Spor Hukuku Yüksek Lisans, LLM

Genel

Program açıklaması

Real Madrid Graduate School Universidad ve Avrupa Spor Hukuku Yüksek Lisansı olan LLM, profesyonel kariyerlerini uluslararası spor hukuku alanında geliştirmek isteyen dünyanın her yerinden hukuk mezunlarını hedeflemektedir.

Program öğrencilere spor organizasyonu, kuralları ve yönetmelikleri ve uyuşmazlık çözüm mekanizmaları hakkında sağlam bir bilgi sunuyor.

Program, öğrencilerin uluslararası federasyonlar, hukuk firmaları, spor kulüpleri, profesyonel ligler, dopingle mücadele kuruluşları ve spor temsilciliklerinde çalışmak için gerekli bilgileri edinmelerini sağlar.

Bir uzmanlar komitesi tarafından geliştirilen Spor Hukuku Yüksek Lisans Yüksek Lisans , öğrencinin spor hukuku dünyasına adım adım geçmesine izin verecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu program, daha önce uluslararası spor kurumlarının genel kurallarına ve kural ve yönetmeliklerine başlanmıştır. Spor hukukunu çevreleyen belirli konuların daha ayrıntılı çalışmasına doğru ilerlemek.

Tüm profesörlerimiz ve öğretim görevlileri uluslararası spor hukuku faaliyetlerine katılıyor, öğrencilerimize uluslararası hukukçular, spor hakemleri, futbol kulübü yöneticileri ve liderleri olarak gerçek bir mesleki pratiğe sahip olmalarını sağlıyor. Öğretim elemanlarımızın deneyimini kullanarak, akademik metodoloji, spor hukukunda önde gelen davaları inceleyen, moot mahkemelerinde yer alan, forumlarda ve öğrenci ve profesörlerle tartışmalarda bulunan ve güçlü profesyonel bağlantılar yaratan adaylarla pratik bir yaklaşıma odaklanır.

Buna ek olarak, yüksek lisans derecesi İspanya Profesyonel Futbol Ligi, FIFA, UEFA, IBU, FEI ve Spor Tahkim Mahkemesi gibi ulusal ve uluslararası kamu ve özel kurumları ziyaret etme şansı sunuyor.

Öğrenciler, Real Madrid Hukuk Departmanındaki öğrenciler için sınırlı sayıda yer sunan Real Madrid CF de dahil olmak üzere stajlarını gerçekleştirmek için uluslararası hukuk firmaları, kurumları ve uluslararası federasyonlarla olan geniş çaplı anlaşma ağlarından yararlanırlar.

FARKLI ÖZELLİKLER

 • En iyi akademik başarı için bir uzman komite tarafından tasarlanan özel bir akademik program.
 • Öğrenciler ve öğretim üyeleri arasındaki profesyonel ilişkileri teşvik eden pratik bir vurgu ile modern bir çalışma metodolojisi
 • Tüm öğretim üyeleri ve profesörler Uluslararası spor hukuku faaliyetlerinde yer almaktadır.
 • FIFA, UEFA, Spor Tahkim Mahkemesi gibi spor kurumlarına ziyaretler.
 • Real Madrid CF'deki hukuk departmanındaki stajları tamamlama şansı (kulüp, sınırlı sayıda yerleşim sunar) veya uluslararası hukuk firmaları, kurumları ve Ruiz Huerta y Crespo, Laffer, Sportia Law ve Uluslararası Triatlon gibi uluslararası federasyonlarda Birlik.

AT AMAÇ:

Uluslararası Spor Hukuku Yüksek Lisansı (LLM) , yüksek lisans derecesi ile yüksek lisans derecesi ile profesyonel bir ufkunu genişletmek isteyen avukatlar için, yüksek lisans derecesi ile katı bir uzmanlık arayışında olan, hukuk alanında bir arka plan ile mezunlar için mükemmel bir fırsattır.

