Sözleşmelerin Hazırlanması ve Yorumlanmasında LLM

Genel

Program açıklaması

Sözleşmeleri müzakere etmek, hazırlamak ve uygulamak ile ilgileniyor musunuz? Güney Afrika'nın hareketli ticaret merkezinde sözleşme hukuku eğitimi fikri size çekici geliyor mu? Sözleşmelerin hazırlanmasında başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerileri edinmek ister misiniz?

Gittikçe daha fazla tüzüğün tüketici haklarını yaydığı ve sade dilin gittikçe daha önemli hale geldiği ticari bir atmosferde, günümüz sözleşmelerinin taslağı artık ayrık, arkaik ve hatta yasa dışı ifadelerin kesilmesi ve yapıştırılması için başvuramaz, böylece sözleşme. Aksine, sözleşmelerin hazırlanması ve yorumlanmasına ilişkin mevcut yasalar ve mükemmel dil becerileri bilgisi, sözleşmeleri müzakere eden ve sözleşme tasarlayan avukatların ihtiyaç duyduğu araçlardır. Aslında, pratik olduğu kadar sözleşmelerin hazırlanması ve yorumlanması ile ilgili teorik bilgiler avukatlar için vazgeçilmezdir.

Bu programdaki ders tarzı etkileşimlidir. Sınıflar küçüktür ve program yalnızca profesörleri ve ilgili hukuk alanından uzman uygulayıcılarla yakın temastan faydalanacak bir grup öğrenciye hitap eder. Program iki yıl boyunca sunulmaktadır. İlk yılda, öğrenciler haftada bir ders alırlar. Birinci yılın ilk döneminde, sınıf sözleşmelerin yorumlanması ile ilgilenir. Birinci yılın ikinci dönemi hukuk ve dil ile ilgilidir. Gerektiğinde sınıflar, cumartesi günleri birkaç atölye çalışması şeklinde sunulabilir.

İkinci yılın birinci dönemi, sözleşmelerin hazırlanmasına ayrılmıştır ve haftada bir ders vardır. İkinci yılın ikinci döneminde, öğrencilerden küçük bitirme tezlerini tamamlamaları beklenir. University of Johannesburg mükemmel bir kütüphane ve elektronik kaynaklara sahiptir. Bu kaynaklar, haftalık yazma ödevleri ile birlikte, öğrencilerin küçük tezlerini yazmalarına yardımcı olur.

Tabii aşağıdaki dört modülden oluşacaktır:

  • Sözleşmelerin yorumlanması;
  • Hukuk ve dil;
  • Sözleşmelerin hazırlanması; ve
  • Küçük bir tez.

Derecesi iki yıl boyunca yarı zamanlı olarak alınır. Dersler, gün boyunca çalışan öğrencileri ağırlamak için 18: 00'dan sonra veya cumartesi günleri yapılır.

Konuşmacılar:

Kurs, Prof. Daleen Millard, Dr. Marieke Roos, Dr. Eesa Fredericks ve konuklara ders vermeye davet edilen uzmanlar tarafından verilecek.

Kabul şartları:

Genel olarak, asgari kabul şartı olarak, öğrencilerin LLB derecelerinde hukuk dersleri için ortalama% 65 oranına ulaşmış olmaları gerekir.

Burslar:

Burslar mevcut. Derecesini iki yıl içinde tamamlayan öğrenciler, öğrenim ücretlerinin geri ödenmesine hak kazanırlar (kayıt ücreti ve BİT vergisi hariç ve belirli şart ve koşullara tabidir).

Kariyer fırsatları:

Sözleşmelerin Hazırlanması ve Yorumlanmasında Bir LLM, mezunlara bu karmaşık ve dinamik alanda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak bilgi ve becerileri kazandırır. Mükemmel taslak hazırlama becerileri avukatlara tüm sözleşmelerde müzakere, taslak hazırlama ve uygulama konularında üstünlük sağlar ve bu beceri özellikle ticari uygulamalarda değerlidir. Hukuki danışmanlar veya ihale ile ilgili devlet görevlileri olarak çalışanlar, sözleşme teorisi ve pratik becerilerin kombinasyonunun onlara kendi alanlarında başarılı olmalarını sağlayacaklarını bulacaklardır.

Giriş gereklilikleri ve başvuru prosedürünün yanı sıra kurs maddesiyle ilgili daha fazla bilgi ve sorularınız için fakülte ile iletişime geçin:

Bayan P Magongoa: Auckland Park Kingsway Kampüsü
Tel: 011 559 3843, E-posta: Phaladim@uj.ac.za, İnternet: www.uj.ac.za/law

Kayıt ve Başlangıç Tarihleri

Kayıt Ocak ayında başlar ve Şubat ayında hem Lisans hem de Lisansüstü ders çalışma programları için ders verir.

Yüksek Lisans ve Doktora için tüm araştırma programları yıl boyunca kayıt yaptırabilir.

Bitiş Tarihi: Akademik Ocak ayında başlar ve Aralık ayında sona erer. Programın son tarihi programın süresi ile belirlenir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az