Sertifikamız, İrlanda Cumhuriyeti'nde Hukuk Yöneticisi olarak çalışmak isteyen öğrenciler için özel olarak hazırlanmıştır. Bir yasal yürütmenin çalışması, birlikte çalıştıkları avukatınki kadar çeşitlidir. Bu çalışma, çekişmeli (örneğin kişisel yaralanma davaları, borç tahsilatı ve aile hukuku) veya tutarsız (örneğin bir vasiyetnamenin yapılması veya taşınması konusunda danışmanlık) olarak sunulabilir. Hukuk Yöneticileri düzenli olarak müvekkiller, dosya yönetimi, dava takibi, mahkemeye katılım, avukatlara gidecek evrak hazırlama, istişarelere katılım ve uzlaşma toplantılarıyla düzenli olarak ilgilenmektedir. Bu kurs Program Liderimiz tarafından bir avukat olarak kariyeri boyunca belirlediği profesyonel bağlamdaki bir ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Independent College Dublin Profesyonel Hukuki Araştırmalar programı, Birinci Aşamadan sonra Profesyonel Hukuki Araştırmalar Sertifikası (Hukuk Yöneticisi) verilmesine yol açar. Program, İrlanda Cumhuriyeti'nde Hukuk Yöneticisi olarak çalışmak isteyen öğrenciler için özel olarak hazırlanmıştır.

Bu ders Chartered Hukuk Yöneticileri Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Birinci Aşama Sertifikasını tamamlayan öğrenciler, Mesleki Hukuk Araştırmaları Diploması (Hukuk Yöneticisi) olan İkinci Aşama'ya geçmeye hak kazanırlar.

Süre ve Teslimat

Bu kurs 12 Şubat 2020'de başlayan 20 haftalık bir kurstur. Kurs her Çarşamba 18: 30'dan 21: 30'a kadar verilen üç saatlik derslerle verilecektir. 20 haftalık dönemde, saat 9.30 ile 12.30 arasında yürütülen yaklaşık dört Cumartesi çalıştayı yapılacaktır.

yer

Derslerimiz Independent College Dublin , B Blok, The Steelworks, Foley Street, Dublin 1'de verilmektedir.

Harmanlanmış öğrenme

Ders hem sınıfta hem de karma öğrenme yoluyla verilecektir. Bu, Dublin dışında yaşayan ve kursa katılmak isteyen öğrencileri kolaylaştıracaktır. Sınıf dersleri, öğrencilerin erişebilmesi için çevrimiçi olarak kaydedilecek ve yayınlanacaktır.

Karma öğrenme yaklaşımının bir parçası olarak 20 hafta boyunca bir dizi Cumartesi çalıştayı düzenlenecek.

Öğretim Üyeleriyle Tanışın

Anastasia Ward, BCL; Dava vekili

Anastasia Ward BL, UCD'den BCL (Hons) ile mezun oldu ve 1994 yılında bir Avukat olarak kalifiye oldu ve 20 yıldan fazla bir süredir Bar'da çalıştı. 1995'ten bu yana Anastasia, Dublin VEC Şehri (1997-2004), DIT (1999-2001), Griffith College Dublin (2001 - 2010) ve İrlanda Hukuk Topluluğu adına Hukuk Fakültesi gibi çeşitli kurumlarda ders verdi. (1995-2009). Hukuk Toplumunda, diğerlerinin yanı sıra Ev Sahibi ve Kiracı, Hukuk ve Ceza Savunuculuğu, Uygulama Geliştirme, Müzakere Teorisi ve Uygulamasında öğretim üyesi olarak görev yapmasının yanı sıra Hukuk ve Ceza Savunuculuğunda Denetçi olarak görev yapmıştır. Anastasia şu anda Uyuşmazlık Çözümünde Sanat Ustası Program Lideri ve İrlanda Hukuk Araştırmaları Sertifika ve Diploma pozisyonlarındadır. Ayrıca, Yüksek Lisans Programında Uyuşmazlık Teorisi ve Dinamiği, Müzakere Teorisi ve Uygulaması, Tahkim Hukuku ve İşyeri Uyuşmazlıklarının Çözümü; CILEX ve DILEX'te Hukuk Sistemleri, Sözleşme ve Haksız Fiiller Hukuku, Hukuk Davaları Teorisi ve Uygulaması, Arazi Hukuku ve Taşınması, Vasiyetnameler ve Veraset ve Şirketler Hukuku alanlarında dersler vermektedir.

