genel bakış

Mesleğinizin hukuki ve etik yönleri hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, yasal ve etik temelli bir kalifikasyonun tanıtım beklentileri üzerindeki etkisini veya sadece sağlık hukuku ile ilgili bir ilginiz olsun, bu kurs tam size göre.

Elbette size profesyonel uygulama için geçerli olarak hukuk ve etik bir anlayış ve takdir vermeyi amaçlamaktadır. Yasal ve etik kavramları, terminolojiyi ve hukuk kaynaklarını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Kurs, kendi seçeceğiniz bir zamanda ve yerde öğrenim görmenize ve sizin için rahat bir tempoda çalışmanıza olanak tanır ve mezunlarımızın çoğu, sağlık profesyonelleri olarak tam zamanlı çalışırken, çalışmalarını tamamladı.

 • Yoğun sağlık profesyonelleri için tasarlandı
 • Özellikle birinci derece sağlık meselesi olan ve hukukta olmayanlar için tasarlandı
 • Tıp, hemşirelik, eczacılık, diş hekimliği vb.
 • Program aynı zamanda birinci derece olmayanlara da açıktır, ancak NHS Yöneticilerini içeren ilgili iş tecrübesi ile
 • Tamamen ülkenizde tamamlanabilir, Dundee'ye gitmek için gerekli değildir.

57380_medical-appointment-doctor-healthcare-40568.jpeg

Nasıl öğretileceksiniz

Modüller, öğrenci çalışma kitaplarının bir kombinasyonu ve My Dundee adlı çevrimiçi sanal öğrenme ortamı aracılığıyla çevrimiçi destekle teslim edilecek. Bu, bu kurs için ihtiyacınız olan tüm materyallere ve ödevlere erişmenizi sağlar.

Nasıl değerlendirileceksin

Bu dersi alan bireyler yazılı ödevler ve çevrimiçi sınavlarla değerlendirilir.

Ne çalışacaksın

Sağlık Hukuku ve Etik alanında LLM'yi tamamlamak için toplam 180 kredi gerekmektedir. İlk yılda, her biri 30 krediye değecek iki zorunlu modül vardır. Eylül-Aralık ayları arasında ve ocak-nisan arası olmak üzere iki dönem vardır. Öğrenciler programı her iki dönem başında başlatabilirler.

Yıl 1

Birinci yıldaki 2 zorunlu modül:

 • Hukuk ve Etik Giriş (30 kredi)
 • Sağlık Hizmetlerinin Yasal Boyutları (30 kredi)

Yıl 2

Şu anda içerdiği bir listeden iki modülden çalışma seçiminiz var:

 • Sağlık Hukuku'nda Tartışmalar
 • Eczacılık Ürünleri ile İlgili Yasal ve Etik Sorunlar (30 kredi)
 • Çocukları ve Zarar Görebilecek Yetişkinleri Tedavi Etmek (30 kredi)

Yıl 3

LLM Derecesi almaya hak kazanmak için, üçüncü ve son çalışma yılı içerisinde "Hukuksal Araştırma Becerileri" (10 kredi değerinde) bir modül alacak ve bir tez yazacaksınız.

Bu programın önceki mezunları, ötanazi, kök hücre araştırma materyali / cenin çatışması, risk yönetimi, klinik araştırmalar ve farmasötik ürün sorumluluğu gibi konu alanlarında tezlerini yoğunlaştırmıştır.

Tez konusu, belirlenen bir denetçinin onayına tabi olarak sizin seçiminizdir. Amiriniz, etik onay (gerekliyse), yapı, içerik ve dönüm noktası son başvuru tarihleri ​​hakkında rehberlik edecektir.

Kariyer

Bu kurs, kariyer fırsatlarını geliştirmek isteyen bir sağlık ortamında çalışanlar için tasarlanmıştır.

Giriş Koşulları

Şunlara sahip olmanız gerekir: EREĞER Sağlık veya diş hekimliği derecesi, VEYA üst düzey bir ikinci derece veya üstü, hemşirelik, eczacılık, fizyoterapi, en az 2 yıldan sonra kalifikasyon sonrası deneyim, VEYA en az 5 yıllık uygulama dahil olmak üzere başka bir sağlık alanında Bir sağlık mesleğinde PLUS PLUS temel BT Becerilerine (web tarama, word belgeleri ve PowerPoint ile aşinalık) kayıt için uygun olduğuna inanan meslektaşlardan veya işverenlerden iki referans

İngilizce Dil Gereksinimi

IELTS Toplam 6.5

 • Dinleme 6.0
 • 6. Okuma
 • 6.0 Yazma
 • Konuşma 6.0

İngilizce Dil Programları

Sisten Öncesi ve Vakıf Programlarını yıl boyunca sunuyoruz. Bunlar, henüz bir lisans programına doğrudan giriş için gerekli dil gereksinimlerini karşılamadığınız zaman Birleşik Krallık'ta üniversite eğitimine hazırlanmak üzere tasarlanmıştır.

Dundee hakkında

Fantastik kültür, güzel manzaralar ve ünlü dost canlısı insanlar… .Scotland'ın kalbinde tutku ve yenilik var ve bunlar yaşamak ve çalışmak için harika bir yer olmasının nedenlerinden sadece birkaçı.

Dundee, İskoçya'nın doğu kıyısındaki Tay Nehri kıyısında yer almaktadır. Düzenli olarak, Birleşik Krallık'taki 'yaşam kalitesi' anketlerinin en üst kısmında yer alır - bu, şehir hayatıyla ilgili harika olan herşeyi sunar, ancak arkadaş canlısı, küçük ve gezinmesi kolaydır.

Wall Street Journal, Dundee'yi 2018 için on en sıcak destinasyonlarından biri olarak adlandırdı.

Dundee'nin nüfusu yaklaşık 150.000'dir. Nüfusun 5'inde 1'i oluşturan öğrencilerimiz ile şehir öğrenci yaşantısına doğru ilerliyor.

Kampüsümüz Dundee'nin hareketli ve eğlenceli West End'inin tam kalbinde, mağazalar, kafeler ve restoranlar ile kapınızın önünde.

“İskoçlar güzel ve dost canlısı insanlar. Geldiğim ilk günü hatırlıyorum, buluşacak kişi henüz orada değildi. Taksi şoförü beni düşürdü, kapıyı çaldım ve orada değildi, o yüzden dışarıda bekliyordum. Birisi gelip, iyi olup olmadığımı sordum ve beklediğimde beni davet etti. Beni karşıladı ve bana yiyecek ve içecek verdi, ben de geldiğim ilk günden itibaren Dundee ve İskoçya halkını sevmeye başladım. ” Willy William Mrema Tanzanya'dan ve MSc Geoteknik Mühendisliği üzerine çalışıyor.

Program dili:
 • Ingilizce
University of Dundee - School of Social Sciences

University of Dundee - School of Social Sciences için 6 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Kasım 21, 2018
Bu kurs bir e-Öğrenme
Start Date
Oca 2020
Eyl 2020
Duration
36 ay
Yarı zamanlı
Price
7,875 GBP
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Oca 2020
End Date
Ara 2020
Son başvuru tarihi
Start Date
Eyl 2020
End Date
Ağu 2021
Son başvuru tarihi

Oca 2020

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Ara 2020

Eyl 2020

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Ağu 2021

This is Dundee

Start your journey