Tıp Hukuku ve Etik alanında LLM (ÇEVRİMİÇİ ÖĞRENME)

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Tıp Hukuku ve Etik alanındaki LLM, tıp öğrenimini etkileyen tüm önemli konulardaki en güncel öğretim ile esnek öğrenmeyi birleştiren uluslararası odaklı, disiplinlerarası bir program sunmak için Edinburgh Hukuk Okulu'nun uzmanlık ve geleneğine dayanır. bugün etik.

Tıbbi hukuk, tıbbi araştırmalardaki ilerlemeler ve yeni teknolojilerin ilaç sınırlarını değiştirmesi gibi büyüleyici bir çalışma alanıdır. Yeni sağlık sorunları ortaya çıkıyor ve hasta hakları giderek artan bir şekilde merkez sahneye çıkıyor. Yeni ve karmaşık mediko-yasal ikilemler, klinik pratikte, insan sağlığının gerçeklerinde ve hastalar ve sağlık çalışanları arasındaki ilişkilerde ortaya çıkar.

Program tıbbi hukuk ve etik uluslararası ve disiplinler arası boyutlarını keşfetmenizi sağlar. Sağlık politikasını ve dünyanın farklı bölgelerinde tıbbın düzenlenmesini incelemek için fırsatlara sahip olacaksınız. Ayrıca, teknolojiye verilen yanıtları değerlendirecek ve tıbbi yasalar için olası gelecekleri tartışacaksınız.

Uygulamalar, doktorlar ve hemşireler dahil olmak üzere yasal uzmanlardan ve sağlık uzmanlarından ve bu alandaki herkesin ilgisini çekmektedir.

Program yapısı

LLM Tıp Hukuku ve Etik Değerleri'ne layık olmak için, seçmeli ders süresince zorunlu olarak dört zorunlu ders ve altı bin kelime tez çalışması olmak üzere altı dersi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Çalışmalarınız sırasında bilgi teknolojisi hukuku, fikri mülkiyet hukuku veya uluslararası ticaret hukuku gibi farklı alanlardan iki derse kadar çalışma fırsatı bulacaksınız.

Lütfen, herhangi bir yıldaki mevcut ders seçiminin değişebileceğini unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Programı inceledikten sonra, sadece yasal bağlamda değil, etik, sosyal ve teorik bağlamlarda sağlam bir temel ile, mediko-yasal konularda bir anlayışla ortaya çıkacaksınız.

Bu program öğrencileri ileri araştırmalara hazırlamak için uygundur.

Kariyer fırsatları

Çevrimiçi uzaktan eğitim programımızın mezunları, yerel ve uluslararası firmalarda, devlet hukuk departmanlarında, diğer kamu kurumlarında, uluslararası kuruluşlarda ve akademik çevrelerde çalışma da dahil olmak üzere Hukuk ve ilgili yasal alanlarda bir dizi kariyer için ilerlemektedir.

Programlar ayrıca ileri düzey araştırmalar için ideal bir platformdur.

Giriş koşulları

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri. Dereceniz hukukun konusu olmak zorunda değildir, ancak tanınan bir yüksek öğretim kurumundan olmalıdır.

Diğer niteliklerinizi ve profesyonel deneyimlerinizi de uygulamanızın bir parçası olarak değerlendireceğiz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Edinburgh Hukuk Fakültesi İngilizce Dil Testi

University of English Language Education ile birlikte Edinburgh Law School, 2017/18 akademik yılında giriş için online uzaktan eğitim lisansüstü programlarına başvuranlar için alternatif bir İngilizce dil sınavı geliştirdi.

Test, Üniversite tarafından kabul edilen, IELTS, TOEFL-iBT, PTE (A), CAE ve CPE gibi İngilizce dil sınavlarına bir alternatiftir.

Bu test sadece Edinburgh Üniversitesi Edinburgh Law School'da çevrimiçi uzaktan eğitim ile lisansüstü bir programa girmek için İngilizce dil gereksinimlerini karşılamak için kullanılabilir.

Son başvuru tarihi

  • Program başlangıç ​​tarihi: 14 Ocak 2019
  • Son başvuru tarihi: 13 Kasım 2018

Tamamlanan başvurunuzu olabildiğince erken, özellikle de finansman başvurusunda bulunuyorsanız veya vize gerektirecek şekilde göndermenizi önemle tavsiye ederiz. Yerlerimiz varsa, geç başvuruları düşünebiliriz.

Teklif alan herkesi barındırabilmemiz için uygulama numaralarını dikkatlice izliyoruz. Bu nedenle, yayınlanmış son teslim tarihlerinden daha erken bir programı kapatmak gerekli olabilir. Bu durumda, dört haftalık bir uyarı bildirimi yapacağız.

Nasıl başvurulur?

Başvurunuzla birlikte bir referans göndermelisiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az