Sigorta Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Sigorta endüstrisi ve Güney Afrika'da nasıl çalıştığıyla ilgileniyor musunuz? Finansal hizmet sektöründe sigorta ürünlerinin nasıl işlediğini bilmek ister misiniz? Sigorta ile ilgili ihtisas konularında uzman bilgisi edinmek ister misiniz?

Sigorta, kin alımıdır ve birçok Güney Afrikalı, bu finansal ürünü yalnızca kredi işlemlerinin bir parçası olarak alır. Diğer sigorta ürünleri türleri, bilinçli tüketiciler tarafından tasarruf stratejisinin bir parçası olarak kullanılır. Olabildiği gibi, çeşitli sigorta ürünleri mevcuttur ve bu ürünler günlük olarak pazarlanmakta ve satılmaktadır. Ayrıca, ticari hukuk uygulayan hiçbir avukatın iyi kurulmuş bir sigorta hukuku bilgisine sahip olmaması gerektiği düşünülemez. Bildiğimiz kadarıyla sigorta Güney Afrika'da ilginç bir gelişme göstermiştir ve bildiğimiz kadarıyla birçok yasal sistem sigorta sözleşmesini etkilemiştir. 2002 tarihli Mali Müşavirlik ve Ara Hizmetler Yasası'nın yürürlüğe girmesi ve “İkiz Tepeler” olarak adlandırılan mali düzenleme sisteminin uygulamaya konması gibi son gelişmeler, sigortacılık için oldukça karmaşık bir yasal çerçeve oluşturmuştur ve bu sektörde gerginliğe yol açmıştır. . Bu nedenle zorluk, yasal çerçeve hakkında bilgi edinmek, Güney Afrikalı tüketicilerin karşılaştığı zorlukları belirlemek, Politika Sahibi Koruma Kurallarını ve diğer tüketici koruma önlemlerini dikkate almak ve sistemi diğer yasal sistemlerle karşılaştırarak değerlendirmektir. Sigorta, tüketicilerin kendilerini tehlikelere karşı koruyabilecekleri güçlü bir araçtır ancak şu anki ürünlerin Güney Afrika Piyasası'nın kendine özgü doğasını bilip bilmediği sorusu devam etmektedir.

Bu programdaki ders tarzı etkileşimlidir. Sınıflar küçüktür ve program yalnızca profesörleri ile yakın temastan yararlanacak bir grup öğrenciye hitap eder. Modül altı ay boyunca sunulmaktadır.

Tabii, aşağıdaki geniş konulardan oluşacaktır:

  • Güney Afrika bağlamında sigortanın rolü
  • Sigorta sözleşmelerinin ortaya çıkma şekli
  • Uzun vadeli sigorta ile kısa vadeli sigorta arasındaki fark ve her birine ilişkin ayrıntılı ilkeler, ve
  • Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Güney Afrika sigorta uygulamalarını seçin

KONUŞMACI

Kurs Profesör Daleen Millard tarafından verilecek. Juta'nın Sigorta Hukuku Bülteni (Üç Aylık), Güney Afrika'daki Modern Sigorta Hukuku (Juta, 2010) ve FAIS Yasası Açıklaması (2016) LexisNexis, Durban gibi yazarların da bulunduğu birçok önde gelen sigorta kanunu unvanının yazarıdır. .

KABUL ŞARTLARI

Genel olarak, asgari kabul şartı olarak, öğrencilerin LLB derecelerinde hukuk dersleri için ortalama% 65 oranına ulaşmış olmaları gerekir.

BURSLAR

Burslar mevcut. Derecesini iki yıl içinde tamamlayan öğrenciler, öğrenim ücretlerinin geri ödenmesine hak kazanırlar (kayıt ücreti ve BİT vergisi hariç ve belirli şart ve koşullara tabidir).

KARİYER FIRSATLARI

Ticaret hukukunda bir derecenin bir parçası olarak sigorta hukukunda bir LLM modülü mezunlarının bankacılık, ticari davalar ve uyumluluk konularındaki uzmanlık bilgilerini kullanmalarını sağlar. Sigorta, ticaret hukukunun ayrılmaz bir parçasıdır ve bu canlı alanın bilgisi vazgeçilmezdir. Elbette mükemmel bir teorik temeli sağlar ve öğrencilerin kariyerlerinde üstün olmalarını sağlamak için teori ve pratik becerileri birleştirir. Öğretim görevlisi AIDA'nın bir üyesidir (Dernek Internationale de Droit Assureces) ve bu nedenle, sigorta hukukundaki en son bilgi ve gelişmelere erişebilir.

Giriş gereklilikleri ve başvuru prosedürünün yanı sıra kurs maddesiyle ilgili daha fazla bilgi ve sorularınız için fakülte ile iletişime geçin:

Bayan P Magongoa: Auckland Park Kingsway Kampüsü
Tel: 011 559 3843, E-posta: phaladim@uj.ac.za, İnternet: www.uj.ac.za/law

Kayıt ve Başlangıç Tarihleri

Kayıt Ocak ayında başlar ve Şubat ayında hem Lisans hem de Lisansüstü ders çalışma programları için ders verir.

Yüksek Lisans ve Doktora için tüm araştırma programları yıl boyunca kayıt yaptırabilir.

Bitiş Tarihi: Akademik Ocak ayında başlar ve Aralık ayında sona erer. Programın son tarihi programın süresi ile belirlenir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az