İyi bir İngilizce komutu ve hukuk derecesi gereklidir. Adaylar, profillerini ve programa kabullerini değerlendirmek için bir röportaj vermelidir.

ŞİKAYET FAALİYETLERİ

Santiago Bernabéu Stadyumu ve Real Madrid Şehri'ni (Valdebebas) ziyaret edin. Öğrenciler ayrıca İsviçre'ye bir geziye katılabilirler. Gezi, aşağıdaki gibi önemli spor kurumlarının merkezlerine ziyaretleri içerecektir:

 • UEFA
 • FIFA
 • FEDERASYON EQUESTRE ULUSLARARASI
 • ULUSLARARASI TRIATHLON UNION
 • SPOR İÇİN TAHKİM MAHKEMESİ.

YÖNTEM

Usta boyunca akademik metodoloji, pratik vaka çalışmalarına bakarak ve ona bakarak güçlü bir öğrenmeye odaklanmaktadır. Öğretim elemanları uluslararası spor davalarında gerçek profesyonel ve uzmanlardır. Öğrenciler, spor hukuku ile ilgili önde gelen davalara bakacak, mahkeme duruşmalarını deneyecek ve öğretim üyeleri ve sınıf arkadaşları ile forumlarda ve tartışmalarda yer alacaklardır.

Akademik program ve akademik metodoloji, en iyi akademik başarı için deneyimli öğretim üyeleri ve uzmanlardan oluşan bir uzman komitesi tarafından tasarlanmıştır.

Diğer pek çok aktivitenin yanı sıra, master, öğrencilere FIFA Uyuşmazlık Çözümü Odası'ndan önce ve Spor Tahkim Mahkemesi önünde işlem görmüş olan prosedürlerin oldukça pratik bir vizyonunu sunmaktadır. Öğrenciler, adım adım ve FIFA Uyuşmazlık Çözümü Dairesi'nden önce bir prosedürün nasıl yapılacağını ve daha sonra Spor Tahkim Mahkemesi önünde temyiz başvurusunu yapma fırsatı bulacaklardır. Uluslararası avukatlar tarafından yardım ve tavsiye edilenler, bu tür davaları deneyecek ve mahkeme salonunda gerçek hakemlerden oluşan bir panelden önce davalarını savunma şansına sahip olacaklardır. Öğrenciler, partiler, tanıklar ve avukatlar olarak farklı roller oynayacaklar.

program

 • MODÜL 1.- SPORT KURUMLARININ ORGANİZASYONU
 • MODÜL 2.-LEX SPORTIVA. SPOR HUKUKU KAYNAKLARI. KİM VE NASIL DAVA YÖNETME SPOR HUKUKU
 • MODÜL 3.- SPORLARDA UYUMLU ÇÖZÜNÜRLÜK
 • MODÜL 4.- SPOR OLAYLARININ VE İYİ YÖNETİŞİMİN ORGANİZASYONU
 • MODÜL 5.- ULUSLARARASI ANTİ-DOPİNG
 • MODÜL 6.- ATLETLER ÜZERİNE ULUSLARARASI VERGİ
 • MODÜL 7.- SWISS YASASI VE FUTBOL SPOR HUKUKU
 • MODÜL 8.- SPORTLAR İÇİN TAHKİM MAHKEMESİNDEN ÖNCE İŞLEMLER
 • MODÜL 9.- GİRİŞ
 • MODÜL 10. - YÜKSEK LİSANS TEZİ
Kabul

Tüm yüksek lisans programlarına kayıt yerlerin mevcudiyetine bağlı olmasına rağmen, Real Madrid Graduate School - Universidad Europea programlarına kabul süreci tüm yıl boyunca devam eder.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

In 2006 Real Madrid C.F.and Universidad Europea de Madrid created the first University School specialized in sports and its relationship with management, health, communications and leisure/recreation.

In 2006 Real Madrid C.F.and Universidad Europea de Madrid created the first University School specialized in sports and its relationship with management, health, communications and leisure/recreation. Daha Az