Nadia Bhatti

Nadia Bhatti, Trinity College Dublin'den LLB derecesi ile mezun oldu. Halen Trinity College Dublin'de Hukuk Fakültesi'nde doktora adayıdır. Nadia, lisans ve profesyonel düzeyde hukuk öğrencilerine öğretimde altı yılı aşkın deneyime sahiptir. Nadia, Anayasa Hukuku ve İdare Hukuku alanında Independent College LLB (Hons) Programı hakkında ders vermektedir. FE-1 hazırlık kursu ile ilgili AB ve Anayasa Hukuku dersleri ile CILEx Diploması ile İş ve Ceza Hukuku modüllerini vermektedir. Daha önce İş Hukukunda Trinity College Dublin'deki Hukuk Fakültesinde ders vermiş olan Independent College, İstihdam Yasası Diploması da vermektedir.

Akreditasyon

Bu ders Chartered Hukuk Yöneticileri Enstitüsü (CILEx) tarafından onaylanmıştır. CILEx, İrlanda, İngiltere ve Galler'deki 20.000'den fazla Yeminli Avukatlık Avukatı, yasadışı ve diğer hukukçular için meslek birliğidir. 50 yıldan uzun bir süredir, hukukta esnek bir kariyere giden bir Pathway sunuyorlar.

Ders içeriği

  • Ünite 1: İrlanda Hukuk Sistemine Giriş; Yasal Araştırma
  • Ünite 2: Haksız Fiiller Hukuku; Sözleşme hukuku
  • Ünite 3: Sivil Dava
  • Ünite 4: Arazi Kanunu ve Taşınması

Her birimin 2 saatlik sınavı vardır.

Teklifimiz

Yeminli Hukuk Yöneticileri Enstitüsü (CILEx), İngiltere ve Galler'deki 20.000'den fazla Yeminli Avukatlık Avukatı, yasa dışı ve diğer hukukçular için meslek birliğidir. 50 yıldan uzun bir süredir, hukukta esnek bir kariyere benzersiz erişim sunuyorlar.

1892 yılında kurulan Hukuk Yöneticileri Enstitüsü, 1963 yılında Hukuk Cemiyeti'nin desteği ve işbirliği ile teminatla sınırlı bir şirket haline geldi. 30 Ocak 2012'de Royal Charter tarafından anonim hale getirildiler ve şimdi 'Chartered Hukuk Yöneticileri Enstitüsü' olarak biliniyorlar.

Giriş koşulları

Kurs açık giriş ve herhangi bir giriş koşulu yoktur.

Ücretler ve Ödeme

İrlanda ve AB merkezli öğrenciler için öğrenim ücretleri 1.850 € 'dur. Ödeme kredi transferi, çek, banka havalesi veya kredi / banka kartı ile kabul edilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Independent College Dublin has the perfect location for student life in Dublin: we are right in the very centre of the city, surrounded by cultural, academic and leisure attractions. Independent Colle ... Devamını oku

Independent College Dublin has the perfect location for student life in Dublin: we are right in the very centre of the city, surrounded by cultural, academic and leisure attractions. Independent College Dublin’s primary goal is to bring our students through learning programmes that are relevant, stay with you forever, are the foundations of your future success and result in qualifications that are highly respected in your chosen field. Upon completion, your undergraduate, postgraduate or professional award in the various disciplines will be recognised wherever you go, both in Ireland and overseas. We are a goal-focused, career-orientated college. We pride ourselves on our personalised tuition, delivered to the highest academic standards in an interactive learning environment by highly qualified and friendly teaching staff. Daha Az