Online juris doktor derecesi

Genel

Program açıklaması

Kanun Kaliforniya Okulu geleneksel konut hukuk fakültesine o mümkün olduğunca yakın bir eğitim deneyimi sağlamak amacı ile bir online hukuk okuludur. CSL öğrenciler görmek ve evde veya iş yerinde kendi bilgisayarlarından canlı Video Konferans Sınıf oturum açarak profesörler ve sınıf arkadaşları ile konuşabilir.

Teknoloji Devlet sanal sınıf oluştururken, öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında doğrudan canlı iki yönlü video / ses iletişimi sağlamak için kullanılır. Bu tartışmak ve onlar aynı odada fiziksel sanki Sokrat Yöntemi ile yasayı tartışmaya profesör ve öğrenciler sağlar.

Sınıf Çizelgeleri

Kanun Kaliforniya Okulu çalışmanın her dönem başında önce kendi web sitesinde Sınıf Takvimi yayımladı. Öğrenciler ayrıca zamanlama bildiren bir e-posta alacaksınız. East Coast 00:00 EST veya EDT - 09:00 olduğunu 09:00 pmPST veya PDT - Law'ın sanal sınıfların California School 06:00 Salı ve Perşembe akşamları buluşuyor. 07:30 ve 07:30 pm ikinci sınıf - - 09:00 Öğrenciler 6:00 iki sınıfları her gece, birinci sınıf alır. Kanun Kaliforniya Okulu hukuk okulu tamamlamak için üç dönem, her yıl ve dört yıl vardır, yani bir trimester sistemine olduğunu.

Her dönem her sınıf gibi geleneksel konut hukuk okullarında olduğu gibi, kesin ve orta terimlerle, 30 kez toplanır, dört aylık bir dönem olduğunu. Sınıf zamanı Hukuk Doktorası kazanmak için gerekli olan çalışma süresi sadece bir kısmıdır.

Sınıflar

Sınıflar öncelikle final sınavı ve iki ara sınav dayanmaktadır. Öğretim sınavlara ek olarak kağıtları yazılı gerektirebilir. Bazı öğretim elemanları veya son sınıfta sayılır olmayabilir matkap soruları da dahil olmak üzere ek sınav ya da diğer atamaları vermek.

  • Profesörler katılımı faktör olabilir, ama daha az% 5'tir. Ancak, Profesör olmayan katılım için trimester sonunda yarım notu düşebilir.
  • Final notu% 75 az olduğunu Ara Sınavlar ve katılım kalan yüzde 25 tamamlandı.
  • 2, 3, 4 yıllık sınıflar her zaman Hukuki Araştırma ve Yazma ve Yargılama Savunuculuk öğrencinin notu yazma ödevleri ve projeler dayanmaktadır, örneğin bu formülü takip etmeyin.

Harf notları verilir ve artı ve eksi notları verilir

Mezuniyet

Programını tamamlamak için 4 yıl sürer ve 3 yıl (3 yıl hukuk okulları programları katılıyor zaman çalışmasına izin verilmez katılan hukuk öğrencileri) hızlandırılmış edilemez.

Kanun Kaliforniya Okulundan mezun Her öğrenci bir avukat, hukuk profesörü, iş kişi, ya da nerede olursanız olun sizi alarak kariyerinizi hayal gibi çok sayıda istihdam olanaklarının yaratılması, bir Juris Doktor derecesi aldı.

Öğretim

Her trimester için beklenen öğrenim 3.000 $ olduğunu. Bir yıl için, harç $ 9,000.00 olduğunu. Jüri Doktora programını tamamlamak için ders toplam beklenen maliyeti $ 36,000.00 olduğunu.

Uygulama

Bir sonraki trimesterde sonraki üç aylık dönem için son başvuru tarihi 1 Temmuz 2016 olan 24 Mart 2016 tarihinde başlıyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The California School of Law is an online law school with the goal of providing an educational experience that is as close as possible to that at a traditional residential law school.

The California School of Law is an online law school with the goal of providing an educational experience that is as close as possible to that at a traditional residential law school. Daha Az