Siber Hukuk LLM

Genel

Program açıklaması

University of Johannesburg Hukuk Fakültesi, Siber Hukuk alanında LLM veya Yüksek Lisans Programı sunmaktadır.

Bu LLM programı, Siber Hukuk'un ilgili yönlerini tartışan bir sui generis programıdır. Bu Siber Hukuk yönleri, hukuk ile Dördüncü Sanayi Devrimi (4IR) arasındaki kavşağı kapsamaktadır. Ayrıca öğrencilere, Siber Hukukun sürekli genişleyen alanına ilişkin duyarlı programlar, politikalar ve yasal çerçeveler oluşturma ve uygulama konusunda derinlemesine yasal ve teknik bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır. Daha uzun bir şekilde, Siber Hukuk Yüksek Lisans programı, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin (BİT) topluma sunduğu faydaları ve zorlukları açıklamaktadır. Bu nedenle, öğrencileri BİT'in faydalarını benimseme ve bu BİT'lerden kaynaklanan zorlukları düzenleme veya kontrol etme biçimini ele alan hukukun önemli yönlerini tanıtır.

Bunu yaparken, Siber Hukuk alanındaki endüstri uzmanları, hukuka ve 4IR ile ilgisine ilişkin pratik bilgiler sağlamaya davet edilir.

Sonuç olarak, program, temel ve uzman bir şekilde, 4IR sonucunda ortaya çıkan gelişmelerle ilgili olarak yasanın hem faydalarını hem de eksikliklerini açıklamaktadır. Ayrıca, dijital bir çağda bu faydaları ve sınırlamaları ele alan yasal olarak uygulanabilir çerçeveler ortaya koymaktadır.

Made with Canon 5d Mark III and loved analog lens, Leica APO Macro Elmarit-R 2.8 / 100mm (Year: 1993)

Program Hakkında

Süre: 12 Ay

Yöntem: Sınıfların ve çevrimiçi tartışmaların ve / veya etkinliklerin kullanımını içeren karma yaklaşım.

Değerlendirme: Sınıf etkinlikleri, bireysel veya grup tartışmaları, yazılı ödev (ler), testler ve sınavlar ve bir mini tez.

Sonuç: Siber Hukuk Yüksek Lisansını tamamlayan öğrenciler University of Johannesburg Siber Hukuk yüksek lisans derecesi alacaklardır.

Program İçeriği

Program, öğrencinin aşağıda belirtilen konulardaki anlayışını geliştirmek ve öğrencilere 4IR avantajları ve pozisyonunun ele alınması ile gerçek zamanlı olarak nasıl başa çıkılacağı konusunda ilkeler, standartlar ve rehberlik hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için tasarlanmıştır. 4IR'a yanıt veren yasa.

Buna göre, program üç zorunlu ders ve iki seçmeli modülü (seçmeli) kapsamaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin tüm zorunlu modüller için kayıt yaptırmaları ve listelenen seçmeli modüller arasından bir seçmeli ders seçmeleri gerekmektedir.

1. Zorunlu Modüller

1.1 Veri ve Bilgi Gizliliği Yasası:

(a) Bu modül, veri ve bilgi gizliliği yasaları ve ilkeleri hakkında geniş bir genel bakış sunar. Ayrıca bu ilkelerin toplum üzerindeki özünü, önemini ve etkisini ayrıntılarıyla açıklar.

(b) 4IR'in verilerin yasal olarak toplanması ve işlenmesi üzerindeki etkisini de inceler. Verilerin toplanmasını ve işlenmesini düzenleyen ilkeler bu tartışmayı yönlendirir.

1.2 Elektronik veya E-Ticaret:

(a) Bu modül elektronik veya e-ticareti inceler. Odak noktası, diğerlerinin yanı sıra, ticari anlaşmaların oluşturulması ve bu sözleşmelerin yapılmasına ilişkin gerekli formalitelerdir. Ayrıca, çevrimiçi veya elektronik işlem yapan tüketicilerin korunması için mevcut yasal ilkeleri de kapsar.

1.3 Siber Suçlar ve Siber Güvenlik:

(a) Bu, siber suçlar ve siber güvenlik hakkında tam bir tartışma içermektedir. Gerçeklere dayalı senaryolar, interneti araç veya araç olarak kullanarak işlenen veya işlenen suçları düzenlemedeki yasanın güçlü yönlerini ve sınırlarını göstermek için tartışılmaktadır.

(b) Bu aynı zamanda, komisyonun insan müdahalesi veya teknolojinin insan kontrolünü gerektirmeyen suçlarla ilgili olarak hukukun konumunu da kapsar. Bu şekilde AI, robotlar veya makineler örnek olarak kullanılır.

2. Seçmeli Modüller veya Dersler

2.1 Çevrimiçi Anlaşmazlık Çözümü

(a) Bu, BİT'lerin yasal uyuşmazlıkların çözümünde doğasını ve önemini kapsar. Pratik ve endüstri örnekleri, BİT'lerin anlaşmazlıkların etkili ve verimli bir şekilde çözülmesinde oynadığı veya oynayabileceği rolü açıklamak için kullanılır.

(b) Ayrıca, bu modül, çevrimiçi uyuşmazlık çözüm mekanizmasını kullanarak uyuşmazlıkların çözümünde, hukukun, ceza hukuku, incelik yasası ve delil hukukunun ilgili yönlerini kapsar.

2.2 Elektronik veya E-Devlet

(a) Bu modül, BİT'lerin topluma devlet hizmetleri sunma üzerindeki yasal etkisini tartışmaktadır. E-devlet için genel fikri örneklendirir ve çeşitli uygulanabilir e-devlet hizmetlerini inceler.

(b) Aynı zamanda e-devlet için gerekli araç ve ilkeleri inceler.

Program Sunucular

Profesör M Njotini bu programın program lideri veya koordinatörüdür.

Kim katılmalı?

Program, diğerlerinin yanı sıra, yasal, adli veya teknik mesleklerin ötesine uzanan çok çeşitli alanları veya endüstrileri kapsamakta veya kapsamaktadır.

Giriş koşulları

Asgari kabul şartı olarak, öğrencilerin LLB derecelerinde hukuk veya hukuk dersleri için ortalama% 65 almış olmalıdır.

Yabancı öğrenciler

Güney Afrikalı olmayan öğrenciler fakülteden yasal gereklilikleri soruşturmalıdır.

Uygulamalar

Bir sonraki öğrenci alımı Şubat 2020'de olacaktır. Fakülte belirli bir yılda belirli modüller sunmama hakkını saklı tutar.

Dikkat: Dereceye ve / veya başvuru sürecine ilişkin ek bilgiler Fakülte ile temasa geçilerek edinilebilir:

Bayan Andani Ramulongu
Tel: 011559 3552
E-posta: aramulongu@uj.ac.za

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az